Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más anyósa milyen sűrűn...

Más anyósa milyen sűrűn keresi, érdeklődik az (első) unokája után? Az enyém havonta/kéthavonta 1-szer felhív minket, illetve alkalmankét meghív magához szüli/névnap/karácsonyozni.

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy általános-e, hogy egy településbeli nagyi (a Te anyósod) ilyen ritkán érdeklődik az 5 éves unokája után? Illetve csak majdnem mindig így volt: mikor megszültem, 2 hétig segített, mert szabin volt, de utána egyre ritkábban, de akkor is nyilván valóan nem nagy kedvvel, mert próbálta palástolni, de nem jól sikerült neki.


Mert anyu (több unokája van már) az zsémbes, de 2 naponta felhív, ha nem hall rólunk, vagy nem megyünk hozzá hogy mi van velünk.


2011. nov. 2. 17:51
 1/10 anonim ***** válasza:
62%
Ilyen az enyém is. Annyira várták az unokát, de szülinap és névnapokon jönnek csak, illetve mi is. Nyugdíjasok, nem érnek rá. :) De állandóan sopánkodik, panaszkodik, még az időjárás sem jó neki soha, néha már sok belőle ennyi is.
2011. nov. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Hetente 2szer hiv kb. Jonnek, ha meghivjuk oket, vagy ok hivnak minket. Hetente talalkozunk nagyjabol. Pedig a gyermek szuletese elott nem kedvelt, most minden megvaltozott. Szerencsere!
2011. nov. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
Az én anyósom 1x látta eddig a most 3,5 éves unokáját- az első karácsonykor ugyanis elmentünk hozzá. Akkor ígérgetett fűt-fát, hogy de jó, hogy mentünk, most már más lesz, s jön sűrűn ő. Azóta is jön. Egy kisvárosban élünk, néha látom, meg sem áll. A szüleimmel viszont jó a kapcsolatunk, szinte napi szinten megyünk, vagy jönnek. Ha beteg a gyerek, ők vigyáznak rá, s mindenben számíthatunk rájuk.
2011. nov. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

igen érdekes, hogy a szüleinkhez tudunk fordulni segítségért, pedig az anyós a férjünk édesanyja, a gyermekünk nagyija, és hát én sem ku**válkodom, dolgozom a lányom 2 éves kora óta, meg persze szülés előtt is. Szóval nem lehet olyan nagy panasza rám.

A szülők ezek szerint tesznek a saját fiúkra ( és annak gyermekére), ha az már megházasodott?


Vagy lehet, hogy csak azt gondolja, hogy jó kezekben van a pici fia?? Azért nem keresi a kapcsolatot?

2011. nov. 2. 19:34
 5/10 anonim ***** válasza:
76%

Havonta egyszer 5 perc. Bőven elég :)


Mondjuk ő már várandósságom alatt is fennhangon hangoztatta, hogy el kell vetetni, meg én milyen rin.gyó vagyok mert így akarom magamhoz láncolni a kicsi fiacskáját.

2011. nov. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%
A harmadik válaszoló vagyok. A férjemnek van egy lánytestvére, s ők sem tartják a kapcsolatot az anyósommal, tehát a saját anyjával. 1,5 éves kisfiát még nem is látta. Ő viszont csak pozitívumokat tud az anyósáról, apósáról beszélni, igazi kincsek!
2011. nov. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyósom érdekes ő a nagyobb unokákkal jobban elvan. Az 5 éves fiam a legnagyobb unokája, a férjemnek van egy nővére az ő gyerekeivel többet volt mindig isszületésük után egy egy hétig ott lakott náluk, nem tudom talán mert a lányával közvetlenebb tud lenni mint velem a menyével pedig jó a viszonyunk. Most van pici babám 5 hetes őt még meg se merte fogni pedig már fogott pár babát meg fel is nevelt két gyereket. Néha kijönnek hozzánk csak azt utálom hogy már akkor szól mikor 5 percnyire vannak tőlünk de kb 20 percig bírját aztán mennek is haza. Mi hétvégente szoktunk azért menni hozzájuk ilyenkor vigyáz a fiamra de csak mióta elmúlt 3 éves.
2011. nov. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
az én ex-anyósom akkor keresi az unokáját, ha kedve van hozzá.( ez változó, nyáron szinte hetente, vasárnap, de volt, hogy 2hónapig nem látta) És akkor az úgy működik, hogy meghív minket ebédre. Ami akkor van, amikor neki tetszik, pl. du. 2kor. Tesz rá, hogy a kicsim(19 hónapos) minden nap délben eszik, és 1kor alszik. Utálom a nőt, de nagyon. De állítólag érdeklődik a gyerek után..ami annyit tesz ki, hogy felhívja a fiát, hogy hogy van a gyerek. Az apja aztán sokat tud mondani, mert fogalma sincs, látja heti 6 órát a gyereket. röhejesek komolyan mondom. ez érzékeny téma nálam, pont tegnap sikerült nagyon összevesznem a familiával. gusztustalanok mind.
2011. nov. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

mi nagyon hasonlóan gondolkodunk anyósommal és erre sajnos csak pár hónapja jöttem rá. én nem kerestem, nem kértem, hogy unokázzon, hogy ne terheljen, ő meg nem hívott, hogy unokázni akar, hogy ne zavarjon :/ az első 1,5 évben kb. 3-4 hetente látta mikor férjem vasárnap kivitte ebédre.

aztán elhívtak magukkal nyaralni és akkor esett le, hogy hát ezért :S

azóta hetente 1x-2x mikor nincs programunk és férjem későn ér haza kiviszem anyóshoz, én nézem a tv-t vagy átveszem a főzést, takarítást míg ő unokázik :)))

sőt, már 2x ott aludt délután a fiam úgy, hogy otthagytam :)

sajnálom, hogy másnak nem ilyen a kapcsolata anyósával, most látom mekkora kincs egy segítőkész nagymama akire bármikor rá lehet bízni a gyerkőcöt :)

2011. nov. 3. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Mi anyósoméknál lakunk, de előtte állandóan érdeklődött. Minden héten jöttünk. Mikor pár hónaposvolt és jó idő állandóan tologatták kint a gyereket, na meg bent is. Most minden nap mikor jön haza, rögtön hol a Joci mit csinál. Ha épp az ölemben van veszi át. Sokat segít, ha tud, mert most rengeteget dolgozik.
2011. dec. 19. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!