Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyermeketek kap valami "büntet...

Gyermeketek kap valami "büntetést", ha nem eszi meg pl csak a husit és a köretet otthagyja?

Figyelt kérdés
Vagy fordítva. Vagy pl főzelékről eszi le a rátétet, stb. Szóval nem teljesen étkezik. Gyermekként anyukám mindig mérges volt rám, ha így ettem. Én nem teszem szóvá gyermekemnél, mert már annak is örülök, ha legalább egy részét megeszi.
2011. máj. 27. 14:31
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
nincs bünti. én sem eszek meg mindent, van, hogy azt sem, amit szeretek amúgy, mert akkor éppen nem kívánom.
2011. máj. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Nem, örülök, ha két falatot is, de legalább eszik!


Régen próbáltam egyezkedni, hogy akkor kap a végén jégkrémet vagy sütit, ha megeszi a husit is....de ennek többnyire az a vége, hogy akkor a köretet se! Úgyhogy erről leszoktam, és örülök minden bevitt falatnak!

2011. máj. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

büntetni nem érdemes mert visszaüt

lehet h később ö fog büntetni az étkezéssel .-)


viszont ha nem evett ne pótold be nasival mert akkor pláne nem fog enni inkább adj neki almát gyümit étkezés után


jobban tudja mi kell neki vagyis a szervezetének mint te

lényeg h legyen változatos és szépen tálalt

pl nekem bevált h a reggeli vajas kenyérre mustárral majonézzel és ketchuppal arcot rajzolok :-)

vagy a ebédet tálalom neki szépen

jobban is ettek mert tetszett nekik a tálalás

neked is jobban esik az étel ha szép is

2011. máj. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:

Nem, mivel viszonylag normálisan étkeznek, a kisebb kívánságokat elfogadom, elvégre én sem eszek meg mindent.


Pl. a kicsi a levesben nem eszi meg a tésztát, csak a levét és a húst, a nagy pedig csak a levét eszi tésztával, hús nélkül. Az egyik nem issza a gyümölcsturmixokat csak simán eszi a gyümölcsöt, de ő eszik olajos magvakat is, a másik meg fordítva. Szóval amíg megvan egy normális egyensúly, nem egyoldalúan táplálkoznak, addig ez nem probléma.

2011. máj. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Nem, de ha leeszi a szalámit a kenyérről, nem kap újabbat, amíg meg nem eszi a kenyeret is. Vagy legalább a nagyrészét.
2011. máj. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Jesszus nehogy megbüntesd érte. Te meg tudnál enni parancsszóra olyasmit, ami nem esik jól? Ne haragudj, nem akarlak lehurrogni, de ha jót akarsz a gyereknek, tisztelned kell annyira, hogy ő dönthesse el, mit eszik meg a tányérjáról és mit nem. Az ilyen büntetés mindenféle étkezési zavart okozhat hosszú távon.


Ő nem tehet róla, hogy azt az ételt nem kívánja, hogy nem esik jól neki. Ilyesmiért sem jutalom, sem büntetés nem járhat - éppen ezért.

2011. máj. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!