Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van itt olyan szülő aki 3 év...

Van itt olyan szülő aki 3 év körüli gyerkőcét beíratta már most valamilyen sportra, balettra stb?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsi vagyok,kinek mire jár a kislánya/fia,milyen lehetőségek vannak,mennyire szereti,illetve hogy "viseli" ezt egy ekkora gyermek?Ismerek egy kislányt 2,5 éves balettra jár.Személyesen még nem kérdeztem a szülőket,sajnos ritkán találkozunk,de érdekelne a véleménye.
2011. szept. 17. 22:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
14%
Soha nem tennék ilyent a gyermekemmel. Nem lesz neki gyermekkora. Csak a szülő önzése és nagyravágyása ez.
2011. szept. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Én már gondoltam rá, hogy valami kellene, mert a kisfiam nagyon mozgásigényes. Hajnalban kel, este 10-kor alig bírom lefektetni, egész nap meg sem áll, nem igazán alszik délután, imád mozogni. Mindig fut.

Mondjuk én úszni vagy focizni vagy valami könnyű, neki való mozgásra vinném. Nem sport direkt, csak mozogja ki magát.

2011. szept. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Nagyon jó a kérdés.

Most nekem 28 hónapos a fiam de amint lesz lehetőségem beíratni valahova táncolni rögtön vinni fogom.

Imád táncolni és baromi jó a ritmusérzéke.

2011. szept. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Csak azért nekem sem volna szívem ilyenre "kényszeríteni" mert ÉN azt akarom.Fiam van,3 éves,hihetetlen sok energiával,amivel kezdeni kellene valamit hogy estére kicsit kifáradjon,mert olyan mint a Duracell nyuszi :D

Beíratni nem szeretném semmire,de az úszásötlete nekem is tetszik,imád vízben lenni már 1,5 évesen is egyedül evickélt egy karúszóval a mélyvízben.A játékok közűl a "sportosabbakat" részesíti előnyben,bicikli,roller....10 hónaposan már elindult azóta meg sem áll :) motorozni 14 hónaposan megtanult,imád futkározni,nem az az egyhelyben ülős típus aki elücsörög a homokozóban stb...ugy gondolom hogy hasznára lehetne fordítani ezt az energiát,de nem akarom kényszeríteni semmire.

2011. szept. 17. 22:34
 5/16 anonim ***** válasza:

22:27-es válaszoló voltam.

Úszni semmiképp nem vinném, majd az oviba ugyis járni fognak.Még nem is látott medencét.Biztos félne tőle.

Viszont táncolni imád nagyon.Sajnos a néptánc az ami nagyon tetszik neki,eddig akárhány néptác előadást láttunk rögtön elkezdett táncolni.Én néptáncoltam 13 évig és utáltam...de muszály volt...Most meg nagyon úgy tűnik,hogy a fiamnak meg ez fog tetszeni....

Az én fiam 9 hónaposan indult el és azóta szinte meg se állt.Ő sem tud megülni egy percig sem.Az meg,hogy napi 4-5 órát motorozik meg biciklizik lent meg se kottyan neki.

2011. szept. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 ava87 ***** válasza:

Én is szeretném sportolni járatni, csak még nem sikerült kitalálni, hogy mire is pontosan, meg mi az, ami egyáltalán elérhető a városban ilyen kicsiknek. Pedig rá is ráférne, mert ő is olyan egész nap, mint akit felhúztak.

Szívesen vinném úszni, azt amúgy is fontosnak tartom, hogy megtanulja, de sajnos itt nálunk erre nem sok a lehetőség. Van babaúszás, meg nagyoknak való úszás, de a 2 és 6 év közötti korosztálynak semmi.

Azon is gondolkodom, hogy ilyen kicsiknek (3-4 éves kor között) lehet-e már valami csapatjátékot űzni, mert a fiamnak az lenne a legideálisabb, sajnos nem az együttműködő készségéről híres, és ez jó lenne, hogy megszokja a dolgot.

