Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan fegyelmezitek egy és...

Hogyan fegyelmezitek egy és két év közötti gyermeketeket?

Figyelt kérdés
2011. okt. 2. 08:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Megfelelő viselkedésnél jutalmazás, azonnali dicséret, puszi.

Nagyon nem megfelelő viselkedésnél irány a sarok 2 percre, nagy baj esetén 5 percre.


Hiszti esetén addig nem foglalkozok vele, amíg nem hagyja abba. Ha abbahagyta, akkor beszélgethetünk, jöhet az ölembe, stb.


Általában beválik, de a gyerek nem gép, és vannak nála is jobb meg nehezebb napok. :)

2011. okt. 2. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi! És a sarokban ott marad? Hogy látod, megérti, miért kell ott lennie? Mennyi idős egyébként?
2011. okt. 2. 08:24
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam 18 hónapos.

Mi azt csináljuk, ha "rossz", háromszor szólom rá. Ha eljutunk a harmadikig, beküldöm a szobájába.

Én sem hittem igazából, hogy megcsinálja, de ilyenkor nagyon szigorú arcot vágok, és mutatom is, hogy irány a szoba!

90%ban hisztizve bevonul a szobájába, aztán ha lehiggad, visszaszalad hozzám és átöleli a lábamat. (gondolom ki akar engesztelni)

Ha nem megy be magától, megfogom a kezét, és bekísérem.

Nálunk szerencsére működik.

2011. okt. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

17 hónapos kisfiú.

Jó kérdés... Nálunk nincs kimondott büntetés. A sarokban biztos, hogy nem maradna meg, a büntijáróka sem jött be, vigan játszott benne. Úgyhogy maradt az ezerszeri magyarázat, a szigorú arc, és az, hogy elviszem az adott helyről. Kiabálni nagyon ritkán szoktam, többek között azért, mert az annyira tetszik neki, hogy nagyokat nevet olyankor. :)

Fontos, mint az elsőnél, hogy ha jó, megdicsérem, megpuszilom. Ez sajnos sokaknak nem egyértelmű, itt is olvastam olyat, hogy "minek a jó viselkedést jutalmazni, az az alap." Pedig nagyon nem. Kimondott jutalom ilyenkor sincs, de ölelés és puszi mindig.

Egyébként úgy vettem észre, hogy az ekkora gyerekek általában szivesen fogadnak még szót, ha játékosan közelitünk a dologhoz.

2011. okt. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
én kb úgy csináltam ahogy az utolsó leírta. az ő nézete áll hozzám közel. és én azt tapasztaltam, hogy nagyobb gyereknél is , a kőkemény dackorszakban is hasznos lehet a játékosság, na meg a sok magyarázat. legalábbis nálunk nagyjából bejön. a nagyon szigorú márpedig azt mondtam típusú hozzállás nagyon nem jön be, bár ez biztos gyerekfüggő is. az én kislányom most év végén lesz 3 éves.
2011. okt. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Az én csemetém másfél éves, és sokszor egyszerűen kikel magából, sikítozik, csapkod stb. Tegnap kezdtem azt, hogy beültetem az etetőszékbe és a fal felé fordítom egy olyan helyen, ahol nem lát minket (egy légtérben van a konyha-nappali-étkező, úgyhogy ehhez nem kell magára hagynom). Eddig úgy néz ki, hogy működik, mert lecsillapodik és akkor lehet beszélni hozzá. De pl. tegnapelőtt annyira kikelt magából, hogy kitettem az előszobába. Elhallgatott és lefeküdt a lábtörlőre. Szegényke nagyon kis szánalmas volt ott, de ha közelíteni akartam felé, hogy behívjam, megint sikított. Akkor kelt fel, amikor az apja hazaért (kb. 10 perccel később).

2011. okt. 2. 22:21
 7/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam 19 hónapos. Ha hisztizni kezd legugolok elé és nagyon nyugodt hangon megkérem figyeljen anyára és elmagyarázom miért rossz amiért épp hisztizik. Mindíg bevált eddig. Remélem így marad:)
2011. okt. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Én is szoktam így is, és néha beválik. Néha megölel utána, de van, hogy csapkondi akar.
2011. okt. 3. 21:34
 9/9 anonim ***** válasza:
24 hónapos a fiam, ha kezdődik a cirkusz (ez lehet csupán annyi is, hogy nem engedi megtörölni az arcát ebéd után) akkor az ölembe ültetem,simogatom, puszilgatom, hogy gyere beszéljük meg, megvárom amíg megnyugszol. Sikíthat, vergődhet stb. én várok, és ismételgetem,hogy beszéljük meg, nyugodj meg. Ha nagyon borul a bili, beküldöm a sarokba, de erre inkább visszaszalad, hogy anya, már megnyugodtam, beszéljük meg.(még kb. 17 hósan elborult az agyam valamelyik cselszövésén és alaposan ráütöttem a kezére, ez annyira megviselte, hogy fulladozni kezdett, na gondoltam magamban, én nem verem meg többet a kölykömet, mert iszonyat volt látni.) Szóval nálunk bevált ez a módszer. (engem az anyám kiskoromban bottal ütött, és elég sokszor, és én gyűlöltem érte. Valahol azt olvastam, hogyha vered a gyerekedet, akkor egyrészt a saját tehetetlenségedet mutatod, másodszor a gyerek nem azt érti meg, hogy miért nem csinálhatja, hanem csak azt, hogy ezért verés jár.)
2012. febr. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!