Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány éves koráig lehet a...

Hány éves koráig lehet a gyerek a strandon anyaszült meztelen?

Figyelt kérdés
2009. febr. 24. 18:07
1 2 3
 21/25 anonim válasza:
53%

Mi hogy egyáltalán nem kell????

Ez a mai hozzáállás, legyen rajta mert beleül egy darázsba.

Hát éppen az a gyereknevelés lényege hogy megyünk a kisgyerek után és vigyázunk rá hogy ez ne következzen be.

Csak azt ne felejtse el senki hogy szerencsétlen gyereknek ott van a fenekén egy nagy pelenka ami rohadtul meleg... plusz ha bepisil.

Amúgy szerintem egészen addig amíg a kisgyerek nem érzi magát kínosan. Erőltetni nem szabad.

Ezt a hülyeséget meg hogy 37 fokban nem vesszük le a gyerekről a pelust, hagyjuk mert mi is vékony fürdőnadrágban vagy bikiniben közlekedünk nem egy bazi pelenkában.

2012. aug. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 Tibor81 válasza:
57%

Na ez a kérdés látom nagyon megosztotta a népet :)

Akkor elmondom én is a véleményem mert egy kicsit nagyon sokkolt egyesek "prűdsége". Akinek nem inge ne vegye magára. Én strandon dolgoztam így van benne rálátásom.

1. Én a vízbe nem is engednék be gyereket pelus vagy bugyika nélkül mert az így higiénikus.

2. Hogy kint van e rajta vagy nem az más témába tartozik. Mivel vannak elvont szülők akik úgy nevelik a gyereket hogy soha senki meg ne lássa őket bugyi nélkül. Van akik nem nevelik szégyenlősnek őket. Mind a 2 nek meg van az előnye és a hátránya. Bár a gyerekek 5-6 évesen alapból szégyenlősek kezdenek lenni főleg a kislányok de ez is nagyon változó. Ha egy 4 éves gyerek 1 órát rohangál csak úgy a strandon az szerintem még nem gond mert neki még természetes ez az állapot szégyenlősség nélkül. De az felett egy bugyika elfér rajta. És hogy mikor legyen rajta 2 vagy egybe részes fürdőruha 8-9 évesen már általában úgy is igénylik tapasztalatom szerint.

Persze vannak kivételek amikor annyira nem szégyenlős egy gyerek de akkor a szülőnek kell odafigyelnie rá. Nem erőltetve csak ajánlgatni és úgy is kéri majd.

3. Bár ezt még senki se írta hozzá hogy átöltözni meddig öltözzön egy gyerek a nyílt placcon. De szerintem ez is fontos mert láttam már mellettem átöltöző kb 11 éves lányt is aki simán áthúzta a bugyiját is de volt olyan 6-7 év körüli gyerek aki mondta anyukájának hogy menjenek fel a kabinba átöltözni.

Összegezve én azt mondom vízbe soha kint a parton meg korlátokon belül.

2013. okt. 22. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
78%
Ha a szőrnövéshez kötitek a meztelenség határát, akkor könnyű megoldani: borotválja a szőrét, és akkor akár 18 éves korig is meztelenül lehet a strandon.
2015. jan. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim válasza:
54%
Ameddig a gyerek jól érzi magát meztelenül,de max 6-7 éves korig.
2015. júl. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Kis fiúkén nálam is így volt mindíg meztelen voltam, mai fejjel sajnos sokáig elég nagy fiú voltam, szüleim többször rám szóltak hogy már gatya legyen rajtam, ebben a témában én mind aki ezt meg élte tehát azért meg szokodt volt gyerek korba meztelenkedtem, legalább is nekem így volt jó ha volt is valami gatya rajtam le kellet vegyem szokatlan volt vízbe be menni fürdőgatyába, tehát nagyon sokáig meztelenkedtem, végül magam éreztem hogy már nem kéne és ez az volt el kezdtem kamaszodni, abban az évben nyár elején pont strandon meztelenkedve észre vettem hogy elkezdett minimálisan kicsit szőrösödni, utána nem igen foglalkoztam, nyár végére kezdett meg erősödni a ször fel vettem már fürdő gatyát, így éreztem hogy már nem kéne meztelenkedés, egy részt szerintem Semmi baj ha gyerek meztelen, van később pozitív eredménye legalább is magamon meg tapasztaltam, természetesen mindenki máshogy látja.
2022. márc. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!