Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rosszul érzem, de mintha a...

Rosszul érzem, de mintha a szobatisztaságból versenyt csinálnának az anyukák?

Figyelt kérdés
Na meg kétségbe esnek, hogy a 2 évese még nem az. Mert még nem érett rá. Nem minden gyerkőc lesz 1,5-2 évesen az, sőt az nagyon ritka. Kisfiam 29 hónapos, (30 lesz 14.-én). De még nem érdekli a dolog. Volt már, hogy 2x belekakilt, 1x bele pisilt a WC-be, valahogy időbe szólt, de ennyi. Ennek 3 hete, mindég utána szól hogy benne vagy a gatyóba. Bár most pelusban volt mert szar idő volt.
2011. aug. 3. 15:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha minden anya ilyen lazán gondolkodna erről (bár az újbóli pelusozást túlzásnak tartom), az lenne a jó.

Régen "beleverték" az anyák fejébe, hogy 2 évesen már "kötelező" szobatisztának lenni.

Jobban írva, tudniok kell kedves anyukák, hogy a mi időnkben még anyukáink textilpelusokat mostak, főztek, ami max. 2 pisit bírt ki. Hát napi 10-12 pelus mosása, főzése nem volt egy leányálom, (főleg a kakisoké9 és már az örült, akinek tárcsás mosógépe volt. Ott mindenki sietett szobatisztává tenni a gyereket, mert az anya idejét, türelmét vette el a sok mosás.

Viszont a mai pelusok megbízhatóak, több pisit is kibírnak, kényelmesek.

És igen, van olyan gyerek, amelyik 18 hónaposan már ismerkedik a bilivel, és van akit 2,5 évesen sem lehet még rátenni.

2011. aug. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Igen rosszul érzed... szerintem nem csak a szobatisztaságból csinálnak versenyt. MINDENBŐL!!! természetesen tisztelet a kivételeknek! :) még jó h egy baba annyi mindenbe lehet tökéletes, ha téged zavarnak ezek a "beszólások" tudd le annyival h a tiéd meg sokkal "akármilyenmássab" XD
2011. aug. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Igen, sajnos sokaknál igy van. Anyósom elmondása alapján a férjem már 9 hónaposan szobatiszta volt. De járni csak kb 11 hónapos korában tanult meg, beszélni meg kb kétévesen. Vicces, mi? Akkor hogy ment el a biliig, vagy hogy szólt, hogy kell? Családi legenda. Lehet, hogy ha két év múlva rákérdezek, már azt mondja, hogy születése óta szobatiszta volt. XD

Az én kislányom két hónap múlva lesz 3 éves és mostanra lett szobatiszta nappalra. Éjszakára még ráadom a pelust, meg hosszabb utakra, amikor nem tudna akármikor pisilni.

2011. aug. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

na igen. Le a kalappal anyukáink előtt. De engem sem erőltettek a bilire, pedig textil pelusba nőttem fel. Novemberi születési vagyok, és azon a nyáron lettem szobatiszta.

Bár nagymamám adott egy "jó tanácsot". Mert ő nagyon megverte a lánya fenekét 2,5 évesen, mert bekakált a bugyiba, és onnantól szobatiszta lett. Ezzel utalt rá, hogy nekem is ezt kellene.

2011. aug. 3. 15:38
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Jól érzed. Bár mi pont az ellentáborba tartozunk, mármint hogy korán "biliérett" a gyerkőc (nálunk a családban minden kisgyerek 2 éves kora körül szobatiszta, úgyhogy nálunk a 3 éves kor a ritkaság).


Én már nem is válaszolok az ilyen jellegű kérdésekre (kivéve most). Nemrégiben leírtam a tapasztalatomat (!), és teljesen le lettem hordva, hogy hogy írhatok ilyet, meg ez nem lehet igaz. Az én fiam 22 hónapos, 2 hónapja szobatiszta, nappal még alváskor sincs rajta pelus (3 órát alszik délben, bepisilés nélkül), és mindig megkapom, hogy 2 éves kor előtt kizárt, hogy szobatiszta legyen egy gyerek. De miért, ha ő érett rá? Nem én ültettem a bilire, ő megy magától, és utána hozza nekem a bilit, hogy ki kell önteni és megtapsolja magát, hogy milyen ügyes. Pisi-kaki neki nem gond. Játszóra is le tudunk menni pelus nélkül, ügyesen lepisili a füvet, ha kell neki. Idegen helyen pedig a WC-be intézi a dolgát, bár ott segíteni kell neki, mert nem mindenhol van szűkítő és fogni kell, hogy ne essen bele a WC-be.


De én nem szólok le senkit, mert nem szobatiszta a gyereke még 3 évesen sem. A gyerkőc tudja, hogy minek mikor jön el az ideje az életében. Legalább is én ezen az állásponton vagyok. Én összeteszem a 2 kezem, hogy nem kell sokat pelusra költenünk, hónapok óta nem kellett pelenkát venni.


