Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Már dolgozó, vagy dolgozni...

Már dolgozó, vagy dolgozni készülő Anyukák! Maradtok a magánnyugdíj mellet, vagy odaadjátok a pénzeteket a állami nyugdíjkasszába?

Figyelt kérdés

Ki miért döntött úgy, ahogy döntött?


Megjegyzem én szívesebben megtartanám azt a kis pénzt a magánnyugdíj számlámon, mert nekem még 30 évem legalább van a nyugdíjig, és addig ki tudja mi lesz. (kormányváltás, mostani döntések visszaállítása, mint ahogyan most is történt)

Ha most odaadom a pénzem, az tuti, hogy többet nem látom (még virtuálisan sem)


Hogy várhatnak el tőlünk most egy ilyen döntést, ami csak 30 év múlva realizálódik?

Mi a garancia arra, hogy 30 év múlva az állam fog tudni nyugdíjat fizetni ebben az elöregedő és egyre kevesebb dolgozó által beefizetett járulékból? (bocsi nyugdíjadóból, hogy még csak véletlenül se kelljen szolgáltatást nyújtaniuk)


És az mennyire igazságos, ha valaki a magánnyugdíjpénztár mellett dönt, de továbbra is fizetnie kell a nyugdíjadót, hogy aztán a fizetése ellenére sem kaphat állami nyugdíjat????


Ha esetleg rosszul lennék informálva kérlek javítsatok ki, és nyugtassatok meg, hogy lesz miből eltartanom magam nyugdíjas koromban, és segíteni tudom majd a gyerekeimet, unokáimat is, akárhogyan is döntök!!!!


2010. nov. 26. 08:31
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

szia! Én maradok.

Ezt a kérdést én irtam ki a politikához olvasd el ha gondolod:

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__130..

2010. nov. 26. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
62%

Szia!

Szerintem marha egyszerű a dolog:

az állami nyp garantált, a magán meg nem

Mindig is az állam feladata volt a nyugdíjak intézése, biztosítása, ez az egész mnyp-rendszer pár akkori vezetőnek jött jól, akik nagyot kaszáltak vele...meg a tulajdonosok.

Persze nem a számlatulajdonosok.

Semmivel jobban nem a TE pénzed, ami a mnyp-ban van, mintha az államiban lenne, hiszen nem kérheted vissza sosem, nem férsz hozzá...

Minden normális országban van az állami, és amellé aki még akar, köt mnyp-ban is.

Ezzel az erővel, hogy mnyp, akkor inkább nem fizetek sehova, hanem spórolgatok magamnak egy kis számlán, és az legalább tuti az enyém.

Én tuti államiba vissza, amint csak lehet...

2010. nov. 26. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Én dolgozni készülő anyuka vagyok.

Amit biztosan eldöntöttem az az,hogy az első fizumból hosszú lejáratú,befektetéssel egybekötött életbiztosítást kötök.Mivel a férjemnek nem volt magánnyugdíj pénztára ezért neki ezt már évekkel ezelőtt megtettük.Én is jobban jártam volna azzal.(de kettőt gyes-ből sajna nem tudtunk fizetni)

Nekem annyira átláthatatlan a nyugdíjak jövőbeli alakulása,hogy inkább most el kezdek kis összeggel gondoskodni magamról...

Szerintem ha most elveszik a magánnyugdíj befizetéseket,akkor nincs az a jövőbeli kormány aki ezt a rengeteg pénzt vissza tudná adni az embereknek.Szerintem ha most változást hoznak ahhoz már a jövőbeli kormányok csak igazodni fognak tudni,de változtatni nem.Nekem amúgy is késő lenne kivárni,mert már csak 24 évem van a nyugdíjig.Amíg ezzel kampányolnának én kifogynék az időből.

És hogy átlépek-e úgy gondolom,hogy ööö...lehet igen,de nem meggyőződésből,hanem muszájból.

2010. nov. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Igen,kilépek a magánból vissza az államiba.

Anno nem volt választásom,át kellett lépnem magánba.

Az állami mindig is biztosabb,ha valami magán kézbe kerül az előbb utóbb bukta,erre mostanában nagyon sok bizonyíték merült fel,Máv,Bkv ....stb.

Amióta magánkézbe került a mezőgazdaság,a honvédség és még sorolhatnám az ország a béka segge alatt van.Csak ideiglenesen tartott a felemelkedés,aztán hirtelen gyors

sűlyedés,ez van ma.Mikor még az államé volt,kehet hogy nem volt nagy felvirágzás,de ekkora hanyatlás sem az országben,ezt értem minden téren,akkor inkább stagnáltunk,de nem volt kérdés miből veszem meg a napi kiló kenyeret,ma már ez is nagy dilemma.A mostani rendszer csak próbálja ezt a stabil állapotot visszaállítani,nem őket kell szídni,hanem azt aki idáig jutatta az államot.

2010. nov. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

"az állami nyp garantált, a magán meg nem "

Hát, én pont forditva látom. Azt, hogy te az államtól mennyi nyugdijat fogsz kapni, azt nincs ember, aki megmondja. ..

