Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Aki vega annak a gyereke is?

Aki vega annak a gyereke is?

Figyelt kérdés
Mikortól támogatnád benne a gyereked?
ápr. 9. 07:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%
Van aki még s kutyáját is a vegánsággal kínozza.
ápr. 9. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%
Ha elmúlt 18 éves. Egy fejlődő szervezetnek nem világnézeti alapon van szüksége a különféle tápanyagokra.
ápr. 9. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%
Én büntetném a szülőket, ha a 18 év alatti gyerekekre rákényszerítik a szélsőseges nézeteiket. Legyen az akármi. Vonatkozik ez vegánságra, vallásra, politikai nézetre, stb. Ez mind olyan dolog, amit a gyereknek majd felnőttként kell eldöntenie saját magának, hogy mi a jó neki.
ápr. 9. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
74%

Vega vagy vegán?

Az átlag kisgyerek vegetáriánus, a túlnyomó többség hozzataplalasnal sokáig elutasitja a húst az eltero íz és textúra miatt. Az ismeretségi körben van egy vegetáriánus házaspár, 3 gyerekkel. Ők mindent adtak kicsiként a gyerekeknek. Onnantól, hogy intezmenybe kerültek -bölcsi,ovi- az volt q változás, hogy az otthoni főétkezések vegetáriánusok lettek, de mindig volt otthon huskeszitmeny a gyerekeknek. A háromból kettő vegetáriánus lett. Mindannyian huszonevesek mar.

ápr. 9. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én példáúl nagyon kevés húst eszek és nagyon ritkán. Valamiért nem kedvelem, de attól függetlenül a családomnak olyat főzök amiben van. Ha rántotthúst kérnek magamnak csinálok gombát rántva. Azt meg ők nem szeretik. Szerintem, ha a gyerek igényli, igenis kell neki húst tenni az asztalra. Én sose hangoztattam a gyerek előtt, hogy hú ezt nem szeretem vagy azt biztos nemfogom megenni, mert akkor ő átfogja venni ezt tőlem.
ápr. 9. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
23%

"Én büntetném a szülőket, ha a 18 év alatti gyerekekre rákényszerítik a szélsőseges nézeteiket"


Mondjuk egy olyan országban, ahol a gyerekek több mint fele kövér, ahol alap reggelire a cukros briós, meg egész nap a dörmi, ivólé, full szénhidrátos, minimális vitamint látott főtt ételek, ott abszurd lenne pont a vegetáriánus szülőket meghurcolni emiatt, miközben pont ők szoktak jellemzően sokkal egézsségesebben étkezni, mint az átlag magyar.


Amúgy már rég bizonyították, hogy a vegetáriánus életmód teljesen rendben van, nem kell(!!!) hús semmilyen szervezetnek, a gyerekekének sem, itt is mindig csak benyögik, de nem tudják megmondani, mi van benne, ami annyira pótolhatatlan. Elárulom, nincs ilyen. Fél India ki halhatott volna már ilyen alapon, mert ott kulturálisan is vegák sokan.


Én amúgy nem vagyok vega, de ha az lennék, otthon nyilván nem főzték húst, de máshol nem tiltanám el a gyereket tőle.


Csak ezt a régi hülye berögződést felejtsük már el, hogy kell a hús, meg szegény gyerek. Én a sok disznó, lihegő, egézsségtelenül evő gyereket sajnálom jobban, fura, őket miért nem veszik el a szüleiktől, miköznen azok károsítják az egészségüket lustaságból?

ápr. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Négy vega házaspárt is ismerek, akiknek kisgyerekeik vannak és mindannyian adnak húst a gyermekeknek. Az egyik családnál meg nem főzi/süti az anyuka, mert ő undorodik a nyers hústól. Babakorukban vett nekik húsos babakaját illetve a mama fagyasztott le pépesített főtt husit nekik jégkocka formában és azt keverte bele. Utána pedig vett nekik csak husit, köret az ő húsmentes kajájuk volt.

Egy vegán párt ismerek csak, akik a gyereknek sem adnak semmi állati eredetűt.


Mi nem vagyunk vegák de sem én sem a gyerekek nem eszünk minden nap húst, csak a férjem. Főleg nyáron van olyan, hogy nem kívánjuk de ott a lehetőség a gyerekeknek is. Sajtot, tojást, joghurtot ilyenkor is eszünk.

ápr. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
79%

#6 Tehát az elhízás ellenszere a vegán/vegetáriánus életmód? :D

Képzeld adok húst a gyerekemnek, ellenben kakaóscsigát nem, édességet heti kétszer kap egy keveset. Nem elhízott és nem is lesz az, ha rajtam múlik.

ápr. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
60%
(Nekem a vegánról mindig Steiner Kristóf urik be. Szerintem úgy néz ki, mint egy éhező a náci haláltaborokból)
ápr. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
18%

"Tehát az elhízás ellenszere a vegán/vegetáriánus életmód?"


Nem ellenszere, de annyira álságosnak találom, mikor az átlag magyar anyuka leszólja a vega módon nevelő szülőket, miközben a többség baromira nem figyel rá, hogy normálisan, egészségesen egyen a gyereke. És pont ezért tartom álsàgosnak azt is, hogy a vega gyerekek egészségéért aggódnak, a sajátjukért nem.


"Nekem a vegánról mindig Steiner Kristóf urik be. Szerintem úgy néz ki, mint egy éhező a náci haláltaborokból"


A kérdés vegákról szól, nem vegánokról, a kettő nem ugyanaz. Mellesleg, az összefüggést sem értem, a szervezet a túl sok szénhidràáttól hízik, nem a hústól, tehát hiába enne húst, attól nem lenne köbérebb

ápr. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!