Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves fiamat hogyan vegyem...

2,5 éves fiamat hogyan vegyem rá a bilizésre?

Figyelt kérdés
Sajnos még ráülni sem hajlandó,csak akkor ha kiabálok vele. Azt szeretném ha szívesen csinálná, nem csak azért mert rá van parancsolva.Egyébként nagyon okos kisgyerek beszél régóta,viszont soha sem szól ha kaki van a pelusban.Idáig egyszer sikerült a bilibe pisilni, nagyon meg is dicsértem érte, de azóta sem jött meg a kedve. Ha nincs rajta pelus, akkor bepisil. Várjunk még, vagy mit tanácsoltok?
2011. márc. 19. 15:42
 1/8 anonim ***** válasza:
WCpapir galacsinokat dobj a WC-be és találja el pisilés közben. Nyáron aztán jöhetnek a kerti növények...
2011. márc. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az kisfiam májusban lesz 3 éves,és hasonló a helyzet...nem érdekli.Pedig okos kissrác(beszél,egyedül eszik,nagyjából egyedül öltözik-vetkőzik stb.).Igaz,néha már sikerült bilibe pisilnie(és kakilni is),de nagy könyörgések árán ül csak rá(de 2 hete már úgy sem).Szerintem ne kiabálj vele,az nem viszi előrébb az ügyet.Én megvárom a nyarat,majd az áttörést hoz.Szeptemberben ovi...
2011. márc. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Csak nyugiiii:) értem, hogy ugy érzed, sürget az idő, de ne sürgesd őt. A fiamat először wcbe pisiltettem ugy, hogy a fürdés elött mindig pisilt a kádjába, egyszer mikor levetkőztettem, kérdeztem, pisil e állva a wcbe, mint apa, nem mondta, hogy igen, de nem is orditott, hogy nem! Simán fölétartottam és pisilt. Nemsokára a bilibe is ment, de először wcbe. Ha viszont nem szól, hogy jön a pisi/kaka, akkor nem lesz könnyü a dolgod:(
2011. márc. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én azt mondom neked hogy várj májusig vagy addig amig jó idő nem lesz és vedd le a pelust.Persze most könnyen beszélek mert én nem sajnáltam a szőnyeget mert régi volt úgy kaptuk amíg nem vettünk másikat.De ha sajnálnátok a szőnyeget akkor se parázz mert nem tart sokáig,rá fog jönni hogy mégis csak a bilibe kellene pisilni.A fiam 22 hónaposan lett teljesen szobatiszta és kb.2hétig tartott a leszoktatás.Kicsit hosszú és fárasztó lesz ez az idő de megéri.Azt még azért leírom hogy amikor bepisilt vagy bekakilt a bugyiba megdorgáltam egy picit hogy:látod-látod a bilibe kellett volna,ejnye-ejnye!Aztán sikerült.Persze ez az idő gyerektől is függ.Sok sikert!
2011. márc. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen Nektek!
2011. márc. 19. 20:09
 6/8 anonim ***** válasza:
felesleges kiabálnod vele,csak rontasz a helyzeten,frusztrált lesz.Próbáld ki a wc szűkítőt,lehet jobban fog neki tetszeni a wc-n ücsörgés,mint a bilin.Vegyél leszoktató pelenkát,lehet az is segít.Szól egyébként ha pisi vagy kaka van?
2011. márc. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Utolsónak:a kérdező írta a kérdés utáni magyarázatban,hogy nem szól,ha kaki van a pelusban.
2011. márc. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Próbáld motiválni valamivel! Pl. kap egy matricát vagy valami kis izét, ha pisil/kakil a bilibe/vécébe.
2011. márc. 20. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!