Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen karácsonyi szokásaitoko...

Milyen karácsonyi szokásaitokon változtattatok (és miért) amióta gyereketek van, melyik nap hol töltitek az ünnepeket?

Figyelt kérdés

Hogyan oldjátok meg sértődés nélkül az anyai és az apai nagyszülők látogatását,hogy közben a gyerkőcnek is jó legyen, és legyenek állandó szokásaitok is?


Mi van akkor ha a két család szokásai teljesen eltérőek?


2011. okt. 23. 09:36
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Nagypocakos terhes vagyok, a nagyobb gyerkőc 2,5 éves.

Én úgy szeretném,ha a Szenteste a miénk lenne, most is és egyébként mindig, és első nap egyik második nap másik nagyszülőhüz mennénk.


Idén nem megyünk mert nem tudunk 300km autózni nagypocakkal, mindenórásan. Anyósomék jöhetnének meg a párom tesójáék,de nem igazán tudjuk őket elszállásolni, vagy legalábbis nem mindegyiküket.

Illetve, szeretném hogy ha már jönnek NE Szenteste,mert így is elég kellemetlen lesz kerülhgetni őket.


Tanácstalan vagyok.


A probléma abból fakad egyébként, hogy a férjem szülei és testvére családja meg a férjem korábbi aktuális párja(i) mindig ottt karácsonyoztak Szenteste.

Na ehez képest próbálom én javasolni,hoyg a Szenteste legyen a szűk családé, hát ezt ők nehezen akarják elfogadni...

2011. okt. 23. 14:57
 12/17 anonim ***** válasza:
a tavalyi volt az első babás karácsonyunk. Eddig Szentestére mindíg mi mentünk anyámékhoz, 25- v. 26.-án pedig anyósékhoz. Az első nagy változás az volt, hogy azt mondtam, mostmár mindenki hozzánk jöjjön. Anyósoméknál divat az ebéd, így őket egy nap ebédre hívtuk, anyáméknál délutáni traccsparti a divat,így ők egy délután jöttek. Most nem tudom, mi lesz, mert szülés után pár nappal lesz a krácsony, azt hiszem, most megkérek mindenkit, hogy karácsonra hagyjanak békén minket (császárom lesz), és szilveszternél hamarabb ne jöjjenek, hogy tudjunk pihenni egy keveset. Szentestére jó lesz, ha hazamehetünk a kórházból.
2011. okt. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

nálunk ez úgy van, hogy 24 délelőtt feldíszítem a fát

délután én szüleimhez megyünk, kora este férjem szüleihez.

anyuék úgy fél óra kocsiútra laknak , férjem szülei 5 percre.

25-én reggel meg nálunk ünnepelünk, aztán 2nap múlva újra látogatunk.

2011. okt. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Mielőtt gyerekünk született, egyik évben az én szüleimnél töltöttük a Szentestét, a másikban a férjem szüleinél. Miután az első gyerekünk világra jött, ez a mi napunk lett. Apa elvitte sétálni a gyerkőcöt, később már mind a hármat, én pedig feldíszítettem a fát, aláraktam az ajándékokat. Vacsora előtt volt ajándékbontás. Ez gyerekkoromban Karácson reggelén volt, azért változtattunk, mert másnap már utaztunk a nagyszülőkhöz, és így több idő volt örömködni. Egyik nap egyik nagyszülő, másik nap másik.

Közben a gyerekek nagyobbak lettek, és született még két tesójuk. Így kicsit ismét változott a program. Már 23.-án elintézem a főzés nagyját, másnap a nagyokkal díszítem a fát. Apa a kicsivel (most már 2 kicsivel) csavarog addig egyet. Ajándékozás ugyanúgy még Szenteste.

Idén azonban már nem megyünk sehová. 4 gyerekkel sem volt egyszerű, de öttel már nagyon nincs kedvünk. Így megkértük mindkettőnk családját, hogy inkább Ők utazzanak hozzánk. Nem lett belőle sértődés, sőt az ünnepi kaja nagy részét is magára vállalta anyukám és anyósom.

2011. okt. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

adventi naptarunk van azóta

meg karacsonyfa, ami elotte nem volt, csak egy jelkepes ag


nagyszulok masik varosban vannak, mi meg talan ha haromszor voltunk (egyszer sem unnepeknel), ugyhogy nalunk ilyen problema nincs (meg :))

2011. okt. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Amíg nem voltak gyerekek, addig 2x vacsoráztunk, egyszer 5 körül az egyik szülőnél, aztán 8 körül a másiknál. Butaság volt így utólag, de végülis mindegy volt, a családi béke kedvéért bevállalható volt. Utána egyik nap itt, másik nap ott.


Mióta vannak gyerekek a 24-dike természetesen a miénk, délelőtt főzés, fafaragás, lakásdíszítés, ebéd , alvás, aztán faállítás, díszítés, uzsi, ajándékozás, vacsi alvás.

Ezt az én szüleim azonnal elfogadták, tesómék is így járnak, viszont anyósoméknál áll a bál emiatt. Ők 24-dikén tartják a nagy családi karácsonyt, aztán 25-26-dikán távolabbi rokonokkal, barátokkal vannak. Ott is párom bátyáéknál már 2 gyerek, de őket ez nem zavarja, egész 24-dikéjük rohanással telik egyik nagyszülőtől a másikig (persze így kényelmesebb, mert nem kell otthon karácsonyt "rendezni" a gyerekeknek, de ez már nem az én dolgom).


Egyik évben egyik nagyszülőnél, másik évben másiknál van a 25. és a 26. fordítva. Itt is természetesen az én szüleim elfogadják, ha "csak" 26-dikán megyünk hozzájuk, de anyósoméknál 2 évente megy a hisztéria emiatt. Szegény férjemnek annyira elege lett, hogy azt tervezi, ha bármilyen apró megjegyzést kapunk, akkor nem megyünk át egyáltalán.


Sajnos a két család mentalitása nem csak ebben, hanem nagyon sok mindenben más, felszínes képmutatás számomra amit családcentrikusságnak neveznek, de ez már más téma.

2011. okt. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Akkor leírom a 2 évvel ezelőtti karácsonyt, amikor én is nagypocakos voltam és pont 2,5 éves volt a nagylányom:

23.-án éjjel beázott a kisszoba 8elolvadt a hó és rosz volt a tető) Emiatt egy pár bútor és a lányom ágya is átkerült a mi szobánkba. olyan nagy volt a felfordulás, hogy már akkor eldöntötem, idén nem állítunk fát. 24.-én bementem NST-re, aztán terhesgondozásra. persze a váróteremben mindenki a karácsonyi menüről beszélt. Én valami Uncle Bens aszalt szilvás szószos cuccot csaptam össze délre. Ebéd után alvás aztán az adventi koszorú mellett átadtuk az ajándékokat. Ezután legózás következett, az volt az ajándék. Délután még anyukám átvitte a lányomat magukhoz, hogy segítsen az ő fáját feldíszíteni, szóval ez sem maradt ki az életéből. Én már nehezen vonszoltam magam, ezért 25.-én csak a férjem és a lányom mentek el anyósomhoz. Hoztak nekem ebédet. Estére még átmentünk közösen anyukámhoz és ott készült az utolsó pocakos fénykép: épp faltam a halászlevet. Másnap szültem, akkor véget is ért a karácsony. A kórházban már nem olyan. De ezt is túl lehetett élni. Megértheti a rokonság, hogy ez most "más állapot".

2011. okt. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!