Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idős korban, és hogyan...

Mennyi idős korban, és hogyan váltatok meg a cumitól törés nélkül?

Figyelt kérdés

Fiam 3, lányom 2 éves. Alváshoz, és az alvás közeli nyűgös időszakokban használjuk csak a cumit. Érdekes mód fiam jobban ragaszkodik hozzá, mint kissebb tesója, de elaludni egyik sem hajlandó nélküle...

Most azzal próbálkozok, hogy az oviban nem lehet cumizni- mivel ősszel már megy a nagyobbik. AAzt mondja, hogy jó, addig leszokik. De én kétlem...

Trükkök?


2011. aug. 7. 21:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Semmi trükk. Határozottnak kell lenned, te vagy a főnök nem a gyerek. El kell venni, aztán ennyi. 2-3 nap és túl lesz rajta. Másképp nem fog menni.
2011. aug. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem szabad ahogy az első mondja, ez olyan szokás mint a felnőtteknek a cigi. Ha oviba megy, le fogja tenni magától, emiatt ne aggódj. Mégpedig azért, mert látja, hogy a többi sem cumizik.
2011. aug. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem 2.5 évesen szokott le,pont ovi előtt. Nyáron egy kicsit kisebesedett a szája a nyáltól. Mivel félt a sebektől,így azt mondtam neki,hogy a cumitól van. Erre ő maga dobta ki a kukába. Azóta nem cumizik.
2011. aug. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
nálunk több isminél is a következő: függ attól mikor született, de a harmadik a másiknál a második szülinap utáni télapó vagy nyuszi "elvitte" cserébe az ajándékokért mert ezt "minden kisgyerektől ilyenkor elviszi" és ennyi, mindenki belenyugodott, egy-két napig kérdezték miért nincs hol van anya apa emlékeztette elvitte télapó nyuszi más kisgyerekeknek akik kicsik és ennyi.
2011. aug. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt egy fedősztori: pár hónappal a 2. szülinapja után, egy havi nagy bevásárlást követően, zuhogó esőben, türelmetlenül és idegesen pakolásztunk be a kocsiba. A cumi begurult az autó alá, de egyikünk se vette ki alóla...otthon azt mondtuk neki, hogy megtalálta egy kiscica, akinek nincsenek szülei, nagyon fázott is, így örült a cuminak. Meg, hogy milyen aranyos a Matyi, hogy nekiadta:) Egy-két napig nehezen ment az elalvás, kereste, de mindig beszéltünk a cicáról, és a végére már ő mesélte mindenkinek, hogy odaadta a kiscicának.
2011. aug. 8. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia! Én az egyik déli altatásnál nem találtam a cumiját, de már nagyon álmos volt. Mondtam is neki, hogy nem találom, elveszett. Szegénykém fél óráig sírt akkor. Ezen felbuzdulva, - annak ellenére, hogy megtaláltam a cumiját - az esti altatásnál is szépen elmagyaráztam, hogy elveszett, biztos elvitte a cicamica. Akkor meg is értette és szépen elaludt nélküle. Utána mikor szóba került is rögtön eszébe jutott, hogy elvitte a cmica.:) Hónap végén lesz a két éves szülinapja.

Sok sikert!

2011. aug. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
ez van nálunk is. 3 éves a lányom, csak alváshoz használja. én is mondtam, hogy az oviba nem lehet bevinni. talán addig le fog szokni.
2011. aug. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
én nem akarok semmilyen irányban sem állástfoglalni, de nálunk az oviba is be lehet vinni
2011. aug. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A fiam 2 éves lesz, megy bölcsibe, a csopotjában /8-ax lesznek/ rajta kívül mindenki cumizik és cumisüveggel alszik el. A gondozók már bejelentették, hogy akinék cumit v. üveget látnak hajítják bele a kukába, őket nem érdekli az sem ha sír a gyerek... Ennyit a kíméletességről.
2011. aug. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!