Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan szoktassam le kislányom...

Hogyan szoktassam le kislányom a számítógépről?

Figyelt kérdés

18 hós a kislányom. Néha néztünk youtube-on mondókákat, pl amikor fáradt volt, és ki kellett húzni fürdésig, akkor 10 perc jól eltelt vele. De most már ott tartunk, hogy naponta 2x 20 percet szeretne nézni. Emellett nem tévézik, csak hétvégén reggel néz mesét. Általában amikor először kéri, akkor nem nézünk, hanem olyan 1-2 óra múlva, sokszor elterelem a figyelmét, de egy idő után kifogyok az ötletekből.

El vagyok keseredve, nem akarom, hogy "függő" legyen, de a mondókák meg nem hiszem, hogy ártanának.

Nálatok hogy megy ez? Szerintetek engedjem neki nézni? Én is sokat mondókázok vele, furulyázok neki.


2011. júl. 30. 13:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem a számítógép miatt akarja a számítógépet,hanem a mondókák miatt. :) Nincs vele baj,ne mérd az időt ilyen precízen.
2011. júl. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
mivel még nem tud számolni, szerintem az időtartamot csökkentsd fokozatosan. 2*10 perc szerintem ideális lenne. Egyébként meg akinél nagytesók vannak, ott a kicsi eleve több mindent néz, amit nem kellene.
2011. júl. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nálunk akkor van mesenézés, ha már nagyon fáradtak, pl. ebéd előtti 15-20 percben, vagy a délutáni alvás utáni nyűgösség elűzésére, de nem minden nap. A téli hónapok nehezebbek voltak, most kint vagyunk a kertben sokat, így vannak napok, amikor "semmi" nincs. TV-nk amúgy sincsen. Mi Barbapapát, Pom-pomot, Kis vakondot, Mikrobit nézünk, mást nem nagyon.

Én azt szoktam mondani pl., hogy "most nincs bekapcsolva a számítógép". Vagy egyszerűen, hogy most nem lehet...

2011. júl. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Naponta kétszer 15 perc, lehetőleg mindig abban az időben. Baja szerintem nem lesz tőle, nem szeretem én se, mikor a gyerek reggeltől estig tévét/filmet néz valahol, de nem is tekintem ördögtől valónak.

Ha beleilleszted a napirendbe, akkor tudja, hogy mondjuk tízórai után, meg játszótérről hazaérve, esti fürdés előtt van számítógép, máskor meg nincs, hiába hisztizik.

Egyszer-egyszer bepróbálkozik, hogy hátha te fogadsz szót neki, és nem fordítva, de bele fog nyugodni a rendszerbe, ha nem tud "megtörni" a sírással.

Egy kis hisztibe meg még egy gyerek se halt bele. Muszáj néha elviselni.

2011. júl. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem sem a szamitogep a lenyeg neki, hanem a mondoka, tetszik neki a kep es hang egyutt. Elottem valaszolok jokat irtak.

en egy konyvet ajanlanek: Ranschburg Jeno: Aldas vagy atok? A szamitogep, tv, internet temakort jarja korul gyerek szempontbol!

2011. júl. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Olyat szoktam neki mondani, hogy most alszik a számítógép, vagy amikor vége, akkor lecsukom (laptop), és hogy már elfáradt pihennie kell.

Akkor engedem neki, de rendszert vezetek bele.

Köszönöm

2011. júl. 30. 14:32
 7/9 anonim ***** válasza:
20 hónapos, nálunk is állandóan hallgatni akarja ezeket, és néha bizony vannak kisebb hisztik, ha nem lehet, de aztán elvan mással. Én azt mondom neki, hogy most alszanak (ha még reggel van) vagy éppen mennek valahová az éppen kedvenc mondóka szereplői és hogy ne zavarjuk most őket.
2011. júl. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

lám-lám semmivel sem jobb a számítógépp, mint tv, hiába tv elenesek sokan


nem értem miért nem olvasol inkább neki könyvből mondókákat

2011. júl. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Utolsó. Mint írtam, rengeteget mondókázom neki, mesét olvasok, furulyázok. Még énekelni is szoktam, pedig semmi hangom. Ja, és sok rövid mesét is megbeszélünk (nem mindig olvasom, csak mi van a képen). Csak tudod az nem olyan, mint amikor az a furcsa doboz mesél/énekel.
2011. júl. 30. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!