Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit lehet helyesen cselekedni...

Mit lehet helyesen cselekedni az alábbi helyzetben?

Figyelt kérdés
Adott egy játszótér. A gyereked (1,5 év) szépen játszik a többi gyerekkel. Kinéz magának egy vödröt, amit előzőleg már tele szedtek kavicsokkal, és a gyerkőcöd többszöri -nem szabad- felszólítással utasítod, hogy ne dobálja el belőle a köveket, amit más már összeszedett magának. Ez után következik a hiszti, Te mit teszel?
márc. 6. 12:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
97%

Elterelem a gyerek figyelmét pl, hogy gyere megnézzük nincs-e bogár a fűben, úton, vagy gyere, keresünk mi is szép kavicsokat, vagy gyere, keresek neked szép virágot.

Nekem ez beválik.

márc. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszi! Nekem nem vált be ez sem. :(
márc. 6. 12:20
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem megy máshogy kiviszem a játszóról, ha lenyugszik mehetünk vissza ha megint kezdi akkor irány haza.
márc. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Lányommal pont az ilyen helyzetek miatt utaltam jatszora járni.

Szándékosan akkor mentünk amikor tudtam, hogy nincs ott senki.Nehezen volt kezelhető a hiszti amit csinált kis csip csup dolgokért .

Szerencsére a fiam más, nála használnak azok a dolgok amit az egyes válaszomban írtam


Lányomnal semmi nem használt.

Úgy kellett kicipelnem őt, és szegyenkezve hazabandukolni vele.

márc. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Viszek saját vödröket neki. Itthon is játszik a zöld vödörrel, azután meglátja a pirosat és inkább azzal játszik.


Illetve nem azt mondom, hogy nem szabad, hanem azt, hogy a kavicsokat a másik kisfiú szedte, hogy hazavigye az apukájának, testvérének, szomszéd kiskutyának és szomorú lesz, ha te szétdobálod.

Ha szeretnél kavicsokkal játszani, akkor hozzuk az egyik vödrödet és szedünk bele kavicsot.


Attól, hogy kicsi még nem hülye, ha magyarázod neki az ok-okozatot mindig, akkor egy idő után magától is tudni fogja, hogy miért nem vesszük el és dobáljuk szét más cuccát, miért nem vágjuk hozzá anyához a kisvödröt mérgünkbe....


Az, hogy te mondogatod, hogy nem szabad, ő még nem tudja, hogy miért rossz az amit csinál.

márc. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
7%
én hagynám, hogy kiszedje a kavicsokat a vödörből. ez tipikusan olyasmi, amit hagyni kell, hogy a gyerekek rendezzenek le egymás között. ha azoknak a gyerekeknek, akik teleszedték a vödröt, problémája van, szóljanak neki. ha nem muszáj, ilyesmibe nem szólnék bele.
márc. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha már senki nem használná a vödröt, én nem venném el tőle. Ha még játszanak vele, akkor azt mondanám, hogy azt most az a kisfiú használja, ha szeretnéd, akkor egy másikat tudunk neked keresni. Ha az lenne a lényeg, hogy kővel ne dobálózzon, akkor azt mondanám, hogy a labdát tudjuk dobálni, a követ csak gyűjteni lehet, dobálni nem.

A "nem szabad" nagyon nehezen értelmezhető ilyen piciknek, mert minden, amire fizikailag képes, az nála lehetséges, tehát szabad. Sokkal egyszerűbb számára, ha azt mondod mindig minden körülmények között, hogy mit vársz tőle, nem csak letiltod egy dologról.

márc. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
felkapom és haza viszem.
márc. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudom, elterelem a figyelmét, ha nem, elviszem onnan.
márc. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
6os akkor abba se szólnál bele ha azok a gyerekek bántanák a tied mert tönkretette a játékukat? Hiszen hagyni kell hogy lerendezzék egymás között...
márc. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!