Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van kérdésetek a gyermeketek...

Van kérdésetek a gyermeketek beszédfejlődésével kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Logopédus vagyok, jelenleg itthoni üzemmódban 14 hónapos kisfiammal. Ha tudok segíteni, szívesen válaszolok a kisgyermekek beszédfejlődésével, beszédhibákkal kapcsolatos kérdésekre. (Esténként tudok feljönni)

2011. máj. 13. 14:53
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/410 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
2011. máj. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/410 anonim ***** válasza:
80%

Én kihasználnám az alkalmat, és előre meg is köszönöm a segítséged.

A kisfiam 26 hónapos, és nem beszél még rendesen. Sajátos szavai vannak bizonyos dolgokra, pld. csics (segíts), opácsi (hoppá), ije (igen), tótó (autó), és még sok hasonló ilyen szó. Kb. 25 ilyen jellegű szóból és kifejezésből áll a szókincse. A mama szót mindenkire használja, az apa is többjelentésű szó nála. Elköszönésnél például ápá-t mond.

Egyébként folyamatosan és rengeteget hablatyol, szinte előadásokat tart nekünk, sőt halandzsa nyelven énekel is képzeletbeli mikrofonjába.

Nem tudom, hogy korához képest nincs-e elmaradva, illetve nem látom át, hogy ez a halandzsázás, ami egyébként már nagyon régóta tart, rendben van-e. Mivel tudnék neki segíteni (egyáltalán kell-e fejleszteni) a fejlődésben, ha a mondókák, versek, énekek nem érdeklik. A mesék már inkább, de csak módjával.

A kétéves státuszvizsgálaton azt kérdezték, összekapcsol-e már szavakat egymással. Hát NEM! Vagy csak én nem hallom ki a nagy halandzsából?! Nem hinném. Nagy baj ez?


Köszönöm szépen még egyszer!

2011. máj. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/410 anonim ***** válasza:
80%

Előre is köszönöm a segitségedet! Fiam 2,5 éves pontosan. Mozgásformái sorban megvoltak, de minden kissé későn indult: átfordulás 6 hósan, 7 -9,5 hóig kúszott, majd utána mászott, felült egyedül 8 hósan, 10 hósan állt fel, elindulni majdnem 17 hósan kezdett önállóan. Nem csetlett-botlott sosem. A zenét szereti nagyon, sokat énekeltem, mondókáztam neki. Tartózkodó gyerkőc, nem játszik saját korú gyerekekkel, inkább nagyobbak társaságàt kedveli. Nem jár bölcsibe. Sok gyerek nem veszi körül, nem járunk nagy közösségbe. Játszótéren velem játszik.

Beszéde 2 éves kora után indult, ugy 27 hósan. De csak a szavak elejét ejti ki! Pl: labda= la, szék= szé, pici=pi, stb. Ez megy mostmár végtelen mennyiségben. Apa, anya, mama, átöltöz(:), bumm, ide, oda, ezt, azt, fel, le, kuka, rokonok neve igy: Kevin=Keke, Bogi=Bobo, Tomi=Toto, vagy az első szótagját mondja. Két három szavas mondatokat alkot igy: fel la tető= feldobtam a labdát a tetőre. Vagy többnyire egyszerűbbeket: Anya ki!= kiküld:) Kérdez, de csak ennyit mond, hogy : ez.... Vagyis mi ez? Most 30 hónapos, tehát 2,5 éves, a fejlődés annyiban látható, hogy végtelen sok első szótagot tud, használ, de a szó végét nem próbálja mondani. Mit kellene tennem? Mindig befejezem a szót, amit elkezd, kimondom a teljes szót. Egy hete igy is kérem: Mi ez kicsim? Al...(alma), jön a válasz. Mond légyszi: al- mondja utánam....ma- ezt is mondja , de egyben mar nem.

