Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ezért vagyunk itthon mi anyák...

Ezért vagyunk itthon mi anyák CSED-en/GYED-en?

Figyelt kérdés

Egy 1 éves gyereket felöltöztetni sétához tényleg megugorhatatlan feladat egy apának?

Néha a férjem egyedül leviszi a játszótérre vagy sétálni a gyereket, de csak ha én felöltöztetem. Ha nekiáll mégis, a fiunk meg ficánkol, nyűgös, akkor "ez nekem nem megy, akkor nem megyünk sehova".

Én meg, miután éjjel is alig alszom a kisfiam fogzása miatti kelések miatt, már idegességemben beszólok, hogy nem igaz, hogy nem képes felöltöztetni plusz segítség nélkül a gyerekét.

Erre megkapom: ő dolgozni jár, én meg ezért vagyok itthon.

Tényleg természetes, hogy egy apa nem tudja felöltöztetni a gyerekét? Meg nem is kell, mert ez az itthon lévő anyuka dolga?

Személy szerint a falra tudok mászni ettől a szövegtől.

Ugyanez a szöveg, ha etetésről van szó.


febr. 28. 15:18
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
84%
Dehogyis... gyerek beteg nekem meg dolgozni kell,férjem maradt vele itthon arra a 4 órára és teljesen ellátja. Férjed lusta és kész,ráadásul akkor ezek szerint minden dolgozó szülő letojja a gyereket ha már melózik?🙄😅
febr. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
58%

Nyugi nálunk is ez van csak apa a kicsivel még itthon sem marad kettesben. Amig én felöltöztetem a nagyot,a kicsit ,magamat addig apa békésen vár és dohányzik.

Hát ha tehetném inkább egyedülálló anya lennék akkor legalább útban nem lenne!

febr. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
29%

Nem, de ha akkor leviszi, nem kis áldozat érte? Legalább tudsz pihenni.

Én is a világból ki tudnék futni tőle, és nem is hagyom szó nélkül, de mivel csak nyerek vele, ha leviszi a gyerekeket (már nagyok és kettő van), segítek.

febr. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
88%

Ha akarná megtanulhatná. Férjemnek se ment könnyen az öltöztetés, de ő maga mondta szeretné, ha jobban menne ezért ha itthon van mindig ő öltözteti a babát. Nagyon jól megy már neki.

Férjed is állhat neki gyakorolni. A gyerek felöltöztetése nem agysebészet.

Mondjuk engem baromira szíven ütött volna, ha ilyet mond, hogy ő dolgozni jár én meg ezért vagyok itthon. Hát a gyerek kettőnké nem az enyém. Ha ennyire nagy a mellénye cseréljetek. Akkor mindjárt nem lesz ilyen nagy szája.

febr. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
90%
Nekem ez borzasztóan furcsa... Szerencsére nem minden apa ilyen. Az én férjem mindent meg tud csinálni, amit én is. Öltöztet, enni ad, fürdet, altat, felkel éjjel, elviszi őket bevásárolni stb. Ha én nem lennék, pontosan ugyanolyan jól el tudná látni őket egyik napról a másikra, mint én.
febr. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
80%

*egyébként nem szeretem a sztereotípiákat, de ez annyira tipikus pasi dolog. Egyedül is fel tudja öltöztetni őket, de olyan bakikat csinál. A fiúra ráadja a lány cipőjét és fordítva. Ruhából ugyanígy, és a két gyereknek se tűnik fel, hogy hahó a nagyon van a 116-os pulcsi, kilóg mindene, a kicsi meg a 128-asban.

És nem azért csinálja hogy engem idegesítsen, mert akkor is így öltöztet, ha nem vagyok otthon.

febr. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
84%

Ezt azért csinálja, mert megjátssza, hogy mennyire tehetetlen, addig sem neki kell.

Ez olyan, mint amikor valaki azt kamuzza "ő nem tud takarítani" - és ezzel szépen kivonja magát a feladatokból.


Mindkettő ugyanolyan rhadt szánalmas, és egyértelműen hülyére veszi a nőt, az meg tényleg olyan ostoba, hogy bekajálja.


Exem egyszer játszotta el, ő "nem tud" mosogatni, oké, akkor eszel a koszos tányérból, engem nem érdekel.

Érdekes, rögtön "megtanulta".

febr. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
25%

"egyértelműen hülyére veszi a nőt, az meg tényleg olyan ostoba, hogy bekajálja."


Inkább az a szánalmas hülye, aki leáll játszmázni, meg keménykedni, amikor 5 percnyi melóval nyerhet egy órát. ;)

febr. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
71%
Ezek nem "egy apára" jellemzökek, hanem a TE GYEREKED APJÁRA, aki egy bunkó
febr. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
12%
Hát figyelj, ha pihenni akartál míg ő a gyerekkel van, akkor ez lenne a minimum. Ha te elvárod a segítséget, te ennyit nem tudsz megtenni?
febr. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!