Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tudom a lányom hisztije...

Hogyan tudom a lányom hisztijeit, és akaratosságát kezelni napról napra? Se energiám, se türelmem nincs már hozzá! Valamit nagyon elrontottam, vagy nem tudom?!

Figyelt kérdés

Az egy dolog hogy napok óta nem alszunk éjjel. Úgy forog az ágyában mint a motor,és csak nyűglődik. Ha kiesik a szájából a cumi,elkezd nyekeregni,sehogy nem tudom róla leszoktatni. 2óránként tuti felkelek hozzá,mert különben felordítaná az egész házat! Minden lehetőséget végigkottáztam már hogy mi lehet a baj,de semmi. Nem tudom miért nem alszik éjjel?! Nappal viszont ő is és én is hulla fáradtak vagyunk,és nyűgösek.

Mindenhová magammal kell hogy vigyem mert születésétől egyedül vagyok vele. A párom 12órázik.

Ma délelőtt nagy nehezen elindultunk a postára,a babakocsit nem vittük mert nem hajlandó ülni benne. Kegyetlen hisztit levágott,mert nem hagytam hogy arra menjen amerre akart. Annyira visított hogy taknya-nyála egybefolyt,és ki volt vörösödve. Hiába szóltam neki hogy nem arra megyünk,hogy anyának dolga van,és hagyja abba semmi. Mondanom sem kell,még az ablakokból is azt nézték mi történik,én meg nagyon szégyelltem magam. Aztán megfogtam a kezét és elkezdtem húzni magam után hogy akkor is megyünk. Bevittem a házba hogy lenyugodjon és fejezze már be. Nagyon azon voltam hogy nem megyünk sehová,de muszáj volt mert be is kellett vásárolnom. Ezt majdnem minden nap eljátsszuk,és rohadtul elegem van! Egy sima séta is kész idegbaj vele,mert elég ha egy másodpercre nem figyelek. A kezét is mindig ki akarja tépni az enyémből,és hisztizik ha megfogom. A lakásban is csak a rosszaság megy,nem köti le semmi.

Segítsetek mit csináljak?! Mit rontottam el?! Tudom hogy én is hibás vagyok,mert mostanra már semmi türelmem nincs hozzá. Állandóan fáradt vagyok.



2011. dec. 29. 15:57
 1/10 anonim ***** válasza:
Mennyi idős?
2011. dec. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a gyerek?
2011. dec. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
21hónapos
2011. dec. 29. 16:04
 4/10 anonim ***** válasza:

Kisfiam ugyan már 2,5 éves, most van a dackorszakban. Ha valahova el kell csalnom és megmakacsolja magát, akkor olyasmivel csalom el, amit szeret. Pl. gyere megnézzük azt a nagy fogú, ugatós kutyát, vagy adunk a cicának enni, ott vár minket a postánál, menjünk:-) A kulcsszó: TRÜKK

Ilyen idős gyerekeket csak trükkökkel lehet elhallgattatni. Vagy pl. megnézzük a nagy sárga vagy kék buszt stb. Ha ezek nem válnak be, akkor lekenyerezem. Ha szót fogadsz és megfogod anya kezét veszünk egy túró rudit:-) Csak így megy. Nekik még nem lehet kész érvekkel magyarázni semmit. Az Ő fejükkel kell gondolkodni.

Nálunk akkor van vigasztalhatatlan hiszti, ha álmos. Ilyenkor viszont mindegy mit ígérek neki, csak az alvás segít. Ilyenkor meg sem próbálom Őt elvinni, aludnia kell.

A lakásban meg ülj mellé és játsz vele. Találj ki történeteket, játszd el, hidd el oda fog ülni melléd és legközelebb egyedül is neki fog kezdeni. Figyelemre van szüksége, azért rosszalkodik otthon. Próbálj több időt szánni rá akkor is ha a háztartás rovására megy.

Az alvászavar is lehet szeretethiány. Mennyire mutatod ki neki a szeretetedet? Sokat leszidod?

