Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van valaki akinek 5-6 éves...

Van valaki akinek 5-6 éves kisgyereke tanul valamilyen hangszeren játszani?

Figyelt kérdés
a fiam 5 és fél éves és azzal fűz hogy dobolni akar, és ez nem hóbort nála mert jó régóta mondogatja és állandóan dobol mindenen. Én támogatnám ugyan de szerintem igazi tanárnál még korai lenne, nem hiszem hogy oda tudna még figyelni rendesen.
2011. nov. 2. 13:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Meg is válaszoltad a saját kérdésedet, hogy szerinted korai még :)

Jövő ősszel kezdjetek zeneiskolát, és dobot. Már az idén menjetek el megérdeklődni a lehetőségeket.

Én 6 évesen kezdtem furulyázni, előtte volt 1 év szolfézs.

2011. nov. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
2011. nov. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

előző vagyok. szerintem ha nem tudsz dobolni, így csináld:

1. vegyél neki dobszerkót

2. szedj össze neki jól dobolható zenéket, amiket szeret

3. keress egy jó magántanárt

a zenesuli szerintem nem mindig a legjobb választás.

az én lányom már két és fél éves korában megörökölte a dobszerkóm egyes darabjait, és mit nem adtam volna érte, ha az én szüleim is mielőbb bevezettek volna a zenélés világába! de utáltam a zenesulit, utáltam apám otthoni gitárleckéit is, és a szüleim nem láttak más alternetívákat a zenei nevelésre, így csak tizenévesen kezdtem el önszorgalomból dobtanárhoz járni. szerintem tök jó, hogy a fiad tudja mit akar. támogasd. zenélni sosem korai. csak az inzémény, ami korai lehet egy gyermeknek.

2011. nov. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
vagyis intézmény
2011. nov. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Mienk zongorán tanul. Igen jó is benne. Nem játszik darabokat, nem akarja az alapot ő már a kordokat akarja, a rendes zenei hangokat. Már járt, egyszer, de tartottunk szünetet, mert egyre többet kezdett beszélni. Most megbeszéltem a tanárral, hogy hagyjuk a kottaolvasást, inkább a tanár mutasson dolgokat, dallamokat, és utánozza le. Találjanak ki együtt stb. No ez be is vált nagyon. Később mikor már jobban érik a kottaolvasáshoz, érdekelni is fogja, valamelyest tudni is fog már, akkor szivesebben fogja azt is megtanulni és akarva, értve, hogy miért kell az is.

Mi is azért irattuk be, mert mindig is ezt mondogatta, és tudtuk, hogy szereti, hallja, érzi a zenét.

Nyugodtan irasd be, és óvatosak legyetek ha nem megy vagy bármi nem tetszik főleg a gyereknek tartsatok szünetet inkább, mint hogy teljesen elveszítse az érdeklődését.

Mivel valamelyest korlátozva lesz, ha már tanára lesz, és ez nem biztos, hogy tetszik majd, de valószínűleg még így is fog. Adjatok esélyt neki !

2011. nov. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat , sajnos én abszolút nem tudom, hogy van ez nem játszom hangszeren, de tudom milyen az mikor nem engedik a szülők a gyereket kibontakozni, engem sajnos nem engedtek olyan irányba ami érdekelt mondván annak nincs semmi haszna. Na én ezt nem akarom elkövetni a gyerekem ellen. Csak pont attól félek hogy az alapok unalmasak még neki, gondolom meg kell tanulni kottát olvasni meg ilyesmi. Én sem a zeneiskolára gondolok, inkább valami magántanárra, aki megtanítaná pár érdekes dologra amitől sikerélménye lesz. Van is valaki aki vállalná egy kedves ismerősünk. Akkor karácsonyra nézünk neki dobszerkót, mert szentül hiszi hogy neki tuti azt hoz a jézuska. Először valami játékdobra gondoltam de határozottan kijelentette, hogy az "igazi sztársághoz igazi dobszerkó kell" Aki ért hozzá, szerintetek gyerek dobszettet nézzünk? Először ha lehet használtat vennénk, mert hát gondolom nem filléres dolog..tudtok esetleg ajánlani helyet ahol lehet ilyet találni?
2011. nov. 2. 21:34
 7/11 anonim ***** válasza:

szia. valóban nem ajánlanám a játék dobszettet, ahogy semmilyen játékhangszert sem.

Gyerekdobszettet újonnan már 30-40 ezer között találsz, pl. [link]

használt, ugyanilyen árban, de jobban felszerelt:

[link]

dobkottát sokkal könnyebb olvasni, mint dallamkottát, de nem a kottaolvasás az első, amit el kellene sajátítania. eleinte egyszerűbb ritmusokat kellene mutatni neki, amiket hallás után is le tud játszani, megtanulni egyenletesen, zenére ütni, és hagyni "imprózni" zenére vagy zene nélkül, had legyen ez játék is neki. szerintem fontos a zenehallgatás, zenére dobolás, mert még a legelszántabb hatévest is le fogja lohasztani, ha mindig csak síri csendben kell papamamáznia. tapsoljatok sokat akár gyerekdalokra is, különféle ritmusokat, azt veled is tudja csinálni. és ha vannak szomszédaitok, akkor... költözzetek el :)

2011. nov. 4. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
jah, és már csak azért is javasolnám a gyerek dobszettet, mert ennél olcsóbban normális felnőtt dobcuccot sem találsz, és legalább ez kényelmes is neki. mindenképp gyerek dobszerkót nézz szerintem. mikor pár év múlva kinövi, el is adhatod.
2011. nov. 4. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nangyon kösz ez a használt szett nagyon tetszik biztos utánajárunk a dolognak.Költözni nem kell a szomszéd szintén zenész szó szerint:)
2011. nov. 4. 14:45
 10/11 anonim ***** válasza:

Igen nehéz eldönteni ekkora gyereknél, hogy valóban megéri e igazi szettet venni. De szerintem megéri.

Igaz a kisfiunk zongorázik, de még nics neki egy rendes zongorája, vagy szintije, de rágja a fülünket mindig. Gitárért is. Igaz gitárt nem tanult még túl kicsi volt még a keze, de tavaly karácsonyra kért gitárt, kiszúrtuk a szemét egy játékkal. Meg is jegyezte, hogy hát ez nem is igazi. Idén kap egy igazit, és mehet gitározni is.

Sok sikert nektek !

2011. nov. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!