Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves fiatok beszél már,...

2 éves fiatok beszél már, milyen a szókincse?

Figyelt kérdés
Ma kérdezte tőlünk a dokinéni, hogy beszél-e már mondatokban, mondtam hogy nem. Nem is kell még neki azt mondta, csak ilyen korban már elkezdenek beszélni. Egyébként mindent megért, megérteti magát, sok szónak csak ez elejét mondja, kb. 20-30 szavas szókincse van, beleértve az állathangokat, és azokat a szavakat aminek az elejét mondja. Párom meg bátyám is majdnem 3 évesen kezdett el beszélni. De akkor már mondatokban, addig kis kukák játszottak.
2011. jan. 31. 14:38
 1/9 anonim ***** válasza:
A keresztfiam márciusban lesz 3 éves, de még karácsonykor sem beszélt mondatokban. Nincs ezzel baj szerintem. Viszont amikor bújócskáztunk (kedvenc játék) 2-3 kerek egész mondatot is mondott a játék hevében. :)
2011. jan. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
az én kisfiam 22 hónapos korától beszél mondatokban,előtte persze negvoltak az alapszavak,ezeket sokáig használta majd jött a szavak eleje,csak 2,3 betűt mondott,mindennek az elejét,azát 22 hósan megeredt a nyelve,azóta akár 5-6 szavas monadokat mond és le sem lehet lőni,tudja az összes mondókát, a Kiskarácsony,nagykarácsonyt..az altatás is pont emiatt nehézkes,mert mindig beszél,mond valamit...nálatok is eljön,persze ha párod is később beszélt,semmi gond ezzel,minden gyerek más,ő biztos másban erősebb,jobb!
2011. jan. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
igen beszél 2 éves kora előtt indult meg a nyelve,nagyon szép mondatokban beszél már,de ha telefonálni akar,és gyorsan mondja a magáét akkor még érthetetlen,vagy csak pár szó értelmes,de ha kommunikál akkor szépen beszél,néha már ragozik is,és becéz.
2011. jan. 31. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

márciusban lesz 2 éves a kisfiam, ő 2 szavas mondatokkal beszél, hol van? hol apa? hova tettem? hol rudi? mi az? kérek inni? szval ilyen alapvető dolgok mennek, egyébkén 1 szavakat mond,

mondókáknál vannak szavak amiket kiragad a szövegből és azt mondogatja, de már végig mutogat mindent.

nálunk ezek a versikék mondókák hozták meg a beszédes kedvét


nem tudom mennyit szoktatok ilyennekkel foglalkozni, de sztem próbáld meg

2011. jan. 31. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
25 hónapos múlt a kisfiam. Úgy beszél, mint te vagy én, csak épp kevesebb szókinccsel. Helyesen ragoz, stb. Ha egy tárgyat nem ismer, megkérdezi, hogy mi ez? Csak egyszer kell elmondani, és legközelebb már tudja. Nagyon jó a beszélőkéje. :)
2011. jan. 31. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
2,5 éves a gyerkőcöm és szintén mondatokat mond.Szinte minden szót tud.De nem kell félni előbb vagy utóbb mindegyik fog beszélni.
2011. jan. 31. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kisfiam korán kezdett beszélni. 2 éves státuszon kérdezte a dokinéni, hogy hogy állunk a beszéddel. Mondtam, hogy folyékonyan, érthetően beszél és már nem tudok mit tanítani neki, mert tudja az összes mondókát amit én. Kicsit hitetlenül nézett rám, akkor megszólalt a fiam, már nem tudom mit mondott, de a dokinak leesett az álla. Most 2,5 éves múlt sokszor olyan szöveget levág, hogy csak lesünk.
2011. jan. 31. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nálunk activity megy egész nap :D Márciusban lesznek 2 évesek, kisfiúk. Megértetik magukat, elmutogatják, babnyelven csicseregnek. Amiket mondanak: baba, mama, anya, apa, Gergő, Dá=Dávid, cicc, gyere,alma, nyam-nyam=ha éhesek, kakaó, kutya. Néha próbálják utánam mondani, de pár betű sikerül is. Egymással nem is beszélnek, mert összenéznek, és tudják mit akar a másik. Viszont logikai dolgokban ügyesek, nagyon jó a megfigyelőképességük. De már nagyon várom, hogy beszéljenek, olyan édesek, amikor be nem áll a szájuk :)
2011. jan. 31. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam most lesz 21 hónapos.


Még nem beszél.Összesen 27 szót használt, de csak szavakat mond.Apa, anya, papa, mama, baba, szia, eszik, fa,ez, nem, fifi, néni,te, kakaó, tejcsi,nem...stb

Már várom nagyon hogy elkezdjen beszélni.

Bár egész nap jár a szája babanyelven.Olyan édes mikor magyaráz.:)

2011. febr. 1. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!