Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tanítónénik! Mennyire lehet...

Tanítónénik! Mennyire lehet sejteni előre, hogy képes lesz e majd megfelelni az iskolai követelményeknek az 5,5 éves kisfiam?

Figyelt kérdés

A kisfiam figyelemzavaros hiperaktív ,az óvodában azt mondták rá,már 3 évesen ,hogy ők képtelenek bármit is kezdeni vele ,mert annyira mozgékony,annyira nem figyel rájuk,teljesen elkeserítettek,hogy ne túl sok jóra számoljak a későbbiekben,mert szerintük értelmileg sincsen rendben.

Nem zsenit akarok nevelni belőle ,de szeretnék segíteni neki,hogy a képességeinek megfelően tudjon teljesíteni majd az iskolában.

Fejlesztést javasoltak számára a nevelési tanácsadóban,az óvoda nem akart biztosítani fejlesztést,ezért magánúton egy fejlesztőközpontban sikerült biztosítani számára,ott mozgásterápiát és készség-fejlesztő gyógypedagógiai foglakozásokat.

A mozgásterápia hatásának köszönhetően már képes volt az egy órás gyógypedagógiai foglakozásokat végig követni,együttműködött,nagyon dícsérték,nagyon élvezte,sikerélményei lettek,olyanok amiket az oviban azelőtt sosem tapasztalt.Persze sírtam a boldogságtól ahogy láttam,hogy mit képesek kihozni a gyerekemből.


Vettem jónéhány 5-7 éves gyereknek való foglakoztatót,imádta a feladatokat ,aztán már olyant vettem ami iskolaelőkészítős,aztán legutóbb már olyanokat amik olvasás,írástanításra készültek.


90-es IQ -t mondtak csupán a nevelési tanácsadóban,jó egy éve ,igaz akkor nem is igazán tudták felmérni,mert annyira nem tudott megülni,együttműködni még,nagyon figyelemzavros volt.


Most annyi pozitív dolog érte a tanulással,fejlesztéssel kapcsoltban ,hogy kb egy hónap alatt megtanult írni,pár betűs szavakat már egybe is olvas.


A számolás 10-ig megy egyenlőre,de már érdeklődik a nagyobb számookról is.


Reménykedhetek ,hogy képes lesz megfelelni az iskolai követelményeknek majd?

(évvesztes,2013 szeptemberében kezdi majd el az iskolát)


2012. jan. 2. 14:41
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem vagyok tanárnő,de ha már óvodás korában ismeri a betűket és olvasni is tud egy kicsit akkor nem hiszem,hogy kéne aggódni.
2012. jan. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én tanárnéni vagyok. Az óvoda köteles a fejlesztést biztosítani, olyan nincs, hogy nem. Ha te kérnéd, hogy tanítsák meg neki a jelnyelvet, azt is lehetővé kellene tenni. Nálunk az óvodában is van gyógypedagógus, aki a gyerekekkel foglalkozik.

Azt, hogy mikor mehet iskolába, azt az iskolaérettségi vizsgálattal döntik el.

Megfelelő fejlesztés mellett, természetesen képes lesz megfelelni a követelményeknek. Nem szabad elkeseredni, és ne adjátok fel! Csak így tovább!

2012. jan. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerintem klasszikus iskolai normáknak nem fog megfelelni, mert nem fognak vele tőrődni. Illetve alkalmazkodni, ez nagy hibája a magyar rendszernek, egyrészt a teljesítmény központúság meg az osztályzás. Rossz tanuló az a gyerek, aki kiváló mindenben, de matematikából mondjuk 3-as.

Az egyetemen volt egy nagyon lelkes tanító nő, akit tényleg választanék tanító nőnek. És ő mesélte volt a csoportjában kisfiú, akinél 3 éven keresztül nem vette észre hogy nem tud olvasni. Csodálkozott maga is és kiderült a kisfiú, otthon felolvastatta magának a könyvet és képes volt szóról szóra megjegyezni az olvasmányt és úgy tűnt mintha ott olvasná. És általában a te gyereked típusú gyerekek képesek ilyesmire. És még egy ilyen lelkes embernek sem tűnt fel, mert 45 perc alatt max 2 perc jut egy gyerekre, ha jut. De általában mai napig kiáll a tanár és frontálisan dolgozik, nem gyerekre szabva.