Én úgy vagyok vele, mint pl. a hozzátáplálással. Fejre is állhattam, de 7 hónapos kora előtt semmilyen formában nem fogadott el semmilyen főzeléket, zöldségfélét, csak a gyümölcsöt és a tápszert + tejpépet. Meg kellett érnie rá, hogy a főzelékeket is megegye. Vagy pl. a cumi kérdés. Van, amelyik gyerek el sem fogadja, van, akitől el sem lehet venni még 3 évesen sem. De majd elhagyja. Így van ez a szobatisztasággal. Lehozhatod neki a csillagokat az égről, ha nem akarja. Nem láttam még 18 évesen pelenkás + cumis embereket.


Bocsi, ha kicsit hosszúra sikerült, csak leírtam az álláspontomat. :D

2011. aug. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Azért van rajta újra pelus, mert nem száradtak a ruhák, annyi meg nincs neki, hogy napi 3-4 pisis legyen. Na meg egyáltalán nem érdekelte, szólt amikor már csurgott a lábán végig, vagy a kaka a gatyóba volt. Tehát nem érett még. Most megint jó az idő, megint próbálkozok.
2011. aug. 3. 15:40
 7/11 anonim ***** válasza:

A kislányom is 2 éves, vagyis elmúlt már, pontosan 27 hónapos.

Belepisil, kakil a bilibe, magától odamegy vagy kéri. De csak akkor, ha nincs rajta pelus és előre megbeszéltük, hogy a bilihez menjen, ha kell.

Ma délelőtt bugyiban volt, jelezte, hogy pisilni kell, sietett a bilihez, de akkor már a pisi benne volt a bugyiban.

Alvásból nem ébred még szárazon, így biztos vagyok benne, hogy nem teljesen kész a dologra, holott tudja, miről van szó, kezdi érezni.

Még a nyáron folyamatosan próbálom, de nem fogom kényszeríteni. Oviba, bölcsibe nem jár, így lesz időnk szépen ezt is megtanulni.

2011. aug. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Tényleg mindenből versenyt csinálnak egyesek. :)

Barátnőm kislánya 2 hónappal fiatalabb a fiamnál, mikor találkoztak, csodálkozva mondta, hogy az ő lánya mennyivel fiatalabb és hamarosan behozza a fiam súlyban. MOndtam, ha fogyókúrára fogom a gyerekem, akkor biztos. :D Na meg azt sem kell elfelejteni, hogy az én fiam nagyon picinek született. "De hát akkor is..."

De elég csak ezen az oldalon körbenézned, ha valaki feltesz egy kérdést, hogy elvan-e maradva, akkor a válaszok többsége: "Dehogyis, minden gyerek máshogy fejlődik, bár az enyém már tudta rég ilyenkor, de nyugi". Na nagyon megnyugtató lehet annak az anyukának ez, ha harmincszor leírják. :)

2011. aug. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én is azt tapasztalom, hogy mindenből versenyt csinálnak. "az enyém már szobatiszta, az enyémmár beszél, az enyém már kezd olvasni próbálni", stb.

A szobatisztaság nagyon egyén-függő pedig, még csak nem is feltétlen ész- vagy fejlettség kérdése.

A fiam 2,5 évesen lett egyik napról a másikra szobatiszta, a lányom 3,5! évesen, nagy nehezen. Az óvodát is halasztottuk emiatt. Pedig nem butább, nem rosszabbul nevelt, ő ilyen.

2011. aug. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Jól érzed.Sajnos.

Itt a kisgyerekek témában oldalanként van 2 kérdés minimum a szobatisztasággal kapcsolatban. Én már unom, főleg, hogy mindegyik ugyanarról szól.

Nem kell erőltetni semmit, főleg nem a szobatisztaságot!

A fiam tavaly nyáron kezdett érdeklődni a wc iránt, a bili kimaradt. Én semmit nem erőltettem, nem rágtam a fülébe, hogy erre meg arra jó, ekkor meg akkor kell, stb... 1 hét alatt nappalra szobatiszta lett. Még nem volt 3 éves és a délutáni alváshoz sem kellett már pelus.

Most 3 éves 4 hónapos. Ott tartunk, hogy az éjjeli alváshoz kell pelus, de ha autóval hosszú útra megyünk, vásárolni más városokba, vagy csak kocsikázunk, akkor időben szól, hogy még el tudjunk menni valahova pisilni/kakilni.

Engem nem érdekel, hogy a Náncsi néni gyereke ennyi idősen már nem volt pelusos éjjel sem! Büszke vagyok rá, hogy mindenféle erőltetés, meg fülberágás nélkül szép fokozatosan alakult ki nála a szobatisztaság. Az éjjeli pelusmentesség meg majd jön, amikor ő úgy érzi.

2011. aug. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!