Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi ideig tart az óvodába...

Mennyi ideig tart az óvodába való szoktatás?

Figyelt kérdés
(Amikor a szülők is benn vannak a picivel az oviban. )
2008. jan. 27. 21:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Növérem lánya,akart oviba menni,ke´tszer ment vele,harmadszorra a kislány (2,5éves) egyedül ott maradt.

(igaz elözször csak délig.)de jól érezte maga´t.Minden gyereknél ma´s.

2008. jan. 28. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%

Én az első napon hazaküldtem anyát,hogy én most rajzolok,és majd megyek az ovisbusszal délután.Hugi viszont nagyon nehezen akart ottmaradni.Sőt,ő csak nagycsoportba járt,mert anya otthon lehetett hivatásos anyaként.

Szerintem annyi ideig tart,amíg a gyermeknek szüksége van rá,hogy te is ott legyél.

2008. jan. 28. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! szerintem is mindenkinél más. A rokonoméknál a nagy tesó (fiú) már 1,5 éve ovis. Nagyon szereti, ott is alszik, semmi gond. Csak csupa jókat mesél a 3 éves kishugának róla. így amikor most a hugi lett ovis, 2-3x csak délig volt, anyuka csak 1x. Már ott is alszik, nagyon ügyes. Otthon pl még néha cumival alszik el, de tudja, hogy azt az oviba nem lehet bevinni, így ott cumi nélkül is simán elalszik! :))
2008. jan. 28. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A konkrét beszoktatás a mi óvodánkba, augusztus végén 2 egymást követő délelőtt volt és kész, vége.

A fiam minicsoportot kezdett, minden lurkó csak akkor kezdhetett el oviba járni, ha a 3. évet betöltötte. A fiam nyári, így ő szeptemberben kezdte, volt aki októberben... december 31.-ig befejeződve. (Így a fiam 4 évet jár .)

Aki január után töltötte be a 3. évet, az csak a következő év szeptemberétől kezdhette az ovit, ők a kiscsoportosok, ők csak 3 évig járnak.

Mivel a vízválasztó a május a suliba menetellel kapcsolatosan.

Remélem segítettem, mi egy 10 csoportos nagy oviba járunk, nálunk ez így van.


Egy ismerősöm bölcsibe szoktatta a kisfiát, ők 1-2 hétig Anyával voltak, mire teljesen be tudtak szokni.

2008. jan. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
29%

Általában ez úgy szokott lenni, hogy a szülő elviszi a gyereket az oviba és megmutatja, hogy milyen helyre fog járni, az első héten 2-3 óráig bennt van vele az oviban, majd a 2. héten délelőtt otthagyja a gyereket egészen délig (még nem ebédel ott), majd a 3. héten ott ebédelhet, és a 4. héten már ott is aludhat.

Habár ez óvodánként változó, én a gyerekemet a bölcsibe nem tudtam beszoktatni, mindig sírt, viszont az óvodába otthagytam - nem volt időm szoktatni a gyereket (munka végett) - és az első pillanattól kezdve nem sírt.

2008. febr. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
71%

Szia!

Mi egy kicsi faluban lakunk, 17-en vannak összesen az oviban és nincsenek külön csoportokra szedve. Nálunk nem volt beszoktatás. Reggel bevittem az oviba, délután hazavittem. Én úgy gondolom, hogy teljesen felesleges, mivel a gyermekem nyilván jól érzi magát, ha én is ott vagyok, ha pedig elmegyek akkor úgyis sirni fog még az elején, független attól, hogy előtte hány napig "szoktattam" az ovira.

2008. máj. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nem volt beszoktatás. Édesanyám ahogy vitt a bölcsibe, egész úton panaszkodtam neki, mennyire útálok oda menni. Azt mondja, a szíve szakadt meg :-(

Én ma már nem emlékszem rá.

2008. máj. 12. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!