Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szokott hazudozni a 4 éves...

Szokott hazudozni a 4 éves gyereketek?

Figyelt kérdés
Kislányom szinte folyamatosan nem mond igazat. Pl. azt mondja bántotta az unokatesó, pedig nem. Vagy mond olyan dolgokat, amit nem is csinált meg. Tudom, hogy még néha nem lenne vele baj, de mindig? Az apja előző kapcsolatából való fiú testvérére hasonlít úgy látom, akivel komoly pszihiés gondok vannak. Mit tudok tenni szerintetek?
2011. szept. 26. 15:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Azért nem ártana tudni,hoyg csak mesél, fantáziál, vagy büntetéstől félve nem mondd igazat
2011. szept. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az én 4 éves húgom szokott, bár inkább csak füllentésnek nevezném, nem komoly dolgokban nem mond igazat.
2011. szept. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mostanában kezdte el az én fiam is a hazudozást 4.5 éves.Azt mondták ne vegyem fel,majd elnövi.De én rászólok hogy nem szabad hazudozni.
2011. szept. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

4 éves kisfiamnál is többször észrevettem, hogy nem mond igazat.

Pl.:

Az oviban nem aludt, nekem azt mondta, hogy egy másik kisfiú zavarta, piszkálta őt és nem tudott elaludni.Aztán az óvónőtől megtudtam, hogy az a kisfiú végig aludt.


A mamája szokta mondani, hogy csak akkor játszik vele, ha egyedül alszik el( mivel mindig én szoktam mellé feküdni, csak úgy hajlandó elaludni). Persze amikor kérdezi a mama, hogy egyedül aludt-e, akkor gondolkodás nélkül rávágja, hogy igen, holott nem igaz.


Én mindig hangsúlyozom, hogy nem szabad soha hazudni, mondjon mindig igazat, de ettől függetlenül gyakran rajtakapom, hogy nem a valóságot mondja.

2011. szept. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

5 éves gyerek:

Soha nem mond igazat.Kérdezik tőle:

-Van testvéred,szoktál vele játszani,szereted őt?

-Imádom a tesómat.

(Valójában napi szinten veri,üti vágja a 3 éves lánytestvérét,aki epilepsziás.Egyszer megpróbálta kidobni

az ablakon is.Nem kamu!)


Az oviban állandóan veri a gyerekeket,már a 6.oviba járnak,és mindig azt mondja,hogy őt verik!

2011. szept. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

nálunk inkább füllentés volt vagy kiszínezte a történetet

mert amugy unalmas lett volna


ha megpróbált hazudni mindig mondtam h nem érdemes mert látom rajta szal jobban jár ha elmondja mert a hazugságért nagyobb a büntetés mint a rosszalkodásért

simán pár hónap alatt elhagyta :-)

2011. szept. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Azért azt ne felejtsétek el, hogy ebben a korban nem feltétlenül tudja egy kisgyerek, mi az igazság és mi nem az. Teljesen máshogy működik az agyuk, más a belső világuk, illetve a világról alkotott képük mint a felnőtteknek.

Gyakran előfordul, hogy nem azért "hazudnak", mert szándékosan valótlant akarnak állítani, hanem azért, mert úgy gondolják, hogy ha valamit kimondanak az ezáltal igazzá, megtörténté is válik.

2011. szept. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Füllentések nálunk is vannak (3,5 éves), de mindig monjuk, hogy nem mondtál igazat, és nem szabad hazudni.

De, ha folyamatosan csinálja, akkor lehet, hogy valami nincs rendben. Sajnos nem tudom, hogy mit tehetnél.

2011. szept. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!