Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves lányom azt mondta,...

3 éves lányom azt mondta, hogy az óvó néni bántotta. Elhinnétek neki?

Figyelt kérdés

Igazából elég zavaros a história. Maga az óvónő mondta nekem, hogy fegyelmezési gondjai voltak vele, és ezért sírt a kislányom. Aztán a lányom is elmondta, hogy összevesztek az óvó nénivel, és haragudott rám, hogy nem voltam ott vele, hogy megvédjem. Végül is én mondtam neki, hogy az óvó néninek szót kell fogadni, és ne ellenkezzen vele. Na, azóta meg semmit nem is mesél, hogy mi történt az oviban. Viszont tegnap éjjel is felriadt, és sírt, hogy miért nem vagyok vele. Utána mondta, hogy az óvó néni megpofozta, nem értettem igazán. Lehet, hogy ezt álmodta? Létezik, hogy a mai világban egy óvoda pedagógus felpofozzon egy gyereket?

Egyébként szívesen megy oviba, de ott aludni nem akar. Mivel az alvás körül vannak mindig a zűrök. Ő már nem alszik fél éve, és ott muszáj lefeküdni.

Gondolom beszélni kéne az óvónővel, de nem is tudom, hogy kezdjek hozzá, nem akarom, hogy még jobban pikkeljen a gyerekre.


2011. szept. 8. 14:56
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem vagy álmodta vagy próbálja valahogy megjeleníteni, megfogalmazni azt, hogy haragudott rá, "érzelmileg bántottnak" érezte magát, amikor az óvónővel vitába keveredett.
2011. szept. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
Az durva lenne, ha tényleg felpofozta volna. Én nem hiszem hogy ez történt. (Legalábbis nagyon remélem.) Lehet, hogy a kislány tényleg álmodta a dolgot. Lehet, hogy rászólt az óvónő, és ez rosszul esett a kicsinek, nem? Mármint én arra gondolok, hogy lehet ezért álmodott ilyesmit.
2011. szept. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem nagyon hinném, hogy egy óvodapedagógus megpofoz egy gyereket. Inkább az lehetett a kislányodban, hogy sokat foglalkozik azzal, hogy rászólt az óvónéni, és ezzel kapcsolatban álmodott.

Egy óvónéni.

2011. szept. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
32%

Én hinnék neki.

nekünk voltak problémáink egy óvónővel, nagyon sunyik és gonoszak tudnak lenni sajnos:-((((

Főleg ha egy gyerek nem szimpi nekik és gyereket sem ejtették a fejére.

2011. szept. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
A férjem azt mondta, hogy őt még verte az óvónő. De remélem, hogy ma már ez nem divat.
2011. szept. 8. 15:04
 6/31 A kérdező kommentje:
Elég akaratos a lányom, sajnos. Ez az óvó néni már eléggé ki van rá akadva egyébként. Szerencsére csak helyettes.
2011. szept. 8. 15:05
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

szerintem simá lehet,hogy megpofozta....

kéne beszélni az óvónővel, hogy engedje halkan játszani a lányodat alvás időben az ágyban.A mesét hallgassavégig, próbálkozzon 5 percig az alvással,ha nem megy, akkor kapjon könyvet, nézegesse csöndben.

Mi így csináltuk a gyerekekkel, szépen megértették.

2011. szept. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
84%

Sztem nem az a gond, h fegyelmezni kell, hanem az, h a nő nem fegyelmezte úgy, ahogy egy ennyi idős gyerek ezt igazán értené. Vszínűleg nem "beszéli" a gyerekek nyelvét.

Nekem suliban volt olyan, h beszéltem vkihez órán és a tanár figyelmeztetés nélkül pofonvágott. Egyébként szófogadó gyerek voltam, végig tudtam ülni a 45 percet, de a kislány szólt hozzám én meg válaszoltam neki. Elmondtam anyukámnak, akit nem érdekelt a dolog, csak annyit mondott, h biztos megérdemelted. Onnantól kezdve nem bíztam anyámban. 12 éves voltam, mikor vhogy visszaemlékeztem, mondtam neki, h h utáltam azt a tanítót ezért. Erre ő elhűlt, h miért nem szóltam, ment volna rögtön az igazgatóhoz. Sokszor csinélt utána is ilyet, h mikor segítenie kellett volna, akkor hárított, utána meg mint aki nem tud róla sajnálta a történteket és h nem tett semmit.

2011. szept. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

Hogy bántotta volna, nem hiszem. 3 éves korban még a kicsik keverik a fantáziát és a valóságot (fantáziahazugság). Inkább arra gondolnék, hogy erőteljesebben rászólt az óvónéni és ő ezt "bántásként" értelmezte. Gondolom, most kezdte az óvodát és kissé nehezen viseli az elválást. Ez is megzavarhatja az álmait...

Persze, beszélj az óvónővel, hisz fontos, hogy nyíltan megbeszéljetek minden felmerülő problémát! De mindenképpen normális hangnemben és nem azzal kezdve, hogy bántotta-e a gyereket! Inkább kérdezz rá, van-e valami, amiben problémát lát, esetleg hogyan tudnál ebben velük együttműködni...

2011. szept. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem álmodta.

kisfiam pl. szokott mondani valotlanságokat,mikor tudom mi az igazság,igy ez is előfordulhat.ők még nem tudják h mi az ami igaz és mi az amit csak beképzelnek...tudod ők még a tündérekben is hisznek mint ha igazi lenne.

2011. szept. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!