Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen lesz egy 6 éves kislány...

Milyen lesz egy 6 éves kislány “anyjának” lenni úgy hogy nekem nincs saját és kb 0 tapasztalatom van ebben?

Figyelt kérdés
Ellátni nyilván el fogom tudni meg nem egy baba. De attól még tartok tőle. Anyuka 3 havonta egy hetet lesz az élete része.

febr. 18. 11:42
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz.
febr. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 A kérdező kommentje:
Persze azt sejtettem, de miben lesz nehéz?
febr. 18. 11:46
 3/62 anonim ***** válasza:
100%

Több buktató is van.

Először is neked nincs tapasztalatod a gyerekekkel, és itt erre nagy szükséged lenne.

Másodszor a gyerek lehet, hogy ellenséges betolakodónak fog tekinteni, és az apja sem tudja ezt leállítani. Ehhez még az sem kell, hogy az anyja ellened tüzelje őt.

Harmadszor még az is lehet, hogy az anyja is akcióba lép és tovább nehezíti a helyzetet.


Egyet jól jegyezz meg: ezt a férfit csak a gyerekével együtt tudod szeretni és elfogadni. Ha ez nem fog működni, akkor a kapcsolatotok sem.

febr. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 A kérdező kommentje:

Tudtam hogy van gyereke, ebben a korban már az a fura ha valakinek nincs. És elfogadtam ,elvagyunk a gyerekkel de most itt fog élni , eddig meg néha találkoztunk.

Az anyja nem kavar be , az új párjával neki irány külföld.

Igazából ez részemről kompromisszum mert az én lakásomban èlünk…. Nah de majd eldől milyen lesz.

febr. 18. 12:04
 5/62 anonim ***** válasza:
66%

"ebben a korban már az a fura ha valakinek nincs"


Akkor vagy részedről is fura, vagy sokkal idősebb nálad a férfi.

febr. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 anonim ***** válasza:
100%
A találkozások azért adtak valami alapot arra, mi várható. Bár ha anyuka iyg itt hagyja egyik napról a másikra, nagy eséllyel romlik majd a helyzet. Nyitottan kell hozzá állni, az az első. A második meg az, hogy az apjaval kell először megallapodnotok, milyen jogaid vannak a gyerekkel szemben. Apuka csak az ellátását várja el, vagy jogod van nevelni is a gyereket. Ha ez utóbbi, akkor a kislánnyal is világosan meg kell ezt értetni.
febr. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 anonim ***** válasza:
60%
Honnan tudod hány éves a kérdező? Van akinek 40 évesen sincs saját gyereke
febr. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 A kérdező kommentje:

5 Nem jóval idősebb ,10 évvel ami azért nem egy egetrengető korkülönbség.

30 vagyok, ő pedig 40.

febr. 18. 12:33
 9/62 anonim ***** válasza:
100%

Biztos nehéz. Szerintem tapasztalat mellett is az lenne.

Így meg, hogy - ha jól értem - anyuka az új, kinti élete miatt hátrahagyja az eddig vele élő kislányát... Itt kalkulálni kell a gyerek traumáival is. Jogosan érezheti azt, hogy az anyjának ő nem kell. És hogy emiatt a bizalma meginog, az nagyon valószínű.

febr. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 anonim ***** válasza:
100%

Ne arra számíts, hogy kapsz egy simulékony kis csendes barinőt, aki barmit megtesz majd, ha szépen kéred.

Vagy ha az elején így is lesz, az patológiás jelenség.

Egy 6 éves gyerek, akit eldobott az anyja, akkor van jól összerakva, ha kiabál, sír, örjöng és ellenkezik.

febr. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!