2011. máj. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/410 anonim ***** válasza:
91%
De aranyos vagy! Nagy segítségünkre leszel az biztos, mert itt az oldalon rengeteg anyuka emiatt retteg, hogy a gyerkőce nem beszél. Az én fiam 2 éves, de Ősem beszél sajnos. Most kezdte a szavakat utánozgatni, de elég lassan halad. Mintha nem akarna beszélni. De ha próbálkozik a szavakkal akkor szépen ki tudja mondani. A mozgásfejlődése rendben zajlott, egyedül a kúszása volt kevés idő és elég sajátságosan kúszott, viszont fél évig mászott. Mikor kell elkezdenem vészesen aggódni?
2011. máj. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/410 anonim ***** válasza:
91%
Szia!Én is megragadnám az alkalmat,és előre is köszönöm a segítséged. Kislányom 30hós.Elég sok szót tud/mond,de másképp mint ahogy kell.Pl.repülő-repüpep,kamion-kamimó,leves-beje,stb.Max.3szavas mondatokat mond,de sokszor azokat sem értjük.Anya,apa,mama,papa,cica,stb. egyszerübb szavakat szépen kiejti(20hós kora óta),de az ennél több szótagból állókat már csak úgy hogy a vége nem egyezik.Ő is későn kezdett el forogni (8hósan),mászni(10hósan),menni egyedül megy 11hós kora óta.És megemlítendő még hogy cumizik.Amúgy kiegyensúlyozott,okos kislány.Elszámol 10ig némi segitséggel,sokat szinez,firkál.Szeret velem mondókázni,csak nem rendesen mondja utánam!Szép estét!Üdv:Edina
2011. máj. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/410 anonim ***** válasza:
92%
Csak azért írok, hogy később megtaláljam majd a kérdést. Szeretnék majd én is kérdezni, de most rohanok.
2011. máj. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/410 anonim ***** válasza:
91%

16:34-es vagyok, ha számit, mint info, fél éve csak alváshoz kéri a cumit, 4 napja már ahhoz sem kell. Pont a beszéd hiánya miatt függesztettem fel a cumizást. Viszont gond volt sokáig a darabos ételekkel, mai napig vagy teljesen pépeset eszik vagy teljesen szárazat, átmenet nincs! Pl szószos étel, főzelék, darabos-gyümölcsjoghurt.

Szobatiszta és ágytiszta fél éve. Üdv: L.

2011. máj. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/410 anonim ***** válasza:
91%

Szia!

De jó, hogy vagy és hogy segíteni próbálsz!!!!

2011. máj. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/410 anonim ***** válasza:
92%

Ha már itt vagy, én is kérdezek :) Nagyon köszönöm előre is.


2,5 éves a kislányom, mindenki számára érthetően és világosan beszél, viszonylag hosszú mondatokban.

Igazából nem aggódom miatta, csak ilyennel még nem találkoztam: az F betűvel van problémája.

Ha szó elején van, akkor kimondja, pl. Futok.

De ha szó közepén van, akkor sz betűt mond helyette, pl. Eleszánt.

Tényleg nem aggódom, csak kíváncsi vagyok, hogy ez mennyire jellemző a gyerekekre.


Köszönöm szépen.

2011. máj. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/410 anonim ***** válasza:
92%

Szia!


Nagyon kedves Tőled, hogy felajánlottad a segítségedet!

Látom sokan éltek is vele. Nekem is lenne kérdésem.


Két Kisfiam van.

Az első most szeptemberben lesz 4 éves.

Az L a J betűket nem ejti ki. Nem úgy értem, hogy rosszul, vagy helyettesíti. Inkább kihagyja :(

A lufi csak UFI, a Laci ACI stb...

Egyébként nagyon választékosan beszél, sokszor meg is lepődnek idegenek, olyan szavakat használ.


A kicsi Fiam 2,5 éves.

Ő sajnos csak szavakat mond :(

Persze próbálja kifejezni magát, de inkább a hisztit helyezi előtérbe.

Az S betűt mindig H-nak ejti.

pisi=pihi semmi=hemmi


Igazából nem tudom, hogy ezek gondot jelentenek-e?

Érdemes elvinni Őket szakemberhez, vagy majd az idő és a közösség segít nekik?

Még nem járnak közösségbe, szeptembertől együtt kezdik az óvodát.


Köszönöm szépen, ha leírod a véleményedet!

Szilvi

2011. máj. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!