Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Félek, hogy holnap csalódott...

Félek, hogy holnap csalódott lesz a lányom. Hogy magyarázzam el neki, hogy a Jézuska nem tudta megvenni a drága ajándékot?

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves lányom. Karácsonyra egy játékbabakocsit kért. Kb egy hónapja voltunk egy játékboltban és ő rámutatott egy játékbabakocsira, hogy ő azt kéri a jézuskától. Sajnos amire rámutatott nagyon drága volt. Többször is mondta, hogy ő azt a babakocsit kéri. Vettünk neki egy hasonlót, ami olcsóbb volt. Kért még egy plüssunikotnist, azt is megkapja. Emellett kap még pár aptóságot. Kicsit félek, hogy mit fog szólni, hogy nem az a játék van a fa alatt, amit ő kért. Hogy magyarázzam el neki, hogy a Jézuskától miért nem azt kapta, amelyiket kérte?

Nyilván hisz a Jézuskában és nem akarom neki ezt elrontani.



dec. 23. 17:52
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
18%
Lehet, a ti 3 évesetek alulfejlett mert az én fiam is el tudta mondani érthetően összefüggőn a vágyait amit együtt írtunk meg levélben a Jézuskanak. Következetesen hónapok óta ugyanazt mondta. Szóval ilyen is van..
dec. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
94%

Az én fiam is 3 éves, ő is már hónapok óta ismétel 5 dolgot amit szeretne. Mindegyiket meg kapja, viszont az egyikből nem ugyan olyat mint amit szeretett volna. Én már mondogattam neki egy ideje hogy nem biztos hogy pont olyat kap majd, de hasonlót kaphat.

Biztosan örülni fog neki

dec. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
31%
Még kiderülhet, hogy rajta vannak az asperger skálán, csak mielőtt nagyon belemennétek, milyen okosak háromévesen.
dec. 24. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Ma reggel izgatottan kiszaladt és örült a játékoknak. Pár percek a babakocsi kibontása után megkérdezett, hogy miért nem olyat hozott a Jézuska. Azt mondtam neki, hogy a Jézuskának csak ilyen volt. Megértette és azóta is lelkesen játszik vele.
dec. 24. 09:16
 15/19 anonim ***** válasza:
90%
szuper, ügyesen kezelted :)
dec. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
89%
A lányom már 7 éves, de neki elmagyaráztam, hogy a csilivili játékos dobozban alig van valami, annak az árán három másik értelmes dolgot tudunk venni. Ha igazán szeretné, megegyezünk, hogy mennyi ideig kell gyűjteni rá.
dec. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
19%
Pontosan emlekszik a lanyom is 3 evesen mit kert. Csodalkozom hogy valaki szerint ettol zseni egy gyerek pedig marhara nem az sot szoktam latni gyerekeket akik kiemelkedobbek bizonyos dolgokban. Lehet hogy az a gyerek aki 3 evesen megjegyez mindent jobban fejlodott a memoriaban es masban annyira nem. Pl memoriajatekot ha jatszok vele kirakok 8 sorba 6-6 leforditott kartyat siman emlekszik melyik alatt mi volt. Vagy eleneklek neki valamit 3-4 enekles utan tudja enekelni O is tobb versszakosak ezek. Viszont csapnivalo a vizualis latasa rettenetesen rajzol 😄 ezzel szemben van egy baratja ugyanannyi idos olyan autot rajzol hogy csak nezek. Az en lanyom ha eltalalja a kor formaban a fejen a ket szem helyet elajulok 😂
dec. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Engem mondjuk nem izgatott, hogy mire "mutatott rá", mert

- 95%-ban azért kellett volna, mert a barátnőknek is olyan volt (ami egyhét után lecsengett)

- három nappal később már tök más érdekelte


Mindig olyat kapott, amiről tudtuk, hogy tartós játék lesz - és igen, örült neki.

dec. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom már öt éves volt, amikor hangutánzó beszélõ papagájt kért a húsvéti nyuszitól. Kétféle színben volt, de amelyiket ô szerette volna, azt sehol se lehetett már kapni, csak a másikat. Mivel a lányom már tudott olvasni, ragasztottam rá egy kis cédulát a nyuszi nevében, hogy sajnos csak ilyen színû volt. Nagyon örült a másik szinûnek is, és boldogan mutatta, hogy bocsánatkérô levelet írt neki a nyuszi :).
dec. 25. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!