Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megbuktam anyaságból?

Megbuktam anyaságból?

Figyelt kérdés
Valamit nagyon elrontottam 29 hónapos lányom nevelésében.Mindenre nem a válasza,akaratos,hisztis ami lehetne akár életkori sajátosság is,de ez már nagyon durva.Nem köszön az utcán,irigy a játékaira,hogyan csináljam vissza?
2011. máj. 16. 18:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodj meg és kezd előlről.

Próbálj megkérni valakit,akinek az ítéletében bízol, hogy nézze meg,szerinte mit csinálsz rosszul. Sokszor annyira bennevan az ember a mókuskerékben,hogy éstre sem veyzi mekkákat hibázik. És azt csak egy külső szemlélő veszi észre.

2011. máj. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
60%
szerintem 100-ból 99 29 hónapos pontosan ilyen!
2011. máj. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia,


Szerintem nem biztos, h rosszul csináltál valamit. Max. elbizonytalanodtál- ami a dackorszak közepén teljesen érthető is. Sok mindent tudnék írni, de ami biztos: kitartás, az idő sok mindent megold.Lehet, h ez most nem vigasztal, de 1-2 éven belül sokat javul a helyzet. Addig pedig gondolj arra, hogy pl. a konfliktusok kezelését ő épp most tanulja tőled. Csináld úgy, ahogy viszont szeretnéd látni tőle.

Sok sikert!

2011. máj. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
én is úgy gondolom,hogy nem rontottál el semmit.tényleg van hogy ennyire kezelhetetlenek a gyerekek,de ez nem annak a jele hogy meg sem próbálod,ha mindent ráhagynál,ha nem szólnál rá semmiért,ha az övé lenne az utolsó szó és az akarat,akkor azt mondom,megérdemelted,és bizony elrontottad.Szeresd nagyon,de légy határozott is,próbálj közömbös lenni a hisztikre,csinálj úgy mintha nem is hallanád,amit tudsz kerülj el,pl ha tudod hogy hisztizik valami játék miatt a boltba kerüld ki azt a sort,vagy ha tudod hogy hisztizik mert játszóterezni akar 20 * is,akkor kerülj el minden játszóteret.most ez csak példa volt.Az én fiam 26 hónapos de csak akkor köszön amikor ő akar,de a legtöbb gyerek ilyen korban nem is köszön,főleg nem parancsszóra.Kitartás nem rontottál el semmit.csak légy nagyon türelmes.
2011. máj. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem rontottál el semmit!! Sztem is minden gyereknél előjön ez az korszak (egyik napról a másikra akár) és persze temperamentumtól függően súlyosabb vagy kevésbé súlyos a helyzet. Nálunk hónapok voltak hogy a lányom reggel mikor bementem és mondtam hogy jó reggelt életem összeszorította a szemét és mondta: NEEEEM... vááá :)) elég volt ha valaki ránéz a motorjára és zuhanórepülésben ment oda fellökni..Tiszta ciki volt. Jelentem, elmúlt. Sok türelem, sok beszéd, ha ügyes mindig dicsérd meg. A cikis szitukat kerüld, (nálunk pl egészen hazáig jött rendesen majd a kapualjban kezdett fetrengeni menetrend szerint..ezután az ajtóban felkaptam megpuszilgattam és mondtam valami hülyeséget míg a lifthez értünk..pár nap múlva már magától sétált be, elmúlt a hülyeség) a legnehezebb hogy ne látszódjon hogy idegbajt kapsz mert annál inkább csinálja. Ahogy lenyugodtam és látta hogy nincs mivel harcolni abba is hagyta.. kitartás!
2011. máj. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,remélem nektek van igazatok.
2011. máj. 16. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!