Úgyhogy ha ilyen problémám lenne, én elsőkörben ha elérhető, speciális iskolába vinném, ezek alsó tagozatos iskolák, kis létszámúak, nem hagyományos oktatási módszerrel dolgoznak, alternatív pedagógiával és ők fel tudják hozni olyan szintre 4 év alatt, hogy felső tagozatban már az égvilágon semmi gondja ne legyen.

De hagyományos iskolában, elengedik 4 osztályt, akár úgyis, hogy se számolási alapműveleteket nem tud, se olvasni stabilan-és itt már el is dőlt a gyerek sorsa. Mert innen nincs tovább. Ha nem tud olvasni, hogyan tanul meg egy történelem leckét, ha csak az elolvasása hosszú idő és akkor még az értelmezés, lényeg kiválasztása...

2012. jan. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Szóval hagyományos iskolába nem nagyon tudna beilleszkedni majd?

Kegyetlennek tűnnek a szavaid...de sajnos ez a realitás,én is ugyanígy érzem.



Úgyhogy ha ilyen problémám lenne, én elsőkörben ha elérhető, speciális iskolába vinném, ezek alsó tagozatos iskolák, kis létszámúak, nem hagyományos oktatási módszerrel dolgoznak, alternatív pedagógiával és ők fel tudják hozni olyan szintre 4 év alatt, hogy felső tagozatban már az égvilágon semmi gondja ne legyen.

De hagyományos iskolában, elengedik 4 osztályt, akár úgyis, hogy se számolási alapműveleteket nem tud, se olvasni stabilan-és itt már el is dőlt a gyerek sorsa. Mert innen nincs tovább."



Azt,hogy jelenleg itt tart,hogy ennyit fejlődött nem az óvodai foglakozásoknak köszönheti.

Az óvodában lemondtak róla,anélkül,hogy egy picit is esélyt adtak volna neki.

Amennyiben én nem lennék képes áldozni arra,hogy a külön fejlesztést finanszírozzam(nem ülnék vele le rengetegszer gyakorolni,feladatlapozni),akkor teljesen elkallódhatna.

Most így,hogy egyénileg fejlesztik és ennyire fogékony,együttműködő ,tanulékony és lelkes teljesen más helyzet,mint amikor majd egy 30 feletti osztálylétszámban felugrál majd lehetetlenné téve a tanítást ezzel,előbb-utóbb a pedagógus nem fogja tolerálni ezt neki és neki sem lesz megfelelő közeg ez a hatékony tanuláshoz.


Külön korrepetálásra ,fejlesztésre,felzárkóztatásra kell majd hordanom,hogy a tananyaggal is haladjon,mert a túl nagy létszám miatt úgysem megy majd neki az odafigyelés,úgysem lesz a pedagógusnak sem annyi plusz energiája csk őrá ,hogy elég legyen az iskolában elsajátítani a tudást.


Vagy lehet,hogy mégis képes lesz majd rá ,hogy egy hagyományos iskolában is megfeleljen ,csak én aggódom túl már előre???

Előrelátó és nagyon körültekintő szeretnék lenni,azért foglalkoztat már most ,hogy hogyan küzdünk majd meg az iskolával.


Speciális iskoláról érdeklődtem még a nevelési tanácsadóban,azt mondták nem tudnak a környéken ilyent ajánlani,viszont ha nagy gond lesz az órai viselkedéssel,odafigyeléssel,akkor kilátásba helyezték gyógyszer adását. :-O


Sokat javult a kisfiam azért egy év alatt,sokkal jobban leköthető,szófogadóbb lett,ezért még mndig reménykedem benne,hogy talán ha nem is zökkenőmentesen,de egy lelkes tanítónénivel menni fog ez nekünk.

2012. jan. 2. 17:16
 5/10 anonim ***** válasza:

Azért annyira nem kell előre szaladni a speciális iskolával. Hiszen a fejlesztő (gyógy)pedagógus segítségével nagyon sokat elértetek már. A figyelemzavar nem egy óriási betegség, ami ne lenne korrigálható. A fodrászom mindkét gyereke ilyen, a nagyobbik 12 éves, okos, kitűnő tanuló, sakkozik, versenyekre jár. A figyelemzavarból és a magatartási problémákból nála annyi maradt meg, hogy minden lében két kanál a kislány.


A speciális iskolát én nem tartom jó ötletnek, hiszen oda súlyosabb problémával rendelkező gyerekek járnak. Ott nem ugyanaz a tantervi követelmény, mint egy normál iskolában. Mások az elvárások és a követelmények is. Ott nem fogja megtanulni azokat a normákat, amiket egy normál iskolában. Ezért találták ki azt, hogy integrálni kell mindenkit, akit csak lehet a normál iskolákba, hogy a fogyatékkal élőknek is könnyebb legyen beilleszkedni a társadalomba.

