Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A gyerekeitek hogy szoktak...

A gyerekeitek hogy szoktak viselkedni orvosi rendelőben?

Figyelt kérdés
Rendelőben dolgozom és egyre inkább azt tapasztalom, hogy a szülők nem nevelik a gyereket. Teljesen normális, hogy benyitnak az ajtókon, elkezdenek pakolni az asztalon, szétdobálják a papírokat, és anyuka mosolyog, milyen aranyos a gyerek. Ez normális?
2011. aug. 26. 09:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem normális. Alapvető illemszabályokat nem tanulnak mostanában a gyerekek. Egy 2-3 évesnek is lehet mondani, hogy csendesen legyünk, doktornéninek figyelnie kell a másik gyerekre. Ha meg bent vagyunk a vizsgálaton akkor is ki kéne birnia azt az időt, amíg nem rohangál, pakol.

Én rászólnék finoman, hogy ne pakoljon.

2011. aug. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nálunk a rendelőben vannak játékok, azokat pakolgatta/pakolgatja az enyém is, meg ahogy leszáll a vizsgáló asztalról, megy a matricás kosárhoz és kiszolgálja magát belőle. Én mindig rászólok, hogy várja meg, amíg szólnak, hogy vehet, na de az ő kis logikája szerint a doktornéni úgyis ad, akkor miért ne vehetne belőle?
2011. aug. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nálunk is van rengeteg játék a váróban, plüssök, mesekönyvek, társasjáték, de izgalmasabb berohanni a rendelőkbe, függetlenül attól, hogy ott épp egy kamaszlányt vizsgálnak. És anya felháborodik, amikor rászólok a gyerekre, hogy üljön le mesekönyvet nézegetni. Kedves anyukák, nem lehetne mégis megnevelni a gyereket?
2011. aug. 26. 09:58
 4/15 anonim ***** válasza:
Én itt még egy gyereket se láttam bemenni csak úgy a rendelőbe... Fura szülők és gyerekek lehetnek arra. Talán zárd be belülről az ajtót :)
2011. aug. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Budapest, új nevelési módok, hagyjuk a gyereket nőni magától, tilos korlátozni. Ez a módi.
2011. aug. 26. 10:04
 6/15 anonim ***** válasza:

A kisfiam hipeaktív és mellette tartós beteg,tehát nagyon gyakran megfordulunk orvosi rendelőkben és várókban.

A váróban igyekszem valamivel lekötni,próbálkozna benyitogatni,de nem hagyom neki,bent is a folyamatos fegyelmzéssel küzdök,nyitogatná a fiókokat,ha hagynám,felugrálna a vizsgálóasztalra,ha hagynám,beleizzadok abba,hogy meg próbáljam fegyelmezni,de ezt csak a hiperaktív gyermekek szülei tudják...

Valószínű feszült ,izgatott,nyugtalan és így reagálja le.

2011. aug. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
52%

A 3 és fél éves fiam elég eleven lurkó, de az orvosi rendelőben általában nyugton szokott lenni. Nézegeti a kirakott reklámanyagokat, rendezgeti őket, stb. aztán amikor sorra kerülünk, össze szoktam pakolni, amit szétrak.


Tegnap viszont már én magam mondtam neki, hogy dübörögjön, rohangáljon nyugodtan, ugyanis időpontra mentünk (a mi dokinkhoz csak időponttal lehet bejutni, még akkor is, ha taknya-nyála összefolyik a kicsinek), mégsem szólt hozzánk fél óráig a kutya se.


Érdemes volt szabadon engedni a kölköt, egyből "észrevett" az asszisztensnő, sőt, még az óvodai papírt is kiállította nekünk, csak hogy mehessünk már.


Talán, ha nem arról szólna egy orvosi vizit, hogy órákat ülünk a gyerekekkel, miközben bent, vizsgálaton nincs is senki, akkor a gyerekek sem vadulnának meg a végére...

2011. aug. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Mert szerinted az orvos csak akkor dolgozik, ha épp beteg van bent nála? Nincs semmi adminisztráció???
2011. aug. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
56%

11:53:


"Mert szerinted az orvos csak akkor dolgozik, ha épp beteg van bent nála? Nincs semmi adminisztráció???"


De. Biztos van. Sőt, azt is elhiszem, hogy elaludna rendelés közben, ha nem inná meg még a harmadik kávéját is.


Nem érdekel, de akkor minek kell minden alkalommal időpontot kérnem, akkor is, ha valóban aznap

2011. aug. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
65%

11:53:


"Mert szerinted az orvos csak akkor dolgozik, ha épp beteg van bent nála? Nincs semmi adminisztráció???"


De. Biztos van. Sőt, azt is elhiszem, hogy elaludna rendelés közben, ha nem inná meg még a harmadik kávéját is.


Nem érdekel, de akkor minek kell minden alkalommal időpontot kérnem, akkor is, ha valóban aznap lesz rosszul a gyerekem? Sokszor volt olyan, hogy inkább az ügyeletre vittük, mert 2 óra alatt (!!!) a kutya nem nézett rá.


A másik dolog: én mindet megértek, de akkor a másik fél is megértheti, ha a három éves elunja a banánt, és - mivel őszinte - ki is fejezi a felháborodását, hogy levegőnek van nézve, és játszótérnek használja a rendelőt.


Órákat várni még a felnőttnek sem könnyű, pici gyerektől elvárni meg felesleges.

2011. aug. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!