Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ovi kérdés - mi a véleményed...

Ovi kérdés - mi a véleményed a vegyes csoportról?

Figyelt kérdés
2011. szept. 5. 15:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Jó, mert a gyerekek különböző szerepeket tanulnak meg (először ők a kicsik, a végére meg a nagyok, akik pesztrálhatják a kicsiket), és a testvérek egy csoportbe kerülhetnek.
2011. szept. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A fiam is oda fog kerülni,először féltem aztán megnyugodtam csak jót hallottam róla.és neki is nagyobb uncsitesói vannak akik mindig pesztrálják,igy ő a nagyokhoz van szokva,igy jol el lesz.
2011. szept. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Alapvetően nagyon nyitott a csemetém, közvetlen minden korosztállyal, ezért én vegyes csoportba írattam.

Mind méretre, mind életkorra ő a legkisebb, pikk-pakk a szárnyaik alá kapták a nagyok. Tavasszal volt már egy hónapot, akkor az volt a legnagyobb baja, hogy puszilgatják a nagyok, pár napig pityergett reggel, de délután is amikor el kellett jönni. Most a 3. napja jár oviba, gyakorlatilag elzavar az oviból.

Nálunk több a gyerek a vegyes csoportban, de itt állandó két óvónéni és egy dadus van.

Idáig nem bántam meg, hogy vegyes csoportba került, de nyilván ehhez a gyerek is kell.

2011. szept. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az én tapasztalatom az, hogy a kicsiknek nagyon jó a vegyes csoport. De amikor már ő lesz nagy, az nagyon nem :(
2011. szept. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Első ízben frászt kaptam,hogy vegyes csoportban lesz a lányunk,de azután rájöttem,hogy nem is olyan rossz ez! A baj,hogy vannak lányok,akiket egészen megszeretett,és azok most suliba vannak.A másik pedig az,hogy míg mi anno az oviban egyszerre tanultunk meg pár dolgot,addig itt különböző korosztállyal máshogy kell foglalkozni.De jól megoldják az Óvónénik!

Viszont megnyugtató,hogy jövőre egyszerre kirándulnak majd a testvérével,és apukával :-D

Szerintem jó dolog a vegyes csoport,hogy a kisebb gyerekek jobban tanulnak a nagyobbaktól,mint a saját korosztályuktól!

Már kicsit sem bánom,hogy vegyes csoportban van a lányom!

2011. szept. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia! Nekünk nagyon bejött a vegyes csoport, sokkal „életszerűbbnek” érzem, mint a koronként szeparáltat. A gyerekek találhatnak olyan társakat, akik az ő „szintjüknek” megfelelők, ugyanakkor megtapasztalják, hogy kell viselkedni más korosztályúakkal. Az is jó szerintem, hogy pl. a nagycsoportosoknak vannak olyan foglalkozások, amiken a kicsik nem vesznek részt, de beszállhatnak, kipróbálhatják. Ugyanakkor az olyan dolgokra, mint egyes kirándulások, ahová nagyokat visznek, vágyni fog a gyerek, és nem kötelezőként éli meg, hanem egy lehetőségként, ami neki is megadatik majd, ha annyi idős lesz.

Jó szerintem, hogy nincs olyan összehasonlítgatás, hogy ezt vagy azt már mindenki tudja, fejlődhet a saját ütemében, és pl. tök büszke volt, mikor neki is megengedték, hogy segítsen teríteni, pedig azt az egy évvel nagyobbak szokták csak.

Mondjuk nálunk van olyan, aki utolsó évre másik oviba vitte a gyerekét, mert ott jobb az iskola előtti „fejlesztés”, de ezzel én nem értek egyet, szerintem az óvodásokat a szabad játék fejleszti.

A fiam nagyobbakkal barátkozott, akik most elmentek iskolába, amiről azt gondoltam, jaj, szegény, milyen rossz lesz neki majd (ő évvesztes – vagy évnyertes? :), de ez rosszabb lenne egy kortárs csoportban, ahonnan átraknák sok ismeretlen közé, míg itt megmaradtak a már két éve ismert arcok.

Persze nincs összehasonlítási alapom, hogy mi lett volna ha nem ilyen csoportba jár, de jó látni, hogy (nem csak az óvodában) a kicsiknek segít, a nagyokhoz pedig nyíltan közelít.

De természetesen itt is sokat számít az óvónők és a gyerek személyisége.

2011. szept. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az utolsó vagyok még: van ismerősöm, aki azt mondta, szerinte azért rossz a vegyes csoport, mert az iskolában úgyis a korosztályával lesz együtt, és nem ehhez szokik hozzá. Ám ilyen alapon azt is gondolhatnánk, hogy felnőtt korában tapló lesz a főnöke, ezért írassuk tahó óvónőkhöz. :)
2011. szept. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!