Hidd el nekem, hiszen én tanítottam olyan osztályba, ahol középsúlyos értelmi fogyatékos, enyhe értelmi fogyatékos, mozgáskorlátozott, BTM-es (beilleszkedési, tanulási és magatartási nehézséggel küzdők jártak) és diszeseket. Ők mind külön osztályba, mivel más korúak. Az épp gyerekek, ha velük nőnek fel, segítenek nekik, megtanulják, hogy el kell fogadni a másikat is. Speciális iskolába csak a súlyos esetek kerültek tőlünk. (Most gyeden vagyok.)Onnan visszakerülni a hagyományos oktatási rendszerbe elég komoly munka lesz.


Szerintem egy olyan iskolát keress, ahol kicsi az osztálylétszám és van gyógypedagógus. De a lényeg, hogy mi innen nem látjuk a gyermeked, így nem is tudunk igazán helyes és hasznos tanácsot adni. Ezt a dolgot azzal a gyógypedagógussal kellene megbeszélni, akihez jártok. Ő biztosan reális véleményt tud mondani és hasznos tanácsot is ad. Ha valóba speciális iskola kell, akkor ajánlani is tud.

De, találkoztam olyan anyukával, aki a saját gyerekét "beteggé" tette a túlzott aggódásával, Beléjük beszélte, hogy diszlexiásak és diszgráfiásak. Ennek ellenére a nagyobbik helyesírási versenyeket nyert. Kérlek téged, hogy ne legyél ilyen! Nem reménytelen a gyermeked, és fejleszthető!

(Nagyon sajnálom, hogy ilyen óvodába kerültetek.)

Első voltam

2012. jan. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Bocs, nem első, hanem második voltam.
2012. jan. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

" Ezt a dolgot azzal a gyógypedagógussal kellene megbeszélni, akihez jártok. Ő biztosan reális véleményt tud mondani és hasznos tanácsot is ad. Ha valóba speciális iskola kell, akkor ajánlani is tud. "


A gyógypedagógus nagyon dícséri,azt mondja,hogy egy angyal

,együttműködik,meglepően nagyon gyorsan fejleszthető,nagyon fogékony.Már-már szinte ódákat zeng róla komolyan.Tőle is már megkérdeztem,hogy szerinte mi lesz majd az iskolában és azt mondta,hogy a mozgásterápia,együttesen a foglakozásokkal teljesen fel fogja fejleszteni a gyereket iskolaérett szintre,kérlel,hogy higyjek neki,ne aggódjak már ennyire,ne gondoljak és beszéljek butaságokat már,higyjek a gyerekemben végre,hiszen én is látthatom,hogy micsoda átváltozáson ment keresztül a terápiával.Azt is mondta,hogy a fiam már az életkori szintet simán behozta !


Nehéz hinni neki...azok után,hogy mindennek elmondták az óvónők a gyerekemet,hogy konkrétan azt mondták ,hogy nem lehet vele mit kezdeni,hogy teljességgel fejleszthetetlen,hogy lehet,hogy értelmileg is probléma van vele...igaz ezeket nem most,hanem 3-4 évesen mondták rá,nagyon megkeserítették ezek a baljós jóslataik az életemet akkoriban.

Nem akarom elhinni,hogy 20 éve pályán lévő óvónéni a szülőtől várja a figyelemzavaros gyerek átnevelésést,hogy szerintük lehetséges szigorral kinevelni a mozgékonyságot,azt sem akarom elhinni,hogy az én fiam az első aki ilyen problémával küzd a pályájának során sosem találkozott ilyen gyerekkel még.

Azt kifelejtettem,hogy az óvónők szóvá tették a védőnőnek aki bejár az oviba (ő mesélte nekem),hogy mennyire látványos a gyerek fejlődése,hogy nem hitték volna ezt régebben :-D...és lám!



"De, találkoztam olyan anyukával, aki a saját gyerekét "beteggé" tette a túlzott aggódásával, Beléjük beszélte, hogy diszlexiásak és diszgráfiásak. Ennek ellenére a nagyobbik helyesírási versenyeket nyert. Kérlek téged, hogy ne legyél ilyen! Nem reménytelen a gyermeked, és fejleszthető! "


Én csak rácsodálkozom a hirtelen és váratlan fejlődésre,nem reménykedtem ilyenben,fel voltam készülve arra,hogy semmit nem javul majd a helyzet ,hogy a súlyos magatartási problémák a túlmozgásosság,nyugtalanság és az ezek miatti állandó fegyelmezésből eredő dacosság egyre súlyosabb formát ölt majd.