"Semmivel jobban nem a TE pénzed, ami a mnyp-ban van, mintha az államiban lenne, hiszen nem kérheted vissza sosem, nem férsz hozzá... "

Az államiban sem. Egyikben s enyúlhatsz hozzá a nyugdijig és ez igy van jól. Viszont ha meghalsz nyugdij előtt (amire jó az esély), akkor a magánt öröklik a gyerekeid. Az államiban max. az özvegyed (ha még él) kaphat özvegyi nyugdijat, a pénz meg megy a kasszába, sose látja viszont a gyereked.


"Az állami mindig is biztosabb,ha valami magán kézbe kerül az előbb utóbb bukta,erre mostanában nagyon sok bizonyíték merült fel,Máv,Bkv ....stb. "

Ööö, ezt nem is értem. Mikor volt magánkézben a BKV, MÁV? Valamit átaludtam volna??? Ezek álmami kézben lévő vállalatok voltak mindig is, épp ezért tudták sz.rrá rombolni, kilopni belőle minden pénzt, ami csak mozditható volt.


Én erősen gondolkozom a maradáson, de a probléma valóban az, hogy 2 hónap alatt, mindenféle kaluláció nélkül kell eldöntened, mi lesz a jobb neked 30 év múlva (addig 6 kormányváltással együtt!!!). Mivel ez lehetetlen, ezért undoritó, közönséges zsarolás, amit művelnek.

Nekem magas a bérem, szerintem a 10%-om, ami a magánba megy, is magasabb nyugdijat fog nekem biztositani, mint az állami, ahol CSAK az utolsó 5 év jövedelmét nézik. Már jópár éve magas a jövedelmem, az állami ezzel egyáltalán nem foglalkozik, csak bekaszálja utánam a magas járulékot és kész, nem garantál cserébe tisztes nyugdijat. Ha nyugdij előtt 5 évvel elköldenek, vagy bármi gond van, akkor cseszhetem, hogy EGÉSZ ÉLETEMBEN magas összegeket fizettem. Hát ez a bajom az államival.

2010. nov. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Kedves 3. válaszoló!

Ha nem vagyok tolakodó, akkor megkérdezhetem, hogy a hosszú lejáratú,befektetéssel egybekötött életbiztosításra havonta mennyi pénzt kell befizetned? Vagy milyen lehetőségek közül lehet választani? Nem kell konkrét összeg, csak nagyságrendileg kérdezem.

Mert az én alacsony fizumból lehet, hogy erre már nem futná, pedig reális megoldás lehetne.....

2010. nov. 26. 09:21
 7/22 anonim ***** válasza:
73%

Hogyne, de ha a mnyp becsődöl, akkor persze fizessen az állam, igaz...?

Igenis az állami a garantált, ez meg egy nagy üzleti fogás egyeseknek, hogy mnyp, és jól be is etették vele a népet...

2010. nov. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

3. vagyok 3 éve 7000-el kezdtük,most 8500,persze emelkedett automatice ezzel a kártérítés is.Ennek fele a biztosítás,fele a befektetés.De a biztosítás olyan,hogy nem csak életbiztosítás,hanem baleset,műtét,kórházi kezelés,rokkantság esetén is általam választott összeget fizet.Ezt úgy lehet "összerakni" ahogy te szeretnéd.Nem magas összegű,de azért minden eshetőséget bele lehet foglalni.Ja és emelni is bármikor lehet,ha van rá kereted...

Mi pl a kötéstől számított egy évre egy betegség+kórházi kezelés miatt megkaptuk kb 2 évi befizetésünket.Plusz a 3. évit majdnem teljesen jóváírtam már az adómból,mert az éves összeg 20%-a jóváírható volt.(eddig,most nem tudom mi lesz)

20 évre kötöttük,nem lesz hatalmas összeg ebből élni nem sokáig fogunk,de lesz mihez nyúlni vészhelyzetben,esetleg befektethetjük valamibe ha vállalkozó kedvünkben leszünk.És még annyi minden történhet addig,műtétek,balesetek,(ne adj Isten valami súlyosabb dolog) stb..amire szintén fizet.

Én olyan 10-10 ezerre gondoltam fejenként most,aztán ha fut a szekér akkor lehet emelni..

A magánny.pénztár azért volt vonzó nekem,mert örökölhették volna,maradt volna utánam valami.Ennek a célnak az életbiztosítás is megfelel...

2010. nov. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Ja egyébként alacsony fizuval rendelkezünk mi is,számláról vonják,így szinte észre sem vesszük..csak elhatározás kérdése nem pénz szerintem.
2010. nov. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

9.20-as jogos,én írtam a bkv,máv-ot.

Igen ezek állami kézben voltak mindig is!

Mondandómat visszatöröltem és onnantól,hogy erre mostanában sok bizonyíték merült fel a legvégére szántam!

Így már éthető remélem a hozzászólásom,még ha nem egyforma véleményen vagyunk is.


Én úgy gondolom,hogy a mnyp-ak mehetnek egy kalap alá a biztosítókkal,ami ha bármi miatt csődöt mond bukta az összes pénz amit befizettünk.Az állami mégha kevesebbet is

de fizet,a semminél mindig több.Írják páran,hogy tesznek félre mire nyugdíjba mennek legyen miből élni,de maradnak a magánban.Kérdem én miért?Akkor mégsem biztos a magán?

Valóban nehéz ezt eldönteni,nem tudni mi lesz 30 év múlva mire ránk kerül a sor.Ezért gondolom,hogy én átlépek az államiba,az mindig volt,van és lesz.

2010. nov. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!