Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha tudod előre, hogy másnap a...

Ha tudod előre, hogy másnap a bölcsiben se a reggeli, se az ebéd nem olyan lesz, amit a gyereked megenne, akkor mit tennél?

Figyelt kérdés
Nem rég kezdtük a bölcsit, holnap lesz az első nap, mikor először eszik ott már reggelit is, tízórait is és ebédet is. Utána megyek érte, de nem biztos,hogy az a jó, ha ott nem eszik, akkor itthon adok neki, hiszen akkor megszokja, hogy ha ott nincs jó, akkor majd otthon eszik. Ezt nem akarom, mert hamarosan kezdek dolgozni és csak alvás után tudjuk majd elhozni.Reggeli holnap sült zsír + zsömle + citromos tea lesz, ebből max. a teát fogja inni. Ebéd meg pirított máj és petrezselymes krumpli + karfiol leves. Egyiket sem szereti. Vagy majd rájön, ha ott nem eszik akkor éhes marad? 8:30-ra megyünk reggel, ti adnátok neki előtte valamit enni? Kakaó elég lenne?
2011. szept. 1. 13:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
85%
Én nem adnék neki pluszban semmit. Ha éhes, megeszi, ha nem, akkor meg majd eszik ha hazaér.
2011. szept. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
85%
Mi reggeliztünk bölcsi előtt. Reggelire ehet üres zsemlét, ebédre meg a krumplit legalább. De az is lehet, hogy a társaság miatt megeszi :)
2011. szept. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
91%

Én nem adnék neki mást. Általános tapasztalat, hogy a gyerekek az oviban rengeteg olyan kaját megesznek, amire otthon rá sem néznek. A közösség megteszi hatását, ott nem lesz válogatós, ezt elhiheted. Szerintem hagyd, hogy megtanulja, hogy ott enni kell.


Egy kakaót ihat reggel, és attól függően, hogy mikor reggeliznek (és mennyire éhes), esetleg valami apróság.

2011. szept. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
85%

Ne adj neki mást, legalábbis először még ne, mert akkor biztosan nem eszi meg azt, amit ott adnak. Erre ne szoktasd rá!

Általában megszokják az ottani ételeket, főleg, ha rájönnek, hogy ha nem eszik meg, akkor nem kapnak mást.

Nálunk van olyan étel, amit bölcsőde előtt itthon nem ettek meg, most a bölcsődében igen, de itthon továbbra sem. Sajnos tudják, hogy megsajnálom őket, és nem hagyom, hogy éhesek legyenek. :-)

Mindenképp várj egy kicsit, hogy mit fog szólni az ételekhez. Lehet, hogy egy hét után szépen meg fog enni mindent.

(Egyébként irigyellek titeket, nálunk csakis főzeléket adnak, levest pedig soha.)

2011. szept. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Rosszul jött ki, mert pont ez lesz neki az első hogy ott ehet. Én a helyedben eltolnám az első ott evést egy olyan napra, amikor tudom, hogy olyan étel lesz amit megeszik. Méghozzá azért, mert ha tényleg nem fogja megenni, az kihathat az egész további napokra és negatívan is akár. Egyáltalán nem biztos, de nem kockáztatnék. Viszont ha nem teheted, akkor én nem vinnék. Több okból is. Azért is amit írtál, másodszor ha látja ám, hogy mindenki megeszi, akkor ő is hidd el meg fogja enni (jó ha olyan mellé ül, aki nem válogatós, egymástól tanulják el ezeket). Aztán meg az is rossz, ha viszel neki valamit, mert akkor a többi gyerek is lehet, hogy azt akar enni. Végső esetben éhes lesz és enni fog. Ha mást nem akkor az üres zsömlét teával (esetleg megvajazzák neki), az ebédből meg talán a leves levét, petrezselymes krumplit. És még az is lehet, hogy nem is fogja észrevenni milyen levest kapott. Azért azokban nincs olyan sok karfiol, na és más ízesítéssel is főznek még lehet, hogy megszereti. Indulás előtt én adnék neki kakaót, azért ne éhesen menjen reggel. Azért későn van az a 8:30. (és még ki tudja mikor fog enni). Viszont hívd fel az óvónők figyelmét erre az esetre, hogy egyiket sem szereti, hogy nézzék azért meg, hogy mennyit eszik, vagy próbáljanak bele varázsolni pár kanállal.
2011. szept. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

ezek nekem sem a kedvenceim.

Etesd meg reggel, nálunk ez vajas kenyér, kakaó, ha akar még joghurtot is ehet. Mikor a fiamért megyek, viszek neki teát meg sajtos kiflit, és hazafelé megeheti. De lehet, a bölcsiben máshogy készítik, és ha mondjuk a májat nem is eszi meg, a levessel, krumplival jóllakik.

2011. szept. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Ma 10-re mentünk, ott ebédelt és utána hoztam haza. Spenót volt csirkemellel és zöldségleves. A levest mind megette, tehát fogad el ott ételt, de amitől tartottam, a spenóthoz és a húshoz hozzá sem nyúlt. Most látom, mennyire válogatós, eddig míg itthon evett észre sem vettem, mert már úgy beállt az agyam, hogy miket főzök. Köszönöm az eddigi gyors és hasznon válaszokat, kb. én is így gondolom, mint ahogy ti írtátok. Sajnos muszáj holnap menni már egész délelőttre, az ételek miatt tolni nem tudom! :(
2011. szept. 1. 13:35
 8/19 anonim ***** válasza:

hűűű!!! én adnék neki reggelit, ugyanis a bölcsis reggeli, az tízórai, aztán ebéd, uzsonna és otthon a vacsora. így jön ki az 5 evés egy napra. semmi baj nincs abból, ha kevesebbet tízóraizik, de ne kelljen már éhgyomorral kezdenie a napot a gyereknek, baromi egészségtelen!


egy óvónéni anyuka

2011. szept. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
akkor ki kell bírnotok a napot. De ne vigyél neki. Azért a mai pár óra nem ér fel egy egész délelőttel. Lehet, hogy annyira le is fog fáradni, hogy olyan éhes lesz mindent megeszik. Meg most ha annyit mégsem eszik sem lesz semmi baja. Jobban összeszokik a társaival és velük együtt fog tartani nem csak a játékban hanem az evésben és bizony az alvásban. Ismerek a fentieken túl olyan gyereket, aki az oviban alszik, viszont otthon (hétvégén, szünetekben) hallani sem akar róla. Ilyenek a gyerekek (összetartanak).
2011. szept. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Hát remélem így lesz! :)

Óvonéni anyuka, 8:30-kor van nálunk reggeli a bölcsiben, 10-kor tízórai, ami általában gyümölcs vagy keksz és 12-kor ebéd. Ez már 3 étkezés az ötből. Majd mikor felkelnek természetesen az uzsi és itthon a vacsi. Tudok számolni, köszi!

2011. szept. 1. 13:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!