Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rossz lehet a látása a 2 éves...

Rossz lehet a látása a 2 éves fiamnak?

Figyelt kérdés
Azért merült fel bennem, mert ha esetleg meglát valakit az utca másik oldalán, aki hasonlít egy számára ismerős személyre, akkor egyből mondja hogy ott van mama, papa, stb. Ilyenkor azért eléggé távol vannak. Mást nem vettünk észre, van egy nővére, neki teljesen jó a látása, az apukájuk viszont szemüveges, nem lát távolra. Egyszer viccből felvették a papa olvasószemüvegét, neki nem okozott gondot, tesója viszont esett-kelt benne. Küldtek nekem egy munkahelyi videót, úgy néztem meg, hogy ő is mellettem volt, az előadóra azt mondta ott van a nagybácsi, persze nem ő volt, csak hasonlított rá nagyon. Nem tudom, olyan fura, pl a hangyánál is kisebb mini bogarakat simán kiszúrta a nyáron, meg a nagyon magasan szálló repülőt is, ami nem húzott csíkot maga után, meg ha messze állok és kérdezem mi van nálam, akkor gond nélkül megmondja.
jan. 28. 23:43
 1/10 anonim ***** válasza:
81%

"Egyszer viccből felvették a papa olvasószemüvegét, neki nem okozott gondot, tesója viszont esett-kelt benne."

Az olvasószemüveggel nem lehet távolra látni, csak közelre, úgyhogy biztos nem láthatott benne a kisfiad.


Azok alapján amiket leírtál lehet, hogy tényleg rossz a szeme, de ezt csak a szemészeten tudják megmondani biztosra.

jan. 29. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el gyermekszemészetre, abból baj nem lehet.
jan. 29. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%
Ez alapján inkább az emberek felismerésével van baja.
jan. 29. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Másfél évesen kellett volna vinni szemészetre. Ott szóltak volna, ha van valami.
jan. 29. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
El kell vinni a szemészetre. A lányom, aki jól lát ugyanezt csinálta, hogy azt hitte ismerőst lát. Az olvasó szemüveg csak közelre jó, senki nem lát benne távolra.
jan. 29. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
93%

Majdnem két éves fiam is azt mondja mindenkire,hogy apa(akkor is ha háttal van valaki,akkor is ha szemben)

Aki neki bácsi az mindenki apa.

Nem hiszem,hogy rosszul látná.

Ha megnyugtat vidd szemorvoshoz.

jan. 29. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem rég voltunk a 1,5 éves kislányommal szemésznél, kérdeztem, hogy honnan lehet tudni ekkora gyereknél, ha nem lát jól. Azt mondta ha csak néhány dioptria eltérés van, akkor olyan 4-5 éves korig sehonnan, de leginkább iskoláig nem veszik észre a szülők.

Vidd el egy gyermekszemészhez, szerintem ennyit megér a nyugalmad.

jan. 29. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem látás probléma, a legtöbb gyerek csinálja valamilyen szinten.

Ez inkább az agyunk működése miatt van, megtanul sémákban gondolkodni, kategorizálni.

Vagyis pl.: idős nénik szemüveggel hasonlítanak a mamájára stb. És szerintem sokszor tudja is hogy nem konkrétan azt a személyt látja csak inkább ezt akarja kifejezni neked hogy hasonlít, illetve örülne ha inkább az ismerőse lenne. :)

Szemészetre azért nyugodtan elviheted, ártani nem fog.

jan. 29. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem nincs baj a szemével. Illetve lehet, hogy van, de ezek nem annak a jelei. A gyerekek ebben a korban halmazokban gondolkodnak. Pl. közös tulajdonságok alapján halmazba rendezik az állatokat. Így lesz állat a medve és nem kerül be a labda. Ugyanezt teszi az emberekkel. A nagydarab szakállas a nagybácsi halmaz, az ősz hajú szemüveges a nagymama. Nem arról van szó, hogy nem látja.

Unokahúgom, az összes játékot mesekönyv illusztrációt stb.megnevezi, hogy az anya, apa stb.,pedig tudja, hogy nem. Egyszerűen csak nagyon jól felismeri a jellegzetes karakteret. Én pl. drakula lettem a Sesame street-ből, pedig ennyire tuti nem rossz a szeme és nekem se lila a fejem, nem vagyok vámpír se😁 De elég idétlen vagyok és tényleg hasonló idióta a mosolyom, mert ugye előtte nem nagyon vágok szomorú arcot. Szóval tök logikus.

jan. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha elviszed megnézetni azzal bajt nem csinálsz. Ha bizonytalan vagy inkább menjetek fölöslegesen egy kört, mint hogy ne tudjon segítséget kapni ha kéne.
jan. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!