Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy újabb kérdés wc-re szoktat...

Egy újabb kérdés wc-re szoktatással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy sok kérdés volt már e témakörben, de nem olvastam el, mert nem voltak aktuálisak és annyira azért nem érek rá, hogy visszakeressem ezeket...

Lényeg a lényeg: ma eddig pelus nélkül volt a fiam. hát 4* pisilt... Az elsőnél volt rajta nadrág, a másik háromnál nem - szerencsére.... mert ennyi rövidnadrágja úgysincs. :-) Van egy olyan sejtésem, hogy a bilire szoktatás leginkább a szülő türelmén múlik. na már most én ez után a 4 pisi után ráhúzta a pelenkát, hogy na jó, a mai napra elég volt a szőnyegpucolásból.... Persze holnap is próbálkozom majd, hiszen magától aligha jön rá a gyerekem, hogy mit szeretnék. Nálatok hogy volt? Sokáig tartott, mire megértette, hogy mit szeretnétek? Hogy bírtátok a sok "balesetet"? Kitartóak voltatok vagy inkább ráhúztátok a pelust mondván, majd később próbálkoztok...?


2011. jún. 22. 13:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a fiad?


Volt már valami közelítés előtte, vagy csak fogtad, és levetted róla előzmény nélkül?

2011. jún. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Szeptemberben lesz 2. Bár ugye azt szokták mondani, 2 éves kor előtt ritka, hogy egy gyerek érett legyen a szobatisztaságra, de a védőnő is azt mondta, nyugodtan megpróbálhatom.

Hát elővezetésként talán annyi, hogy mostanában mondtam neki, ha wc-n voltam épp, hogy ide kell pisilni-kakilni és majd ő is oda fog...

Gondoltam ha elkezdem először is az lesz a lényeg, hogy ha pisil, az számomra is, számára is látható lesz és akkor majd jobban megérti, mit szeretnék kérni. Mert ha rajta van a pelenka és mondom neki, hogy pisilni majd a wc-be kell, szerintem az nem olyan hatásos...

2011. jún. 22. 13:49
 3/15 anonim ***** válasza:

Még olyan pici, térj vissza a témára szeptemberben vagy utána, ha már szól.

Ne erőltesd.

2011. jún. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Első vagyok, szerintem is korai. Persze próbálhatjátok a szoktatást, pl. fürdés előtt este leveszed a pelust és picit bilire ülteted. De szerintem akkor van itt az ideje, amikor érdeklődést mutat.


Nagy lányom 2,5 éves volt, amikor akarta, a pici meg 15 hónaposan szólt, hogy "kaka", és belekakilt a bilibe, ez gyerekfüggő. (A picinél irtó sokat számított szerintem, hogy látta a nagyot és utánozni akarta...)

2011. jún. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Igazából egyrészt a védőnő is mondta, hogy nyugodtan próbáljam, környezetmben is azt látom, érdemes megpróbálni, na meg mivel kakilás után általában szól, ezért is gondoltam, hogy próbálkozunk, hátha kedvet kap a dologhoz. Na meg ha a kakit jelzi (utólag), akkor azt hiszem érdemes megpróbálni rávezetni, hogy előre jelezze.

Egyébként ugye ezt nyáron szokták elkezdeni, amikor csak egy gatyó van. Ezt a sok pisis-kakis időszakot mindenképp mostanra időzítettem, könnyű mosni is utána, na meg nem jelent gondot a nagy melegben egy pisis gatya. Hideg időszakban biztos nem kezdeném el. Más kérdés, ha még ősszel sem szobatiszta, de én abban bízom, hogy addigra azért úgy ahogy eljutunk odáig, hogy előre jelzi ha pisilni-kakilni kell.

2011. jún. 22. 14:20
 6/15 anonim ***** válasza:

Nyáron szokták elkezdeni? Ilyen nincs.

Akkor kell elkezdeni, amikor a gyerek érett rá.

Csak azért, mert nyár van, ne erőltesd még a gyerekedet.

Feleslegesen fáradozol, az egész napod mosásból fog állni.

Fürdés előtt 1 órával vedd le róla a pelust, a többi majd dobja magát.

Télen is lehet szobatisztaságot tanulni, ez nem függ az évszaktól, hanem a gyerek fejlettségétől.

2011. jún. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
szerintem nagyon korai. lehet próbálkozni, csak most abból fog állni az életed, hogy mosol és sikálsz .- a ygereked meg még nem érett rá. az egy dolog hogy szól, másik dolog hogy tudja e szabályozni. ez nem ennyi idősen szokott előfordulni. ha 1 év múlva próbálod, tutira pár nap alatt meglesz a szobatisztaság. de most.....
2011. jún. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

3. vagyok.

Csak annyi, amit még nem írtak mások is, hogy óriási különbség van aközött, hogy szól, amikor már kakilt (bár tény, hogy jó jel, hogy zavarja!), és aközött, hogy előre tud szólni...

2011. jún. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

14:29

Ez kb. olyan, mint egyszer kérdezte itt valaki, hogy nem érti, miért nem beszél már a gyereke, amikor mindent ért?...

2011. jún. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Hát én pedig mindenhonnan azt hallom, hogy nyáron szokták elkezdeni, a védőnő is ezt javasolta. Pont azért mert csak egy kisgatyó vagy body van (kinek mi) könnyű lekapni, ha esetleg szól a gyerek vagy épp a szülő észreveszi az arcán, hogy valami "készülőben van".

Egyébként meg lehet másoknál máshogy van, de az én környezetemben ennyi idős gyerekeknél már bizony próbálják a szobatisztaságot. A 3 gyerekes szomszédom is pont tegnap jegyezte meg, hogy szerinte már lehetne próbálni. De 2 gyerekes sógornőm kisebbik gyereke is alig idősebb, mint az én fiam és mostanra leginkább a wc-be intézi a dolgait. És még vannak példák, nem sorolok fel mindenkit, mindegy, csak egy kérdés volt. Nem túl kicsi hozzá ez a lényeg, bár nem ez volt a kérdésem.

2011. jún. 22. 14:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!