2011. szept. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

3 évesen heti 1 ovis játékos-fejlesztő tornára vittem csak a kisfiamat. Ha lett volna úszás a közelben, akkor oda is 1x, ennyi.

Szerintem minden máshoz még kicsik, főleg a focihoz! Oda csak 6 éves kortól veszik fel őket, legalábbis nálunk. Vagyis kiemelkedő tehetségnél persze korábban is, de az azért elég ritka :)

Nemsokára 5 éves lesz a fiam, középső csoportos, most kezdi a "rendes" úszást és valószínűleg az aikido-t is.


Ja és heti 2 óra edzéstől miért ne lenne gyerekkora?????

2011. szept. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

3 éves gyereknél nincs sport. Az oviban az úszást a sok, azt kell mondjam, gyagya szülő miatt át is nevezték vízhez szoktatásnak, ennyi idős gyerek csak ismerkedik, játszik.

A fiam jár úszni, ugrabugrálnak a medencében, locsolják magukat-valóban szokják a vizet. A népitánc címszó alatt szintén játszanak, kedvence a libajáték, de egyébként is ilyen tekeredik a kígyó típusú körjátékokat játszanak.

Egyik sem komoly sport.

Akartuk vinni lovagolni és ott is azt mondta a hölgy, 2 éves korától lehet vinni, kb 6 éves lesz, mire eljut addig, hogy valóban lovaglásnak, sportnak lehessen a dolgot nevezni.

És egyébként sportolóktól is olvastam, egyöntetűen azt mondták sportolni 7-8 évesen lehet elkezdeni, előtte játék, ismerkedés.

Nyilván persze vannak tehetségek, akik már 3-4 éves koruktól űzik komolyan a sportot, de hát én azt gondolom, ez elenyésző számú emberkét jelenthet. Nem gondolnám, hogy pont az én fiamat fenyegeti, hogy Darnyi lesz belőle.


Ja és még a kérdéshez, szerintem egy 3 éves már meg tudja mondani, mi az ami tetszik neki, szívesen csinálná.

2011. szept. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

egészen kicsi kora óta járnak úszni a nagyok igaz nem oktatásra hanem én viszem hétvégeként

imádják és 3 évesen már remekül úsztak


viszont semmi pénzért nem vinném rendszeres oktatásra vagy foglalkozásra pont elég volt nekik ennyi


de volt olyan szülő akinek járt a gyereke tornára heti 2x és nagyon szerette a kicsi

2011. szept. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Azért írtam azt hogy SPORT,mert ha simán azt kérdezem mit játszik a hasonló korú gyermeketek,valószínűleg kaptam volna olyan válaszokat hogy lego,kisvonat és társai.Tehát én kifejezetten sportra gondoltam,de azzal is tisztában vagyok hogy ebben a korban a játékról és nem a sportolásról szól a dolog.Ez így is van rendjén.

3 évesen még nem volt medence közelében?Félne a víztől?Nekem ez szokatlan,el sem tudnám képzelni hogy ebben a korban már, még ne vittem volna el egy kis pancsolásra,akár egy nyaralás alkalmával.3 hónapos volt mikor először medencébe vittem,már akkor is élvezte,az otthoni fürdés is azóta sírásmentes,még a hajmosás sem egy mumus nálunk.

A lovaglás is jó ötlet,itt e közelünkben lehetőség is lenne rá,bár nem tudom itt hány éves kortól működik a dolog.Meg az megint olyan dolog hogy ül a lovon,nem igazán magát fárasztja szerintem.Foci eszembe sem jutott,ahogy a tánc sem.Az önvédelemre gondolt még a párom de ahhoz kicsinek tartom,talán korhoz is van kötve.

Mivel még nem óvodás /bölcsis 2,5 éves/ számunkra egyenlőre az úszás marad,de csak hobbi szinten,nem beíratva valamilyen tanfolyamra.Majd az oviban legalább nem lesz ismeretlen számára a dolog.

2011. szept. 18. 12:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!