Tudom nehéz változtatni magunkon, amikor hulla fáradtak vagyunk, de csak így megy.

Tudom, mert nekem is van egy 2,5 éves dackorszakban lévő féltékeny kisfiam és egy 2,5 hónapos szopis babám. Hát nem egyszerű a naggyal. Sok-sok figyelem és szeretet a megoldás.

2011. dec. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

"Az alvászavar is lehet szeretethiány. Mennyire mutatod ki neki a szeretetedet? Sokat leszidod?"


Most nagyon szégyellem magam,elgondolkoztatott amit írtál!!! Igen sokat szidom,és talán nem is mutatom ki neki mennyire szeretem! PEDIG SZERETEM,IMÁDOM! De olyan nehéz,mikor az ember halálosan fáradt! Mikor reggeltől estig csak tőle függök,és úgy érzem saját akaratom már nincs is.


Ezzel nem védeni vagy kimagyarázni akarom magamat,nekem fáj a legjobban mikor nem tudom kezelni,és én is kiborulok!

2011. dec. 29. 16:35
 6/10 anonim ***** válasza:

16:14 vagyok

Akkor örülök, hogy legalább rávezetni segíthettem a probléma gyökerére...

Igen, az ilyen korú gyerekek borzasztóan igénylik a szeretetet és ezt ki kell mutatnunk feléjük, különben nem tudják. A sok szidástól meg úgy érezheti szegény, hogy Őt nem szeretik, Ő milyen rossz kislány:-(

Tudom, nagyon szereted Őt és hogy mennyire fáradt az ember mellettük, de ilyenkor nekem mindig ez zakatol a fejemben, hogy Ő csak a szeretetemre vágyik, így hozza tudtomra...

Próbálj változtatni picit, meglátod nagy lesz a siker:-))

Sok erőt kívánok ehhez!

2011. dec. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hasonló helyzetben vagyunk mi is, bár nálunk a nagyjeleneteket inkább otthonra tartogatja a kisasszony.

Ami nekünk bevállt : türelem, megértés és figyelem elterelés - ami kizökkenti. Ami nem vállt be: sarokba állítás, szidás. Olyan is volt, hogy már nem bírtam és rácsaptam a kezére, vagy csak fenyegettem, de ennek semmi értelme, csak még jobban kikészül, ezt a módszert el kell felejteni.

Szóval a legfontosabb: türelem, türelem, türelem!

Meg fog változni idővel!

(Ja, az én hisztigépem 25 hónapos és már kezd csillapodni)

2011. dec. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Most látom csak hogy helytelenül írok! Szóval BEVÁLT!
2011. dec. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem lassan 3 éves a lányom, neki 3 napja kezdődött és tiszta ideg vagyok! Előtte édes, szófogadó kis csaj volt és most....egy hiszti gép :-(

Persze ezt sok dolog előidézheti náluk...januárba oviba megy és készülünk rá, ez is közre játszódhat, van egy kis tesója, aki már mászik és játszik-féltékenység, itt ez a rossz idő, kevesebbet megyünk ki, nem tudja levezetni a feszkót. Szóval nálunk is nehéz a helyzet, n csak azt tudom csinálni, hogy ha hiszti van beküldöm az ágyára, hogy nyugodjon le. Ha nagyon nem megy minden kitörés alkalmával el teszek egy játékot a szekrény tetejére (egyébként is sok van, lehet hogy az is baj.) Amikor lenyugszik, odaülök mellé, elmondom neki hogy szeretem nagyon,de a hisztit nem, és próbáljuk megbeszélni, hogy mi volt ez az egész.

De én is csak annyit tudok mondani, hogy türelem kell....nekem is nehéz, de KI KELL tartani!

2011. dec. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló nagyon értékes infókat adott, az én lányom 23 hónapos, nem veszélyes, vannak DOLGAI, de én is az elterelés, és a trükközés kelléktárát használom, és beválik. A kulcsszó valóban a szeretet, és a nagy türelem. Kívánok jó sokat belőle.
2011. dec. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!