Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 16 hósom mond kb 8 egyszerű...

16 hósom mond kb 8 egyszerű szót, ill. sok szó első szótagját - hamarosan még jobban be fog indulni a beszéde?

Figyelt kérdés

Nagyon sokat mondókázunk, olvasunk, szinte mindent ért, megmutat. Az utóbbi 1-2 hét alatt sokat fejlődött, és nagyon lelkes..:)

Nálatok hogy van/volt ez?


2011. okt. 25. 15:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Nálunk is így volt kb 14 hósan, belelkesültem Én is, hogy jaj, de jó. Erre valamiért abba maradt és most 18 hónaposan is csak annyit tud, sőt van amit nem is mond már. Nem történt semmi változás a kis életében, minden ugyanolyan mint pár hónappal előtte. Kérdeztem a védőnőt aki azt mondta, hogy mivel mindent korábban kezdett ezért most kezd helyreállni neki a rend és a beszéde azért lassult le. Pl 1 lábon ugrál, amit ugye nem 18 hónaposan szokás, mindent megért-megértet, utánozza az állathangokat, viszont beszélni nem akar, persze a baba hablaty azért megy!
2011. okt. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 fotucsok ***** válasza:

Születése óta mondóka, ének, és ugyanazok gyakran ismételve. 14 hósan kezdett egy-egy szavakat, 16 hósan megszámolt 5 gesztenyét, és 18 hós korára már szépen, rövid mondatokban beszélt, mondókát ahol abbahagytam, mondta a következő szót.

NAgyon jó volt, hogy ilyen hamar beszélt, mert rengeteg visszacsatolás volt arról,hogy mi mindennel van már tisztában.

2011. okt. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Be fog indulni, ne aggódj! Nem biztos, hogy mostanában. Az én lányom 2 éves kora után kezdett el beszélni, be nem áll a szája, férjemmel nem tudunk 2 szót váltani egymással, mert állandóan belekelepel. :) 3,5 éves most.
2011. okt. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
22 hónaposom nem mond semmit, csak babanyelven. :)
2011. okt. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!