Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Iskolás gyermeketektől elvárjá...

Iskolás gyermeketektől elvárjátok, hogy tanuljon a nyári szünetben?

Figyelt kérdés
2011. jún. 9. 11:28
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
nyáron nem,augusztus vége félé viszont már elő-elő szedetem vele a könyveket.De nálunk a tanárok se szerették,sőt kifejezetten kérték hogy nem tanuljunk a gyerekkel,csak iskola kezdés előtt valamivel.
2011. jún. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem, de azt, hogy olvasson, azt igen. Ilyenkor szoktuk az ajánlott olvasmányokat elolvasni. Én is elolvasom előtte, mielőtt elkezdené. Utána, mikor ő olvassa, akkor átbeszéljük kis adagokban.
2011. jún. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk adtak nyárra házi feladatot, majd csinálgatjuk augusztusban, előtte nem, mert nyaralunk és kikapcsolódunk.
2011. jún. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%
Szia! Most járta ki az elsőt és nagy valoszinűséggel lefogom ültetni heti 2-3 alkalomra! Tul sok a 2.5 hónap hogy ne csináljon semmit! Csak egy picit gyakorolni kell! De ezt ugy oldom meg hogyszinte észre sem veszi,csinálok feladatokat a nagyobbaknak is és játékosan versenyeznek! Az olvasást pedig ugy oldom meg hogy egyik nap én a másik nap ő olvassa majd a mesét este!
2011. jún. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Úgy tervezem, hogy egy-két hétig szóba sem hozom. De július körül már heti egy-egy napon elővesszük az elsőssel az év közben kapott Tappancs újságokat, fejlesztőket, és játékosan foglalkozunk egy picit a tanulással. A nagyobb (11 éves) rengeteg könyvet kapott év közben, amit eddig nem volt ideje elolvasni, most majd arra is sor kerül.
2011. jún. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Most volt másodikos a fiam.Annyit beszéltem meg vele,h minden nap fog egy oldalt hangosan,és fél órát magában olvasni.Szerencsére szeret.:)Ezen kívül nyáron szeretném megtanítani neki a rovásírást,de ez inkább érdekesség,nem konkrét tanulás.
2011. jún. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A suliban lehetett rendelni nyári gyakorlót, amiben játékos feladatok vannak (a lányom akarta, hogy vegyek neki). Azt szerintem magától is csinálni fogja, mert nagyon érdekes feladatok vannak benne, és nagyon tetszik neki (már megnézegette).

Azonkívül meg majd csak augusztusban szeretnék ismételni vele. Az olvasással meg trükközök (amúgy is gyakran csinálom): "légy szíves, olvasd fel, hogy mit ír a szakácskönyv az XY ételről" meg hasonlók. :D

2011. jún. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!