Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elvetted a cumit a gyerekedtől...

Elvetted a cumit a gyerekedtől vagy magától tette le?

Figyelt kérdés

Mennyi idős volt akkor?

Aki elvette, az miért pont akkor tette? Volt sírás érte, meddig?


Másfél éves a fiam. Csak elalváshoz használjuk. Eldöntöttem, h megválunk a cumitól, mert már többször is sikerült simán elaludnia nélküle, mikor "véletlenül elfelejtettem" odaadni. Tegnap volt az első nap, h egyáltalán nem kapta meg. A délutáni elalvással csak annyi gondom volt, h több mint 2órába telt, mire becsukta a szemét, de nem sírt. Viszont este 1órán át ordított, és nem bírtam, végül odaadtam neki. 1 perc se kellett és aludt. Tudom, h nem kellett volna, de mivel délután se pihente ki magát rendesen, így emiatt sajnáltam szegényt.

Bírjam ki pár napig az ordítást, vagy 100% hogy magától is leteszi még 3éves kora előtt? Úgy érzem most jött ki rajta a függőség, mert eddig sose kereste a cumit, de pár napja már magától megkeresi este.


2011. szept. 12. 08:43
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Én elvittem fogorvoshoz ismerkedni 2 éves elmúlt már akkor. A doki mondta hogy szoktassuk le mert eldeformálja a fogait előbb utóbb. Aztán először napközben nem adtuk neki és a véletlen úgy hozta hogy nem sokkal később eltört a kedvenc. Együtt kidobtuk a kukába ( vagyis utána én eltettem emlékbe) és azóta nem kell.
2011. szept. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
hát egy darabig mi is igy voltunk,csak alváshoz kellett neki,aztán 2 évesen jöttek a hátsó fogai,és napközben is magához vette,pár percig üldögélt vele aztán letette,láttam mennyire kell neki,igy nem erőltettem.utcán nem cumizunk,csakis itthon alváshoz,meg ha nagyon nyűgös,én pont ezért nem veszem el tőle,mert tudom,hogy ha sírna vissza adnám neki,ismerem magam.most viszont kezd szakadni a cumi,és már mondtuk neki,ha elszakad ki kell dobni,ezt már ő is mondogatja,és ő fogja kidobni is,másikat már tuti nem veszek.igy múlik el a cumis korszak.
2011. szept. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Én elvettem.Már 33 hónapos volt.Utóbbi időben csak alváshoz használta és megbeszéltük,hogy a házból nem hozhatja ki.Egyik nap nagyon eleven volt,és nem láttam,hogy a szájában a cumival jön ki az udvarra.Épp kiscicáink voltak a teraszon,ő pedig dobálta a cumiját.Rászóltam 2x,hogy hagyja abba,mert koszos lesz a cumi,és a végén még beledobja a kukába.Nem hagyta abba,majd mikor messzebbre repült a cumi,úgy csináltam,mintha a kukába ment volna.Ez délelőtt volt.A déli alvást egész jól viselte,este már kereste.Egy hétig volt ez a nincs cumim,és vegyük ki a kukából....de erős voltam,és elhitettem vele,hogy ő dobta ki,és hogy az már koszos,meg különben is láttad,hogy elvitte a szemetet a kukásautó.

Így szépen lassan elfogadta hogy nincs.És azóta nem is követi.Hébe-hóba elveszi az öccse cumiját.De elkérem,és megmagyarázom neki,hogy te már nagyfiú vagy.

2011. szept. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

a nagylányomnak csak azért kellet h ne ébredjen fel 10 perc alvás után

1 éves korban közösen döntöttünk úgy h nem kell

szerencsére 1éves korára rendeződött az alvása és már nem igényelte annyira és így könnyű volt szépen lassan elvenni tőle

elösször a nappali alváshoz nem kapta meg majd a éjszakaihoz sem inkább mellettem aludt míg meg nem szokta h nincs cumi kb 2-3 hét volt mire teljesen lerakta a cumit

2011. szept. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
17 hónapos korában magától tette le. Vagyis nagyon beteg volt, hörghurut. Annyira köhögött, hogy levegőt is alig kapott. Aztán egy ilyen fulladásos roham után eldobta a cumit. Megpróbáltam visszaadni, megint eldobta. Így már nem kapta meg, simán elaludt nélküle és azóta sem kereste. Boltban ha lát cumizós kisgyereket, de nem tudom, hogy azért, mert emlékszik rá, vagy azért mert nem emlékszik, és nem tudja mi az. (2 éves)
2011. szept. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Na úgy tűnik haladunk! De nem szeretném elkiabálni.

Ma délután csak 1órán keresztül dumcsizott, este pedig 10perc hiszti után szó nélkül bezárta a szemét! Próbáltam odaadni neki egy teljesen más cumit a megszokottnál, de esze ágában se volt betenni a szájába. Mondtam neki, h csak ez van, de eltolta. Szerencsémre nem tetszett neki. :)


A sztorikat továbbra is várom! Köszi az eddigieknek!

2011. szept. 12. 21:47
 7/19 anonim ***** válasza:
18 hónapos volt akkor vettem el. Az első nap volt nehezebb utána még egy hétig kereste de nem nagyon.
2011. szept. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

bocsi h off leszek:

nem szokott rá utána az ujjára? Én ettől tartok. Egyik nap próbáltam cumi nélkül elaltatni, de elkezdte rágcsálni a kezért. Anno azért döntöttünk a cumi mellett az ujjal szemben, mert az letehető, míg a hüvelykujja mindig kéznél lenne.

2011. szept. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Anno én is azért adtam oda a cumit, mert nem akartam, h az ujját szopja. Én nem látom most a fiamon, h a kezével helyettesíteni akarná a cumit. Mondjuk ezelőtt se akarta szerintem, csak mikor egész kicsi volt akkor tömködte a kezét a szájába (de ez talán természetes).

Az előbb egyetlen hang nélkül sikerült elaludni, cumi nélkül! Irtóra örülök! :) Neki a délutáni elalvás megy nehezebben, de ma már csak 20percig dumcsizott elalvás előtt. Ez is halad. (Azt mondjuk tudni kell a fiamról, h elaltatni őt nem lehet. Csak a kiságyba fekve(sima ágy se jó), rázárt szobaajtóval megy neki. Máskülönben mindennel foglalkozik, csak az alvással nem.)

2011. szept. 14. 21:27
 10/19 anonim ***** válasza:

Nálunk mindhárom csemeténél kb. 1-1,5 éves kor körül "vitte el a cica" a cumit. Addig jó volt altatáshoz, esetleg megnyugtatáshoz néha, de a fogaik miatt én is forszíroztam a cuminélküliséget.


Egy ideig haragudtak a cicára, de végül beletörődtek. :-))))

2011. szept. 15. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!