És lám létezik ilyen szakember,akinek a segítségével az addig leköthetetlen gyerek egyre hosszabban leköthető,akinek a gyerek nagyon meg akar felelni,mert soha nem alázza meg,mert mindig dícséri,őszintén érezteti a szeretetét ,az elfogadását és a gyerekeket nem lehet becsapni,megérzik az őszinte segíteni akarást és hálásak érte.

Olyan szinten meghozta a kedvét ,hogy a gyerek maga kér engem,hogy anya üljünk le "fejlesztőzni".

Talált egyik nap egy katicabogarat,azt mondta "Anya most számoljuk meg hány petty van a katicabogáron!"

Ezt olyan hangsúllyal ahogyan ők szokták a gyógypedagógussal a foglakozásokon .


Volt egy feladat,hogy az I betűt pirossal,a J betűt kékkel,az U betűt barnával kellett átírni,mondom neki,hogy akkor most csináljad csak szépen írd át a J betűt pirossal,erre annyira figyelt,hogy felháborodottan szólt rám,hogy "De anya a J betűt kékkel kell,hát nem figyelsz,mond ?! " .

2012. jan. 2. 23:03
 8/10 anonim ***** válasza:

A speciális iskolát én nem tartom jó ötletnek, hiszen oda súlyosabb problémával rendelkező gyerekek járnak


Ezt ugye még te sem gondoltad komolyan??????????

Miért járnának a WALDORF iskolába súyosabb problémával rendelkező gyerekek? Elárulom minden értelmes szülő inkább ide járatja a gyerekét, akkor is ha teljesen egészséges. És sok egészséges, problémamentes gyerek jár ilyen rendszerű oktatási intézménybe, egyszerűen, mert többet tanul a világról! (nem könyvekből, lexikális tudást, amit papagáj módjára fel tud mondani) a gyerek, illetve maga a rendszer is gyerekbarát, gyerkközpontú.


Viszont ezt jól írtad, és ezért nem mennek a gyerekeim alternatív pedagógiájú iskolába, utána be kell illeszkedni a normál oktatási rendszerbe, mert érettségi-felvételi követelményeknek-nem tud megfelelni a gyerek.

De én akkor is fenntartom egy ilyen gyermeknek, mint a kérdezőé ez a megoldás, minél később vagy soha , beintegrálni a normál oktatásba és inkább emellé felzárkoztatást, érettségire való felkészülést, mint a normál oktatás és sok tanár.


És most nem tudok idézni, de egyy 70-es évekbeli könyv, amiből én készültem annó az iskolára, szintén ezt mondja. Egy jó kezdés, akár a normáltól gyengébb iskolában (persze honnan nézzük, mint normál iskola, utálat, magánórák, korrepetálás... Mert ez egy életre elvágja a gyereket.


Én nagyon féltem az egészséges gyerekeimet a normál oktatástól. Mert nem embernek való, különösen nem gyereknek.

2012. jan. 3. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Lehet, akkor nem jól fogalmaztam, mert az én szótáramban az alternatív és a speciális nem ugyanaz. Nem ugyanazokat a dolgokat takarja. A probléma ott kezdődik, hogy az alternatív iskolák száma nagyon kevés kis hazánkban, és bejutni sem egyszerű oda, mert ahogy mondtad, aki megteheti (mind anyagilag, mind közlekedésileg, mind mindenhogy) sorba áll az ajtóknál.

Kedves kérdező. Bátran higgy a gyógypedagógusnak, és ne annak, aki nem volt hajlandó foglalkozni a gyermekeddel. Nagyon sajnálom, hogy ilyen óvodapedagógushoz kerültetek. De ne feledd, a Te Gyermekednek, a Te hitedre és bizalmadra van a legnagyobb szüksége!

2012. jan. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

"Kedves kérdező. Bátran higgy a gyógypedagógusnak, és ne annak, aki nem volt hajlandó foglalkozni a gyermekeddel. Nagyon sajnálom, hogy ilyen óvodapedagógushoz kerültetek. De ne feledd, a Te Gyermekednek, a Te hitedre és bizalmadra van a legnagyobb szüksége!"


Nagyon köszönöm,igyekszem majd eszerint viselkedni a későbbiekben majd ! :-)

2012. jan. 3. 18:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!