Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam azt mondja bántják az...

Kisfiam azt mondja bántják az ovistársai. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Kiscsoportos, 3 éves, keveset beszélő de nagyon nyitott, játékos kisfiam van.

Egyik nap azt mondja, hogy bántják, másnap pedig azt, hogy minden oké. Mindig 3 kisgyereket említ akik bántják, de ha megkérdezem kiket szeret, kik a barátai akkor Őket említi. Nem tudom eldönteni, hogy tényleg bántják-e, vagy csak nekem mondja. Szeret oviba járni, de vannak napok amikor nem akar menni.


2011. nov. 17. 14:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Az óvónénikkel beszélj először! Ők egész nap ott vannak, elvileg látják, mi az igazság.


Nálunk ugyanez a helyzet, a 3 és fél éves, közvetlen, vagány fiam hol rajong két másik fiúért, hol meg csatázik velük. Eleinte én is azt hittem, hogy baj van, de kiderült, hogy azért vitáznak annyit, mert nagyon hasonlítanak egymásra. A fiam is domináns típus, meg a másik kisfiú is, és abból jönnek a csaták, hogy még nem dőlt el, ki a "főnök". :)


Valamilyen szinten rájuk kell hagyni, hogy megoldják a konfliktusaikat, persze azért nem árt jelezni az óvónőknek, hogy figyeljenek oda rájuk jobban. Esténként beszélgess sokat a fiaddal, hagyd, hogy a napi feszültséget kibeszélhesse neked. Ezek az óvodai barátságok egyébként is ilyen se veled, se nélküled típusúak. Egyik pillanatban még örök a harag, egy perc múlva viszont már békésen játszanak együtt. Mi szülők sokkal tovább rágódunk a dolgon, mint ők, ők feldolgozzák a vitákat egy pillanat alatt, amilyen gyorsan jön, úgy megy. :)

2011. nov. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, én is így gondolom, hogy erről van szó. Mert a 3 gyerkőc között van 1 kislány is, aki mindig fut reggel a fiam elé és ölelgetik egymást. Ezek után nem hiszem, hogy olyan komoly lenne a bántás. De bizonytalan vagyok. És ha mégis?
2011. nov. 17. 14:56
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem is első az ovónő,de gondolom mást értenek bántás alatt mint mármint a gyerekek.Lehet a fiad azt is bántásnak veszi elvesznek tőle egy játékot vagy a szaladgálás hevébe fel lökik,de ugyanakkor velük szaladgál a legtöbbet,igy őket említi ha baj van és akkor is szereti őket.szerintem ez tök normális óvodai barátság.
2011. nov. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Beszéltem az óvónénivel. Sokat játszik együtt a 3 fiú, és igen, vannak közöttük kisebb-nagyobb konfliktusok. Sokszor előfordul, hogy elveszik egymástól a játékot, mindegyik mindegyiktől, és vannak kakaskodások is közöttük. Van olyan, amikor a másik kissrác visszaüt. :) Van hogy az én fiam üt vissza.

Az óvónéni szerint mindhárom gyerek elég erős egyéniség, és nem kell a közöttük lévő csetepatét felfújni.

2011. nov. 17. 17:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!