Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 15 hónapos lányom egyre...

15 hónapos lányom egyre korábban kel fel reggel, ez mostmár mindig így lesz?

Figyelt kérdés
1 éves koráig kb. reggel 8-ig aludt este 9-től. Aztán leszokott a délutáni alvásról, már csak ebád után alszik 2-3 órát, de folyamatosan korábban kel. 13 hónaposan 7-kor már fent volt, 14 hónaposan már 6-kor kukorékolt, most pár napja pedig 5-kor kel és nem értem miért? Este már később is alszik el, van hogy fél 11-ig fent van. Le van fárasztva rendesen, délelőtt és délután is kiviszem, mert kertes házban lakunk. Egész nap rohangál, játszik..., nem tudom mit csináljak, hogy ne hajnalban ébresszen minket...
2009. márc. 16. 13:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát, nem tudom, én is nagyon koránkelő voltam kiskoromban, pedig szintén aktív voltam, de azért 5-nél nem nagyon keltem korábban. :) Szüleim szerencséjére képeskönyv-mániás voltam, ezért jól elvoltam reggel is.
2009. márc. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez még változhat. Az én fiam két éves és állandóan hullámzik az ébredési-elalvási ideje. Most a reggel 7-nél tartunk. Megnyugtatásul írom, hogy az én gyerekem 13 hónaposan éjjel még 8x ébredt fel szopizni, 20 hónaposan még mindig kelt 1x. Ahhoz képest a hajnali 5-ös kelés leányálom. :-)

Mi is kertes házban lakunk, ugyanez megy: délelőtt-délután kerti, játszótéri program van.

Várj türelmesen, be fog állni a későbbi ébredésre. Próbáld meg, hogy váratod egy kicsit a szobájában mikor felébred (kivéve ha sír) és minden reggel elmondod Neki, hogy ilyenkor még alszunk, halkan kell lenni, nehogy felébresszük apát és esetleg össze is bújhatsz Vele, hogy csukja be még a szemét.

Mi eljutottunk odáig, hogy mikor felébred, akkor nem jön be hozzánk, szépen játszik a szobájában. Reggel ébredéskor mindig bekapcsoljuk a TV-t az ágyból és ahogy meghallja, hogy megy, egyből átszalad és már mászik is be közénk. Addig türelmes, nem zavar minket, nehogy felébresszen.

Kicsi még a lányod, sokat fog változni, alakulni az ébredési ideje.

2009. márc. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ilyen szempontból szerencsém van vele, mert 3 hónapos korától átaludta az éjszakákat, pedig anyatejes volt ő is. Még egy szobában van velünk, ez az én hibám, mert még nem volt szívem átköltöztetni, jó, hogy csak odanézek és látom, hogy be van takarózva stb., megnyugtat, hogy mellettünk van, de nyáron külön fogom szoktatni. Ha felébred kiabál az ágyból, hogy keljek fel, ilyenkor közénk teszem, próbálom visszaaltatni, de az a vége, hogy megtalálja a párnák közt a távirányítót és bekapcsolja a TV-t / sajnos erre is rájött, hogy hogyan kell.../. Eddig nem engedtem neki, de mióta 5-kor kel olyan hulla vagyok, hogy a Minimax-ra kapcsolom és ő szép nyugiban nézi, hagy minket még pihenni, csak emiatt viszont lelkiismeret furdalásom van, mert megfogadtam, hogy 1,5-2 éves koráig nem ültetem Tv elé, de annyira fáradt vagyok...
2009. márc. 16. 14:55
 4/6 anonim ***** válasza:

Látod, az enyém, csak 20 hónapos kora végefelé aludta át az első éjszakáját.

Amiatt pedig ne bántson a lelkiismeret, hogy egy szobában van Veletek, ez egyáltalán nem baj. Én amíg éjjel felébredt cicizni, addig egy szobában aludtam Vele, csak nem a miénkben, hanem Kicsi szobájában, hogy ne kelljen éjjel átvánszorogni a lakáson a szobájába. Így csak félálomban visszaaltattam.

Ráérsz nyáron átszoktatni, nekem is jobb volt, hogy ránézhettem éjjel, hallhattam a szuszogását és apa is nyugodt volt, hogy Vele vagyok és nyugodhat aludhat, mert ott vagyok ha kellek a Kicsinek.

Az se bántson, hogy reggel TV-zik egy kicsit, hogy többet pihenhessetek. Majd ha átköltözik a saját szobájába, remélhetőleg nem fog visszajárni mesét nézni. Nekem is milliónyi elvem volt, mikor a pociban voltak a gyerekeink, hogy mit hogyan fogunk csinálni. Aztán sok minden nem úgy lesz/lett, az élet másként hozza. Az ember gyakorlatias lesz és minden gyerek más természetű is, nem lehet a megálmodott sablont egy az egyből mindegyikre ráhúzni.

Az a veszély van meg nálatok, hogy esetleg majd megszokja a korai ébredést, mivel hozzákötődik a TV nézés. Úgy értem, mint például mi, mikor még dolgozni jártunk és az ébresztőóra csörgése előtt már fent voltunk egy perccel. Beállt a szervezetünk. Próbáld meg elbújtatni egyik reggel a távirányítót, hogy ne találja meg és mondd el Neki, hogy a TV nagyon fáradt, most alszik. Hátha nem veri ki a hisztit és beválik.

Legyen egy ládikója a szobában érdekes játékokkal, amiben a játékokat egy részét akár naponta ki is cserélheted másokra, így érdekes lesz, hogy most vajon mi van benne. Aztán cserélgeted újra az eldugottakkal.

Ennyi jutott eszembe. :-)

2009. márc. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a bíztató szavakat, nagyon kedves vagy! Erről a TV-s dologról le fogom szoktatni, igaz még csak 3 napja csinálja. Visszaaludni nem fog, már próbáltuk mindenhogy, inkább elkezdi bökdösni, nyitogatni az apja szemét, rámászik és ha sikerül végre felébresztenie akkor sikongatva nevet. Az a baj, hogy annyira kedvesen csinálja, hogy az ember nem tud rá haragudni, inkább felkelünk vele együtt...:o)
2009. márc. 16. 16:03
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha 3 napja csinálja a Tv dolgot, akkor még nem szokott hozzá, nem lesz olyan nehéz.

Igen, tudom, annyira édesek, zabálnivalóak, tényleg nem lehet haragudni rájuk.

:-)

előző v.

2009. márc. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!