Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A főnököm arra kért, ha...

A főnököm arra kért, ha megszületik a babám, írjam alá: közös megeggyezéssel legyen vége a munkaviszonyomnak. Ezután én részesülhetek tb ellátásban?

Figyelt kérdés
2008. jan. 18. 11:09
 1/9 anonim válasza:
79%

Természetesen fog járni úgy is a táppénz. Mindezt azért kéri a főnököd, hogy amikor majd lejár a gyesed, ne kelljen kifizetnie neked a 3 évre járó szabadságot.

Nekem is megszűnik a munkaviszonyom a szülés napjával!

Ez van..........

2008. jan. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben nem írnám alá!
2008. jan. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem írod alá, nem rúghat ki. Ellenben valószínűleg akkor fog kirúgni, amikor lejárt a gyes.

Ha aláírod, minden juttatás passzív jogon jár (Tgyás, gyed, gyes, egészségügyi ellátás), csak arra figyelj, hogy a munkaviszonyod valóban csak a szülés után szűnjön meg! A szülés napján még legyen munkaviszonyod, mert csak akkor jár minden.

2008. jan. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ki nem rúghat...szerintem mérlegeld,h mit teszel!

Én sem írnám alá.Akkor ha már ki akar rúgni,rúgjon úgy ki,h kifizeti a szabidat is!

2008. jan. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A főnököd nem kérhet ilyet, és Te ne teljesítsd, mert a terhes nőket és fiatal anyákat nem lehet kirúgni.

A felmondási tilalom alapján ugyanis a munkáltató rendes felmondással nem szűntetheti meg munkaviszonyodat, (ezért kéri a közös megegyezést) a terhesség teljes időtartama alatt, a szülést követő három hónap és a szülési szabadság teljes időtartama alatt.

2008. jan. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
alá ne ird a közös megegyezést - a munkaviszonyod ráér akkor is megszunni-ha gyes után visszamész utána még 30 napig nem de utána felmondhat-de még akkor ki kell hogy adja a szabijaidat ami nem kevés 3 év után és utána még mindig alkudozhatsz vele a közös megegyezésről-3 év múlva ne hagyd magad csőbe húzni ami jár az jár a törvény álltal védve vagy nem rúghat ki
2008. jan. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok


Az előző válaszokkal teljesen egyetértek, alá ne írd!! Annyit még hozzá tennék, hogy ha aláírod a közös megegyezést - ha jól tudom - a végkielégítéstől is elesel.

2008. jan. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyetertek az elottem szolokkal,szerintem se ird ala.

Viszont ha jol tudom a vegkielegiteshez bizonyos evig kell,h ott dolgozz ezt nem tudom pontosan mennyi,de szeritnem NE IRD ALA.

2008. jan. 19. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

ne írd alá!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

azt hiszem 3 vagy 5 év után jár a végkielégítés!Ez a főnöködnek nagyon jó húzás lenne, hiszen nem kellene fizetnie utánnad semmit, még táppénzt sem!!!!!!!!!!!!!

GONDOLKOZZ!!!!!!!!!!!!!!!!

2008. jan. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!