Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikortól van vége a munkaviszo...

Mikortól van vége a munkaviszonyomnak gyes után?

Figyelt kérdés
Közös megegyezés esetén jár a felmondási idő?Január 30.-án lejár a gyesem és találtam egy a család számára jobb munkaidőbeosztású munkát.Mikortól kezdhetné el,akkor ha kiadták a szabikat?Mikor lenne a munkaviszonyomnak vége?amúgy egy családi cukrászdába dolgoztam 9-20 óráig,most viszont dajka lennék 7-16.
2011. aug. 23. 13:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Egy hónap felmondási idő van.A szabikat nem muszáj kivenned,mert pénzt is kérhetsz érte,persze ebbe a munkáltatónak is bele kell egyeznie.Párom nemrég váltott munkahelyet neki 35 napot kellet ledolgozni,mert már több mint 3 éve dolgozott a régi helyen.Ezt a főnököd kell megkérdezned,Ha jobb fej,akkor nem kéri az egy hónapot.
2011. aug. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, januártól lesz módosítás, miszerint egyben kifizethetik a szabadnapjaidat, ha úgy kéred, tehát rögtön utána már dolgozhatsz is, ha akarsz.

De én sem értek hozzá, a napokban ezt mondta egy könyvelő, mert én is hasonló cipőben leszek jövőre.

2011. aug. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Utolsó! Az akkor oké, ha ugyanazon amunkahelyen dolgozik tovább.

Ha január 30-án lejár a gyes, akkor a köv, nap te már elvileg dolgozol/dolgoznál. Aznap megírjátok a közös megegyezésest, te megkapod a bent maradt szabijaid után járó pénzt, és másnap már kezdesz az új helyen. (úgy is lehetne, hogy visszamész, kiveszed a szabikat, és utána intetek egymásnak búcsút, de ha minél előbb akarsz az új helyen kezdeni, akkor fizettesd ki a szabikat)

2011. aug. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem meg ugyanazt írtuk. :o)

Kikapja a szabiját egy összegben és másnaptól dolgozik az új helyen, ha akar.

Szerintem egyébként hülyeség nem letölteni a szabikat, de ha az új munkahelyen fontos, hogy már kezdjen, akkor kezdjen...

2011. aug. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!