Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kinek mennyit iszik az oviskor...

Kinek mennyit iszik az oviskorú gyereke?

Figyelt kérdés
Az egyik fiam simán megissza a napi 2 liter vizet (mást nem iszik), néha kevesebbet, néha még ennél is többet. Rendes étvágya van hozzá (sem sok sem kevés), és rengeteget mozog is. Augusztusban rendben volt a vérképe, a cukor is, mandulaműtéthez nézték. Egyébként más (mondjuk cukor)betegségre utaló tünete nincs. Mindig sokat ivott, de mostanában feltűnt, és aggódom. A napokban elviszem majd teljes vérképre, de addig is megnyugtatásul várom a válaszokat.
2011. okt. 25. 12:03
 1/9 anonim ***** válasza:
Megkérdeztem a nővéremet mert az enyém még nem ovis. Azt mondta örül ha a fél litert megissza.
2011. okt. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Sajnos nagyon keveset. Bár épp az oviban ezt nem tudom ellenőrizni, de biztos, hogy túl keveset. Mindig unszolom, hogy igyon, de belediktálni meg nem lehet...
2011. okt. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Nekem a másfél éves kislányom is simán másfél liter vizet/teát bevág.
2011. okt. 25. 12:14
 4/9 anonim ***** válasza:
Ettől még nem biztos, hogy baj van. Mindig is ilyen sokat ivott? Ha nyáron volt teljes vérkép, nem hinném, hogy azóta megváltozott, főleg, hogy gondolom előtte is sokat ivott. Az én lányom meg épphogy keveset, én is diktálnám belé, de félek, az ellenkezőjét érem el vele. Mindig ottvan a pohár víz az asztalon. Szerintem jó, ha fél litert megiszik. 3,5 éves.
2011. okt. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Nekem 3 gyerekem van, a legnagyobb első osztályos, és alig iszik az iskolában. Itthon sem kifejezetten sokat, alig van meg az egy liter, mindig tukmálni kellett belé. A középső az érintett, ő 5 éves. Mindig sokat ivott, de ennyire valahogy nem tűnt fel, még nyáron sem. Igaz, a műtét utáni délután azért nem kapott infúziót, mert simán megivott egy litert. Korábban nem számoltam, csak most szóltak az oviban és elkezdtem mérni. A családban több gyermekkori cukros van, és ezért kezdtem el félni.
2011. okt. 25. 12:33
 6/9 anonim ***** válasza:
Értem. Hát ha több a családban a cukros, akkor inkább nézesd meg, hogy megnyugodj!
2011. okt. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
nekem 4 éves, fiú, a két litert ő is megissza, ha hétvégén itthon van (oviban ugye nem látom). De mindig is sokat ivott, én is nézettem vérképet, de egészséges.
2011. okt. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
10.43 vagyok. Én is mindig azt hallom, hogy alig isznak a gyerekek, de nekem ezzel sose volt gond. De biztos, ami biztos, nézesd meg!!
2011. okt. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megnézték, nem cukros, és a veséje is rendben. Valószínűleg rejtett ételallergia, vagy a kialakulóban lévő laktózérzékenysége állhat a háttérben. Vagy csak rossz szokás. Mindenesetre hamarosan megyünk ételallergia-vizsgálatra. Tegnap is majdnem négy litert ivott.
2011. okt. 27. 11:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!