Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyermeketek kap valami "büntet...

Gyermeketek kap valami "büntetést", ha nem eszi meg pl csak a husit és a köretet otthagyja?

Figyelt kérdés
Vagy fordítva. Vagy pl főzelékről eszi le a rátétet, stb. Szóval nem teljesen étkezik. Gyermekként anyukám mindig mérges volt rám, ha így ettem. Én nem teszem szóvá gyermekemnél, mert már annak is örülök, ha legalább egy részét megeszi.
2011. máj. 27. 14:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem...
2011. máj. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is annak örülök, ha legalább eszik. A nagyobbaknál is elfogadom, ha bizonyos dolgokat nem szeretnek.
2011. máj. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Nem!
2011. máj. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Engem úgy neveltek, hogy mindent meg kell enni, amit elém tesznek.

Most ott tartok, hogy addig eszem, amíg el nem fogy az egész lábas, ha étteremben vagyok a legnagyobb adagot is betömöm, még ha már rosszul is vagyok, mert utálom eltetetni. Egyszerűen nem válnak be a fogyókúráim, mert mindig ehetnékem van.


Szóval hagyd csak, tudja ő, hogy mikor lakik jól. Ne járjon úgy, mint én.

2011. máj. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

nem.

viszont ha otthagyja a kaját,akkor nem is probálkozom másssal,vagy édességgel csak h "legyen benne vmi"


ha nem eszik akkor nem éhes,majd a legközelebbi étkezésnél lesz evés csk.

2011. máj. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem.Mindegyikük azt eszik meg az elé tett ételből,és annyit amennyi jólesik,de ha éhes marad valaki,akkor nincs plusz nasi,meg főzőcskézés.Fiam pl utálja a pörköltet,ő olyankor nokedlit eszik.:)
2011. máj. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Néhányszor elmondom nekik, hogy mindent kóstoljanak meg, élből ne utasítsák vissza, de nem erőltetek semmit. Ha tudom, hogy a 11 évesem nem szereti a zöldhagymát, akkor nem teszek a tányérjára, mert akkor azt már erőltetésnek érzem. Kiteszem az asztalra, ha mégis kér, vesz belőle. A kisebbeknél is mindenből teszek elérhető közelségbe, ami érdekli őket, abból úgyis kérnek. Büntetést nem adtam soha azért, ha nem ettek mindenből.
2011. máj. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan milyen büntetést kaphatna ezért?


Nem kap. Édessége amúgy sem szokott kapni ebéd után. Kinder pingvin, túró rudi meg uzsonnára van gyümölcs után.

2011. máj. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy büntetem! Viszont én magam nagyon el bírok keseredni. A kislányom nem éppen jó evő gyermek, így minden falatkának örülök. De nem büntetem, mert tudom, hogy csak rosszabb lenne attól a helyzet.
2011. máj. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Büntetés nincs, viszont édesség és nasi sem, valamint plusz kaját sem főzök. Ez van, ezt kell szeretni.


Alkudozni szoktunk ebédkor, mikor már nagyon szenved, akkor félrekaparok neki mondjuk 3 szem répát meg két falat husit, hogy még ezt, aztán mehet. Ez működik, mint kompromisszum.

2011. máj. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!