Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az apám teljesen összezavart,...

Az apám teljesen összezavart, és nem tudom már magam se, hogy mi van? Én rontottam el, vagy nekem van igazam?

Figyelt kérdés
Kislányunk beteg,szerda óta antibiotikumot kell szednie(cataflam),és rá írták a dobozra,hogy 3x15 csepp,meg a doktornő is így mondta.Erre ma délben jött a nagypapa(én apukám) pont,mikor adtam a kicsinek a gyógyszert,és kérdi,hogy hogy adom,hányszor hány cseppet.Mondom háromszor 15 cseppet.Erre kiakadt,hogy rosszul adom,nemrég szedte ő is,és a 15 cseppet kell háromfelé elosztani,és egész nap 15 csepp.De a dobozra a gyógyszertárba ugy írták,mint én az előbb,és a doktornő is igy írta a receptre.Most akkor hogyan szerintetek?Apám szerint tönkreteszem a gyomrát.Neki lehet igaza?Amugy 2és fél éves,15 kg-os lányról van szó,háthas igy könnyebben tudtok tanácsot adni.
2011. máj. 6. 14:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Mennyi Cataflam-ot kell bevenni?

Ne vegyen be az ajánlottnál nagyobb adagot. Fontos, hogy a legkisebb adagot szedje, amely a fájdalmát csökkenti, és hogy ne szedje a Cataflam-ot a szükségesnél hosszabb ideig.

A kezelőorvosa megmondja Önnek, hogy pontosan hány csepp Cataflam-ot szedjen. A kezelésre adott választól függően, a kezelőorvosa az adag növelését vagy csökkentését javasolhatja.

Felnőttek

Felnőttek kezelésére a Cataflam egyéb gyógyszerformákban (pl. bevont tabletta, tabletta) is rendelkezésre áll. Ugyanakkor kezelőorvosa dönthet úgy, hogy a Cataflam 15 mg/ml belsőleges szuszpenziós cseppeket írja fel önnek. A kezelés kezdetén a napi adag általában 200-300 csepp. Enyhébb esetekben általában napi 150-200 csepp elegendő. A teljes napi adagot általában 2 - 3 részre kell osztani.

Gyermekek és serdülők

Egy éves vagy idősebb gyermekeknek és serdülők számára a napi adag 1-4 csepp/ testtömeg-kilogrammonként, a kórkép súlyosságától függően. A 14 éves vagy idősebb serdülők számára napi 150-200 csepp általában elegendő. A teljes napi adagot általában 2 - 3 részre kell osztani.

Például: Egy 20 kg-os gyermek naponta 20-80 cseppet kaphat.

A napi maximális dózis nem lehet több mint 300 csepp.

2011. máj. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Alinaaa ***** válasza:
52%

Miért, szerinted logikus egy felnőtt gyógyszeradagolását egy gyerekéhez hasonlítani?Mert szerintem nem. a vitaminokat is máshogy adod nem??

Nálunk ebben az orvos szava a mérvadó:)

sok sikert a papával:)

2011. máj. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Hívd fel a gyerekorvosotokat, ő majd megmondja.
2011. máj. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Én úgy értelmezem, ahogyan édesapád mondja. 15 kilós gyerek napi 15 cseppet kapott, amelyet 3 részletben vehet be, tehát 3X5 cseppet.


Tényleg, könnyen félreérthető.

2011. máj. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Erről az orvost v a gyógyszerészt kéne megkérdezni. Meg az általános adagok az ismertetőn is rajta vannak, az is rávezethet, h kinek van igaza.
2011. máj. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Jól adagoltad! 3x15 csepp, összesen 45 csepp egy nap


ezt a betegtájékoztatóból másoltam: Gyermekek

(12 hónaposnál idősebb) gyermekeknek a szokásos adag testtömeg-kilogrammonként 1-4 csepp, napi 2-3 alkalomra elosztva, a betegség súlyosságától függően. Egy 20 kg-os gyermek tehát naponta 20-80 cseppet kap.


Ha 2,5 éves a lányod, akkor biztos van legalább 10 kiló, úgyhogy a minimum adagja napi 10, maximum napi 40 csepp.

Az orvos ennyit látott indokoltnak, és a súlyának is megfelelően adagolod.

2011. máj. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

3x15 csepp az háromSZOR 15 csepp = 45 csepp

pl ha az orvos felír nektek napi 3x1 tablettát, akkor 1 darabot háromba töröd és háromszor úgy veszed be? ugye nem? :) jól csináltad

2011. máj. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Ne hagyd már beugratni magad! Teljesen jól adagoltad! Mit lehet félreérteni azon, hogy 3x15 csepp? Az nem 3x5 csepp, mert akkor azt írták volna rá. Szóval te mindent jól csináltál, ne aggódj!
2011. máj. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Én is a betegtájékoztatóból másoltam ki az idevonatkozó részt, amelyben azt írja: "A teljes napi adagot általában 2 - 3 részre kell osztani." A 15 kilós gyerek 15-60 cseppet kaphat naponta összesen, és ezt kell három részre osztani, nem? Vagy én értelmezem rosszul?

Egyébként meg tényleg szakembert kéne megkérdezned erről. Patikust vagy dokit.

2011. máj. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Jó, bocs! Én írtam a 3x5-öt, felejtsd el! Lehet, hogy tényleg hülyeség, elvégre, ha 3x5-öt írtak rá, akkor az elég egyértelmű.
2011. máj. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!