Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rossz anya vagyok? Nálatok is...

Rossz anya vagyok? Nálatok is előfordul ilyen?

Figyelt kérdés

Van egy másfél éves kislányom és egy férjem (aki már szinte 1hónapja folyamatosan dolgozik a karácsonyi leállás miatt). 1hónapja belekezdtem a vezetésbe és a múlthéten vizsgáztam Kreszből ami sikerült is elsőre. De a lakás félig meddig romogban, semmire nincs időm, semmi segítségem sincsen és a karácsony is a nyakba zuhant.

De a lényeg az h ma délelőtt lementünk a lányommal bevásárolni, haza fele mindig kiveszem a kocsiból h tolja az ő kis babakocsiját. Na, ma egyből belemepergett a saras vízbe és még a kocsiját is felborította, övöltött, nem akart jönni...stb. És egy idő után elszakatt a cérna és megfogtam a tiszta saras babakocsiját és elkezdtem őt is vonszolni (persze üvöltött) és a nagy kocsit is tolni (nem akartam bele ültetni, mert az is saras lett volna), felvenni nem birtam, mert akkor meg a kocsit nem tudom tolni... És persze én is ordítottam vele közben. A liftbe nem akart beszállni, csak fetrengett meg üvöltött a lift előtt. Teljesen elborult már az agyam. Meg nem ütöttem, de kiabáltam vele.

És hatalmas lelkiismeret furdalásom van, már bögtem is egy sort. Rossz anya vagyok nagyon? Vagy nálatok is van ilyen?


2011. dec. 23. 11:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

3 kicsi gyerekem van. Szerinted van ilyen? ;)

Néha elszakad a cérna, lehet neked is rossz napod, a gyerekednek is rossz napja, nem nehéz olyankor kiabálni egy kört.

Mellesleg nálam is romokban a lakás, karácsonyra egyféle süti lesz és napi egyféle ebéd, és én nem is vizsgáztam.

2011. dec. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Te vagy ideges, és a gyerek érzi!Ha zavar, hogy a lakás romokban van, mert nem volt időd, akkor miért most mentél kresz vizsgára? Rossz volt az időzítés! Ettől még nem vagy rossz anya, bár a javadra sem válik a helyzet kezelése...
2011. dec. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Azért mentem most KRESZre, mert a két ünnep között itthon van a párom és el kezdhetek vezetni. Utána meg a hétvégente fogok vezetni, mert akkor érnek rá anyósék...
2011. dec. 23. 12:42
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ideges voltál,a lányod megérezte, s ő is nyugtalanná vált. Felejtsd el a karácsonyi nagytakarítást (3 éves a fiam, két hete kezdtem új munkahelyen, szerinted? :-)). Gondolom az ajándékokat/fát már beszerezted, a többi meg csak a felnőtteknek számít. Ha nem lesz 10 fogásos karácsonyi vacsora, a párod biztos megérti. Valószínűnek tartom, hogy az év végi hajtás után ő is inkább csak pihenni szeretne, s a háta közepére nem kívánja a halpucolást, az ablakmosást stb. Legyen kicsi, de boldog karácsonyotok.

A mai kiakadásodból meg tanulj. Szerintem mindannyiunknak volt egy ilyen "milyen sz.r anya vagyok", s "most bőgtem egy nagyot" kiakadásunk. Én ha érzem, hogy közel a határ vagy apát állítom csatasorba, vagy ha nincs kéznél/fáradt/ideges, hagyom a fenébe a házimunkát vagy amit épp csinálnom kellene, felöltöztetem a gyereket, s nekivágunk a környező utcáknak, biciklivel, motorral, négykézláb a hóban vagy nyáron ki a játszótérre. A házimunka sajnos megvár, s a legszörnyebb, hogy újra termeli önmagát. Szóval nyugi. Nem vagy rossz anya. S hidd el, lesz ez még rosszabb is (mármint a szalad a lakás, száz felé kellene szakadni stb.).

2011. dec. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a megnyugtató szavakat :)
2011. dec. 23. 13:18
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is mindig így érzem, ha kiabálok a 14 hónapos kislányommal. Még sírni is szoktam, 28 éves létemre.. Olyankor mindig megölelgetem, adok neki egy csomó puszit, és elmondom neki, hogy mennyire szeretem, és ne haragudjon, amiért kiabáltam vele. Aztán mosolygunk egyet az egészen, és játszunk valamit. Nem vagy rossz anya,dehogyis! Szerintem nincs olyan anya, aki életében soha nem kiabált a gyerekével. Sajna a stressz... Boldog Karácsonyt Nektek, és csak nyugi! Ha szalad a lakás, hát had szaladjon, majd megáll:)
2011. dec. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Tuti, már mindenkivel történt ilyen...ha nem, majd fog :)
2011. dec. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is előfordul. Ritka akaratos a kishölgy és ha valami nem úgy van, ahogy neki tetszik már dobja is el magát. Így sajnos kénytelen vagyok szigorúan fogni (főleg, hogy egyetlen unokája szüleimnek és agyonkényeztetett), de amikor otthon kisuvickolom őt is meg magamat is a koszból és megnyugszunk akkor mindig leülök vele "megbeszélni" miért volt rossz, miért kiabált anyuka, és miért nem szabad ilyent csinálni.


Akinek angyal a babája el nem tudja képzelni milyen egy ritka nehéz természetű gyerekkel és akkor még hol vannak az ember személyes gondjai is ugyebár. :) (Állítólag én is ilyen voltam, ezért nem vállaltak a szüleim több gyerkőcöt és nálunk is ezért nem lesz kistesó, nem akarok intézetbe kerülni idegösszeomlással. No meg anyósom sem hajlandó még fél órára sem vigyázni rá, miután törpikém 1 éves korában totál kikészítette idegileg)


Szóval nem vagy rossz anya, csak elfoglalt egy picit hisztis kicsivel.

2011. dec. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy vagy rossz anya. A múltkor ugyanez volt a 4 éves fiammal, aki borzasztóan kiakasztott. Feljöttem ide, és megkérdeztem, hogy felvidítana-e valaki, és leírtam, mit művelt velem a sarj. Erre megkaptam, hogy biztos rosszul fegyelmezem. Hát, a lótúrót. Következetes vagyok, próbálok türelmes lenni, de a gyerekem egy szentet is bűnbe vinne... Amúgy három gyerekem van, fősulin utolsó éves vagyok levelezőn (másoddiploma), szóval tudom, milyen az, ha a fejedre dől minden. Nagy levegő, rázd meg magad, és fogadd el, hogy MINDENKI, DE MINDENKI kiakadhat néha. Aki azt mondja, hogy ő ilyet még semmikor, soha nem csinált, az hazudik, vagy Jézus reinkarnációja. :)
2011. dec. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!