Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tudok ezen gyorsítani, vagy...

Tudok ezen gyorsítani, vagy majd ők megoldják idővel?

Figyelt kérdés

Feleségem júniusban halt meg, a három gyerekre most a nagyikkal vigyázunk.

4 hónapja van barátnőm, akit 2 hónapja mutattam be olyan a gyerekeknek, de amikor ott van nálunk, a kicsik egyszerűen levegőnek nézik, vagy ami még rosszabb, folyton az agyára mennek mindennel. Folyton nyaggatnak, hogy játsszunk, pedig állandóan játszok velük, egy héten csak 2-szer van nálunk a barátnőm, de hogyha azt mondom nekik, hogy játsszunk közösen, teljesen megőrülnek.

Amikor együtt szeretnénk sétálni menni, bujkálnak, hisztiznek öltözködésnél, pedig általában semmi baj nincs velük!

A vége mindig az, hogy otthon maradunk, vagy a mama megy velük, vagy bármi, de a barátnőmről hallani sem akarnak.

2 hete úgy döntöttem, nem erőltetem, majd lesz valahogy, de nem akarom, hogy utálják a barátnőmet!

Mit csináljak?



Kérlek normálisan, kezdek teljesen kétségbeesni!


2010. dec. 21. 07:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező:

A legjobb lenne ha felkesenétek egy pszichológust, mert ő tudna a gyermekeidhez alklmazkodó tanácsot adni. Bármely családsegítőben van védőnői szolgálatnál meg tudják adni az elérhetőségét a legközelebbi ingyenes szolgálatnak.

Mi, akik nem ismerjük gyermekeidet, nem tudunk érdemi tanácsot adni ennyi információból.

2010. dec. 21. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom ami történt. Részvétem.


Az élet azonban megy tovább, feleséged se szeretné, ha gyermekeid anya nélkül nőnének fel. Szükségük van a nagyikon kívül másik nőre is, akire anyaként nézhetnek fel. Ne legyél türelmetlen. Adj időt nekik. Ők nehezebben értik meg a helyzetet. Nem akarnak rosszat neked.

Beszélgess velük sokat. Ne erőltesd rájuk új barátnődet. Lassan el fogják majd fogadni, csak idő kell hozzá. Gondolom, barátnőd érti a helyzetet és nem tekint a gyerkőcökre haraggal a viselkedésük miatt. Egy gyermek szívébe nagyon könnyen bele tudja lopni magát. Hajrá!

2010. dec. 21. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

részvétem:( ez borzasztó. de számomra az is, hogy két hónap múlva már új barátnő. zárójel bezárva.

szóval a kérdésre válaszolva, ne várd el, hogy elfogadják. miért kéne. még én se fogadnám el felnőtt fejjel, nem hogy gyerek fejjel....

az én fiam tatája halt meg juniuban. és képzeld pszichológuhoz járunk, mert nem tudja elfogadni, fölfogni, hogy nincs többé. 4 éves! pedig a mamája nem jött új tatajelölttel, hogy elfogadtassa..még az hiányozna.

szóval fura, hogy ilyen gyorsan továbbléptél nő ügyben, inkább a gyerekek lelkét kéne ápolgatni. abban igaza van az előttem szólónak, hogy haladni kell előre, de azért szerintem 2 hónap után új barátnő...felfoghatatlan. de hát mások vagyunk. a lényeg, ha én a mi esetünkből indulok ki, a tietek még szomorúbb, mivel anyukáról van szó, nagy lelko törés az az ő életükben! nem kéne ezt a barátnősdit előttük erőltetni. ha szükséged van arra a nőre, okés, találkozz vele meg minden, de ne vidd a gyerekek elé. otthon csak a gyerekek legyenek, csak ŐK! és ezt érezzék!

tudom jol lepontoznak, de itt jártam keltem, nem akartam írni, de valahogy mégis csak kijött. bocsánazt.

és részvétem mégegyszer!

2010. dec. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
ha jól számolom, aug közepe óta van új barátnőd, ami 2 hónap a feleséged halála után. abba nem mennék bele, hogy mennyire szeretted a feleségedet, ha 2 hónap után új nő van a képben, de a gyerekek tuti nem fogjék elfogadni....most halt meg az anyjuk, a legfontosabb lény a számzukra , persze hogy hallani sem akarnak az új barátnőről! sztem ne erőltesd!!!
2010. dec. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Semmi baj, nem fog lepontozni senki, csak azért, mert az igazat mondtad. Köszönöm szépen a kommentet, hálás vagyok érte!

A legkisebb másfél éves, utána három és öt és fél.

Köszönöm szépen az eddigi kommenteket, néha én is szörnyen de szörnyen elszégyellem magam, hogy ilyen gyorsan "továbbléptem", de úgy érzem, éppen az ellenkezője van. Azért vagyok a barátnőmmel, mert el akarok feledkezni a fájdalomról, amit a gyerekek előtt megpróbálok nem kimutatni, de néha nem sikerül eltakarni.

El se tudom képzelni, hogy mit érezhetnek! Főleg a középső, ő rettenetesen anyás volt.


Azt hiszem, az is a fejemben járt, hogy talán az új barátnőm helyettesítheti az anyát, de azt veszem észre, hogy majdhogynem csak ront a helyzeten!

Innentől kezdve a gyerek lesznek a fők, eldöntöttem.

Bármit megtennék, hogy könnyíteni tudjak most az életükön!

2010. dec. 21. 20:22
 6/6 anonim ***** válasza:

Istenem őszinte részvétem!

Nagyon kicsik még!Csúnya dolgot kérdezek majd de hirtelen halt meg vagy várható volt???Mert ez is közre játszhat!Kivánom hogy tudj ezek után teljes életet élni!S biztatásként az idő megoldja mert kicsik még elfogják fogadni az uj "anyukát"Sok sikert!

2010. dec. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!