Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan éltétek meg anyukák és...

Hogyan éltétek meg anyukák és gyermekeitek a bölcsi beszokást?

Figyelt kérdés
2 hét beszoktatáson vagyunk túl, 2,5 éves a kisfiam. Ő egy nagyon eleven kisfiú, egy percre sem ül le, jön-megy, szaladgál.....szóval a férjemmel úgy láttuk jónak, hogy itt az ideje gyerek társaságnak, hogy a bölcsi nagyon fog neki tetszeni, hisz én már kevés vagyok neki otthon. Napi 2x játszótér majd a télen nem nagyon fog menni, szinte minden nap találok neki programot, de már kezdek kifogyni. Az első hét nagyon jól ment, már a harmadik napon 1-2 órára kimentem, nem sírt, majd a negyedik naptól reggel 9-12ig maradt a bölcsiben és semmi gond nem volt. Ezen a héten már minden reggel sírás van, hogy anya ne menj el, alig akar bemennni az ajtón. A gondozónéni azt mondja, hogy ez a sírás addig tart amíg ki nem lépek az ajtón és utána egész délelőtt szépen eljátszik. Viszont tegnap és ma reggel már annyira sírt, hogy ne menjek el, ő is hazajön, hogy teljesen elbizonytalanodtam. Ma pl. majdnem én is elsírtam magam: zokogva belépett a csoport ajtaján, magához ölelte a kisvakondját és leült egy sarokba és ott sírt. Nem bújt hozzám, nem kapaszkodott, mint aki tudja, hogy úgyis elmegyek nincs mit tenni.....a szívem szakadt meg! Persze a gondozónénink egyből odaült mellé és ölbe vette, ezt még láttam, aztán kiléptem az ajtón. Mit tegyek? Szerintetek mi az a pont, amikor azt mondja a szülő, hogy mégis tévedtem, még nem bölcsi érett a gyerek és kiveszi? Hisz mindenkitől azt hallom, hogy minden gyerek sír az elején, néha még később is? Meddig várjak? Mik azok a jelek, amire figyeljek oda? Nem akarom, hogy sérüljön a kis lelke, ez mindennél fontosabb, ha nem megy a bölcsi akkor nem erőltetjük! Csak nem tudom, hogy ezt 2 hét után ki merjem e jelenteni?
2011. okt. 7. 09:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát mi is a második hétet csináljuk.Az első hét dettó, elvolt simán kijöhettem stb.

Ezen a héten minden borult. Üvölt és sajnos nem csak addig amíg elmegyek:-(

Kedden már annyira sírt hogy nem is tudták megnyugtatni. Csak az ebédnél nem sírt.

Gondolhatod én is elbizonytalanodtam, hogy jól tettem-e...

De mint hallottam ez teljesen normális és kell egy kis idő amíg rájön úgyis érte megyünk!!!!

A másik, hogy a bölcsőde igazgatója mondott valamit...a gyerek azért is sír,mert Mi szülők nem engedjük el!!!

Hogy higgye el szegény hogy jó lesz ott neki, ha még mi sem vagyunk biztosak ebben!

Én azóta a beszélgetés óta már másképpen állok hozzá és remélem hamar beszokik!!

Kitartás!

Nagyon nehéz ez minden érző anyukának!!!!

2011. okt. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hova jártok bölcsibe?

Mi 3.hete járunk, reggel egy kicsit sirdogál, amíg bemegy, de utána jól érzi magát. Az elválás legyen gyors és határozott, ne hezitálva hagyd ott! Jó helyen van, gyerekek közt, a szülőknek gyakran nehezebb, mint a gyereknek. Hamar belerázódnak!

2011. okt. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

a fiam a 9. héten hagyta abba a reggeli bömbölést... gondolhatod... addig minden áldott reggel, már a kapunál rákezdett, alig bírtam ráadni a benti cipőjét, kapaszkodott, mint egy kis majom, úgy kellett rólam lefejteni. de miután átadtam a gondinéninek, sokszor még pakolásztam a szekrényénél, 1-2 percet csak, és kifelé menet már nem hallottam sírni, tehát tényleg pár perc, és nekem szólt a sírás csak.

aztán egy hétfő reggel elmaradt a sírás, igaz vidám sem volt, azt mondanám inkább, hogy fapofával beballagott, felkéretőzött a gondinéni ölébe és integetett nekem:) addig minden reggel azon bőgtem munkába menet, hogy sír, akkor meg azon, hogy már nem sír...

rendezd el te is magadban, ahogy az előttem válaszolók is írták, fogadd el a helyzetet, legyél róla meggyőződve, hogy ez a legjobb mindenkinek. ő is bele fog törődni. és még valami: mindig mondd el neki, hogy mikor jössz (pl. mire felébredsz, vagy uzsonna után), és érj is oda addigra! így biztonságban érzi magát, nem fog attól félni, hogy ott hagyod, nem mész érte többet stb.

2011. okt. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Tejóég, nekem már ettől könnybe lábadt a szeme, ahogy olvastam az általad leírtakat.

Mi minden nap elsétálunk a bölcsi mellett. Még ma is kinn játszottak. Soha nem láttam még olyan kicsit, aki egész délelőtt sírt volna. Szerintem csak addig sír, amíg el nem mégy a bölcsiből. Utána biztosan megvígasztalódik. Biztasd! Kérdezd meg a gondozónőt, ki a barátja/ barátnője a bölcsikébe. Akár reggelente érkezhetnétek 'véletlenül' egyszerre. Hátha könnyebb lenne a bemenetel.

2011. okt. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!