Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ovónénik vagytok itt? Ovikezdé...

Ovónénik vagytok itt? Ovikezdés kérdés.

Figyelt kérdés

Kisfiam (novemberben lesz 3) jövő hétfőn kezdi az ovit Nálunk nincs szülői beszoktatás, múlt héten volt egyórás játszódélután, de ott az ovónénik álltak az ajótban, ha odament valaki kérdezni válaszoltak, de a gyerekek felé nem kommunikáltak.

Hétfőn 9-re (reggelire) oda kell vinni a 28 gyereket, és egyből otthagyni 11-ig. Ez megy majd az első 2-3 nap, majd gyerekfüggő lesz hogyan tovább. Ha jól viseli a gyerek, 3-4. naptól ott ebédel, második héten ott alszik.

Számomra ez nagyon ridegnek tűnik és félek hgoy a kisfiamat nagyon meg fogja viselni. Nem az a bajom, hogy ott kell hagyni, hanem hogy előtte semmi ismerkedés nem volt a gyerekkel. Családlátogatás sem. Ez opcionálisan volt kérhető a júliusi első szülőin, de nem tudtam végig ott maradni, és a végén mondták. Most jeleztem a játszódélutánon, de elhajtottak azzal, hogy lesz elég idő megismerkedni.

Ez így normális, ezt így tudják kezelni a kicsik?

Köszönöm a válaszokat!


2011. aug. 30. 12:46
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
nekem unokatesóm londonban ovónéni és ő mondta hogy ott ez a beszoktatási rend- azt mondta, hogy a gyerekek sokkal jobban el vannak, ha nincs ott az anyjuk, mert ha 1 anyu ott van, akkor a többi 15 üvölt hogy az övé mért nem... nekem ridegnek tűnik, meg az is hogy az ovónénik nem játszanak a gyerekkel, biztos hogy jó ovit választottatok?
2011. aug. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

ez a körzeti ovi, sok választásunk nem volt

engem tényleg az zavar, hogy előtte nem ismerkednek meg a gyerekkel. hétfőn reggel hagyjam ott két vadidegennel.

2011. aug. 30. 13:42
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
nálunk már márciusban a beiratkozáskor volt 2 nyílt nap,és most 22től van ovi,és mondta az igazgatónő,hogy nyugodtan vihetjük a "kezdőket" ismerkedni.Úgyhogy a héten én is viszem a fiam,ma már ott tízóraizott és délig maradtunk,majd holnap megpróbálom kicsit egyedül ott hagyni,bár ma sem keresett...és elsején meg kezdi az ovit.gondolom akkor már nem lesznek ott más anyukák sem.amúgy meg azt szokták mondani,hogy jobban átállnak a kicsik ha nem húzzák halasszák az elválást
2011. aug. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is egy napos beszoktatás van....érdekes lesz, de bízom a szakemberekben.
2011. aug. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Hát ahogy leírod, én se szívesen vinném. A fiam nagyon érzékeny születése óta, és nagyon ragaszkodik hozzám, őt biztos nagyon megviselné a dolog.

Nálunk nagyon barátságosak, kedvesek az óvónénik, voltak nálunk is itthon, meg egyik nap mi is voltunk az oviban, ott is nagyon közvetlenek voltak.

Gyerekfüggő, persze ki hogy viseli, de én tuti nem hagynám ott csak úgy az első napra, mert tudom, hogy nagyon csalódna bennem.

Amúgy ha csak novemberben tölti a 3-at, hogyhogy már most kezdi az ovit?

2011. szept. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok óvónéni,ám a fiam ma kezdte az ovit(BP.XVI. ker.).Ma 2 órát voltak ott gyerekek,mindenki a anyával,vagy apával,esetleg mindkét szülővel.Holnap szintén így lesz,annyi,hogy 1 órával többet(ma 10-12-ig,holnap 9-12-ig lesznek bennt).Hétfőn már nem lesznek bent szülők,és alapból fél 9-12-ig lesznek a gyerekek,DE!Aki szeretne,megpróbálhatja az ottalvást,illetve ha valamelyik gyerkőccel gond van,hívják a szülőt).
2011. szept. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk se volt beszoktatás, előtte egy napot voltunk közösen ovilátogatáson, az is csak 2 óra volt. Féltem is rendesen mert ráadásul vegyes csoportba jár. De tényleg igaz, hogy könnyeb így az óvónéniknek, ha a gyerek nem lóg az anyuka szoknyáján. Hidd el neked nehezebb az elválás mint neki. Általában a többi gyerek is nagyon segítőkész megmutatják mit hogyan szoktak csinálni. Lehet az elején fog pityeregni de napközben biztos jól érzi majd magát. Ha már vitted máskor is gyerekek közé vagy hagytad már ott nagyinál stb, úgyis tudja majd hogy vissza fogsz menni érte. Csak nem szabad hogy lássa hogy aggódsz.
2011. szept. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Én sem vagyok óvó néni, de a lányom egyáltalán nem bánta, hogy otthagytam. Nekünk már 1. nap mondták, hogy menjek csak haza, majd telefonálnak, ha a gyerek nagyon kivan. Nem hívtak, délben mentem a gyerekért. Nem akart hazajönni, elmentem haza egyedül. 4-re mentem érte, akkor sem akart eljönni. Azóta is minden nap üvölt, hogy még maradni akar. Nálunk augusztus 15-től lehetett menni. Általában szeretik ám a gyerekek. Sok ott a játék, kisgyerek, elvannak.
2011. szept. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Remélem minden rendben lest. Ma bementünk találkoztunk az ovónénivel, kipróbálta a wc-t megkerestük a szekrényét. Azt mindja várja. Amúgy a többi gyerekkel együtt kezd, mindenkinek a hétfő lesz az első nap. Ezért félek kicsit. 28 síró kicsi és 2 ovónő. :-( Ha szobatiszta a gyerek és elmúlt 2,5 és nem veszi el a helyet a már betőltött 3 évestől akkor mehet.
2011. szept. 1. 22:00
 10/20 anonim ***** válasza:
Nálunk volt egy kisfiú,aki több mint egy hétig volt beszoktatáson,hol anyával,hol apával,és állandóan sirt,a szüleivel se játszott.Apuka tegnap beadta és elment.Sokat sirt,kb 1,5-2 órát kis megszakításokkal.Ma meg egy könnye nem volt,szépen evett és játszott is.
2011. szept. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!