Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves kislányomat még nem...

2 éves kislányomat még nem kereszteltük meg, és valószínűleg nem is fogjuk. Mi a véleményetek erről? Mennyire fontos ez ma Magyarországon?

Figyelt kérdés
2011. okt. 13. 13:22
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
23éves vagyok, és nem vagyok megkeresztelve. Felnőttem így is, nem vagyok se több, se kevesebb, a fiam sincs és nem is lesz megkeresztelve. Majd ha akarja megkeresztelteti magát. Majd rendezünk neki egy névadót, hasonló, mint a keresztelés.
2011. okt. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

A férjem róm.katolikus, erősen hívő családdal, de ő nem vallásos. Én nem vagyok megkeresztelve.

Úgy döntöttünk,névadót szervezünk a fiunknak. Megható kis ünnepség volt az önkormányzatnál, majd ebéd. Keresztszülőknek nevezzük a névadószüleit.


Ez is egy alternatíva, ha nem akartok keresztelőt.

2011. okt. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

Ezt nektek kell tudni.

Én nem voltam gyerekként megkeresztelve nem is érdekelt a dolog. Aztán találkoztam a férjemmel, szerettünk volna összeházasodni, de hoppá, én nem vagyok megkeresztelve, a pap meg nem ad úgy össze. Egy elég hosszadalmas tortúrán kellett keresztül mennem -keresztelés, első áldozás, bérmálás. Úgyhogy én akkor eldöntöttem, h a gyerekeim meg lesznek keresztelve, veszteni valójuk nincsen, ha nem akarják, nem gyakorolják, de én nem teszem ki őket annak, amin én mentem keresztül felnőtt fejjel....

2011. okt. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

mi addig húztuk, míg 2 éves nem lett. A keresztanyuka-jelöltről a keresztelő előtt 2 héttel derült ki, hogy nincs is megkeresztelve :D

Majd egyszer. Nem vagyok elvakultan vallásos, de szerettem volna. Ennyi. A magánügyem egyelőre, ha felnő, akkor az ő magánügye lesz.

2011. okt. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
semennyire nem fontos,ha nem vagytok vallásosak.mi sem vagyunk,én meg sem vagyok keresztelve.Fiam is két éves,ő sincs,és nem is igen lesz
2011. okt. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Szia!

Azt sajnos nem tudom, hogy Magyarországon ez mennyire fontos, de a saját tapasztalataimat le tudom írni. A férjem nincs megkeresztelve, én megvagyok. Viszont 6 éves koromban történt valami amiért elfordultam a vallástól és Istentől is. Tehát 20 éve nem vagyok hívő. Álszent dolog lett volna templomban házasodnom és a férjem rákényszeríteni, hogy keresztelkedjen meg ezért. Így a lányunknál is úgy döntöttünk, hogy nem kereszteltetjük meg és a születendő fiúnkat sem fogjuk. Most 2 éves ha néhány év múlva Ő úgy dönt, hogy szeretné akkor részünkről semmi akadálya. De addig remekül elvan a keresztelés nélkül is Hangsúlyozom ez csak az én álláspontom. Remélem tudtam segíteni!

Egy gyönyörű 2 éves és egy 26 hetes magzat anyukája

2011. okt. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Én pont fordítva vagyok, én nem vagyok vallásos kicsit sem, viszont szeretném, ha a gyerekeim azok lennének. Így én megkereszteltem őket és katolikus oviba járnak.

Na nem bigott vallásosokat akarok, hiszen lehetetlen is, ilyen szülőkkel, de úgy egyébként nem bánnám, ha olyanok lennének, mint mondjuk az oviban tapasztalatom az óvó néniknél.Valahogy más szellemiség, nyugodtabb, mélyebb, mint az enyém.

Úgyhogy mi megkereszteltettük őket, de nem azért, mert ez egyébként bárhol a világon is fontos lenne vagy számítana.

Hiszen egyébként Magyarországon legalább akkora tabu a vallás, mint hogy mennyit keres az ember.

2011. okt. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Többen is írták, mindenki maga dönti el.. Az én oldalamról senki sem vallásos, én és a húgom sem vagyunk megkeresztelve, a párom oldaláról meg szinte mindenki hívő. Megbeszéltük a párommal, hogy nem kereszteljük meg a lányunk, mert feleslegesnek érezzük. Ha ő majd akarja idősebb korában, akkor majd lesz keresztelkedés, addig feleslegesnek tartjuk.
2011. okt. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

SEMENNYIRE!!

Csak egy álszent baromság, mint a templomba járás.

Most nyomatják ezerrel, de mindenki tudja hogy a a papok hiteltelenek,az egész egyházasdi egy nagy maffia.

De anépet népet lehet hülyíteni, befolyásolni.


Ha valakit be lehet húlyteni, annak leginkább az baja, hogy nem hisz saját magában és gyenge.


Egyik gyerekem sincs megkeresztelve, a nagy 11,5 éves a kicsi 2,5.


Ha felnőtt korukban akaranak megkerezstelkednek, vagy felvesznek akámilyen keresztény vagy nem keresztény vallást, ami nekik szimpatikus,

Párom sincs megkeresztelve, én SAJNOS igen, és borzasztóan zavar.

Ráadásul anyámék nem vallásosak, csak azért kereszteltek meg hogy ki tudja mi történhet.

2011. okt. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Mi sem vagyunk vallásosak (meg vagyunk keresztelve, én gyerekként jártam is templomba, első áldozó is voltam), viszont felénk "él" az a régi "hagyomány", hogy a pap nem temeti el a nem megkeresztelt embereket. Régen is azért keresztelték már az akár 1 napos csecsemőt, mert akkor még nagy volt a csecsemő halálozás, és a pap eltemesse, ha netán úgy adódik. Na, felénk ez még mindig így van, hogy aki nincs megkeresztelve, attól a pap megtagadja az egyházi temetést. Attól nem lesz se több, se kevesebb a fiam, hogy megkereszteltük, sőt szeretnénk, ha majd gyakorolná is a vallást.
2011. okt. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!