Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van itt olyan szülő aki 3 év...

Van itt olyan szülő aki 3 év körüli gyerkőcét beíratta már most valamilyen sportra, balettra stb?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsi vagyok,kinek mire jár a kislánya/fia,milyen lehetőségek vannak,mennyire szereti,illetve hogy "viseli" ezt egy ekkora gyermek?Ismerek egy kislányt 2,5 éves balettra jár.Személyesen még nem kérdeztem a szülőket,sajnos ritkán találkozunk,de érdekelne a véleménye.
2011. szept. 17. 22:06
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Csapatsport még korai, de kb. 4 éves kortól valamilyen tánc már simán mehet (akár néptánc, akár modern) Csapatsport később. Karate, és társait érdemes kisfiúnak megnézni. És persze a focit, azt viszonylag korán kezdik edzeni. Kislányoknak hamar kezdődhet pl. majorette.

Rendes sportra 6 éves kor előtt nem igazán...

2011. szept. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

a ferjem csinalt annak idejen ovifocit, azt mondta nem komoly, nem mozgas, igazabol olyan semmi, mert a kicsik meg nem figyelnek, meg nem igazan akarta fegyelmezni oket :)


a lovaglas nagyon jo, a fiam szereti, ha hazajon a ferjem mindenkeppen jaratni fogjuk (most kicsit messze van nekem kocsi nelkul), de az sem igazan "sport", mert csak ül rajta.


ha 29es lesz a fiam laba (most 26os ket es fel evesen), akkor szeretnek neki gorkorcsolyat venni, mert nagyon tetszik neki a nagyjatszon a görhokisok.


mindenkeppen el fogom vinni valami kuzdosportra, legalabb kiprobalas szinten, ha betolti a 3. eletevet


uszni nem fogom vinni, mert ahanyszor voltunk, mindig tomve volt a gyerekmedence, es a tanfolyamosoknal is eleg sokan voltak :(


a tánc nagyon jó, ugy latszik, az en fiam az elso, aki nem szereti (ez van :)), viszont gitarozni imad, ugyhogy en valami zenetanulas ugyben is korulnezek (csorgo, dob, szajharmonika, barmilyen hangszer, csak szoljon :D)

2011. szept. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

28 hónapos a fiam és igen még sosem volt se medence közelébe se tó vagy vízpart közelébe se strandon.

Nem is terveztük,hogy elvisszük.Nyaralni 9 éve nem voltunk férjemmel(most 29 éves vagyok).És valószínűleg nem is lesz lehetőségünk a következő jó pár évbe,hogy elmenjünk.

Jövő nyáron már majd el fogunk menni strandra vele vagy valami aqvapark szerű helyre.

Az én fiamnak van két uncsitesója na őket állandóan hordták már nagyon kicsin is strandra meg uszodába meg össze vissza.A két kicsi folyton beteg.A kisfiú már 5 ször került tüdőgyulladással kórházba és még csak 3,5 éves.

Mi férjemmel régen sem voltunk ilyen strandra járók.De nekem nem is hiányzik.

Mikor kicsi volt a fiam olyan 6 hónapos körül akkor én megérdeklődtem ezt a babaúszás dolgot és engem a védőnő, a doki a barátnőm és az összes kisgyerekes ismerősöm lebeszélt.Mind azt mondta hogy semmiképp nem vigyem a gyereket babaúszásra.Ráadásul ha akartam volna se tudtam volna elvinni, mert mind a 2 szülő kellet volna hozzá.De nekem se férjem se tesóm se anyukám senki nem akarta,hogy elvigyem,egyedül meg nem fogadtak.2 felnőtt kellett egy gyerekhez.


Valamilyen hangszeren az én fiam is fog tanulni majd ha nagyobb lesz, és persze ha akarja majd.Egyenlőre nagyon úgy tűnik,hogy a dob lesz a befutó hangszer:)

2011. szept. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó,azért mert az unokatesók sokat betegeskedtek,az nem azt jelenti hogy feltétlenül a strandolás az oka,főleg nem azt hogy a gyermeked is el fog kapni minden féle betegséget.Nem egyformák.Nálunk még ettől sosem volt beteg a kicsi.Mi sem járunk olyan sokat és sok helyre nyaralni,strandra nyaraláson kívül is lehet menni,persze ha nem akarjátok vinni ez a Ti dolgotok.Baba úszásra nem jártunk mi sem,anyagi oldalát nézve nem tetszett,mert egyébként simán usziba ingyen vihetem 3 éves kor alatt.Városunkban egyébként nem volt kötelező a 2 szülő,sőt egyszerre a gyerekkel csak 1 szülő tartózkodhatott a vízben ahol a babaúszás zajlik.


A tánc az én fiamnak sem jön be,a zene azért tetszik neki,de ez már nem sport :) Párom Dj így aztán ha érdeklődik majd a gyerek,Apa megmutat neki néhány dolgot,de nekem is jobban tetszene ha mondjuk gitározna vagy ilyesmi,persze ezt majd Ő eldönti ha nagyobb lesz már.

2011. szept. 18. 22:36
 15/16 anonim ***** válasza:
Meg kell védjem a babaúszókat! 3 hónapos kora óta jár a lányom úszni hetente egyszer, most 3 éves. Egyetlen egyszer sem fordult elő, hogy az úsziban összeszedett volna valamilyen betegséget. Strandra, élményfürdőkbe, Balatonra, Tisza partra is rendszeresen járunk vele és nem beteges! Imádja a vizet, úgy úszik, mint egy igazi kis halacska. Minket is mindenki le akart beszélni a babaúszásról, olyan dolgokkal riogattak, hogy a hajunk égnek állt. De olyan boldog vagyok, hogy nem hagytuk magunkat, mert a babaúszás volt életünk egyik legjobb döntése. El kell menni egy foglalkozásra és megnézni, utána lehet blamálni...
2011. szept. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Utolsó hozzászólóval teljesen egyetértek!

Én is vittem volna,ha nem lett volna olyan drága,de foglalkozás ide-vagy oda,attól még járunk usziba :) A barátnőmék ha jönnek velünk,mindig megmutatják mit tanultak babaúszáson.Ha a kicsinek van kedve mi is kipróbáljuk,ha nem akkor nem.

2011. szept. 19. 22:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!