Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nyitottatok számlát gyermekete...

Nyitottatok számlát gyermeketek babakötvényének?

Figyelt kérdés
Hol?Banknál. vagy biztosítónál?
2012. jan. 4. 17:41
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen.OTP-nél.
2012. jan. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi is nyitottunk a Budapest Banknál, szülinapkor,névnapkor általában kap rá pénzt a rokonoktól és negyedévente kapunk róla értesítőt, hogy mennyit kamatozott.

Azóta olvastam, hogy nem lehet majd akármire felhasználni 18 éves korában, hanem meg van határozva, hogy lakásvásárlásra, továbbtanulásra, ilyenekre.

2012. jan. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mi nem babakötvényt választottunk pont amiatt, hogy meg van határozva, mire költheti. Mi megtakarításos életbiztosításba vágtunk bele. Nekem az tetszett meg benne, hogy ha velünk bármi történik, a biztosító fizeti helyettünk továbbra is a havi összeget és a gyerek akkor is megkapja azt a pénzt, amit neki szántunk. Külön is lehet beletenni ha van plusz pénz, de nem kötelező, sőt ha megszorulunk, akkor szüneteltetni is lehet a befizetéseket. Ja, és a Signal biztosítónál van.
2012. jan. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

mi otp-nél,de ott nincs meghatározva,hogy mire kell költeni,de csak agyerek tudja felvenni.én havi tíz ezret utalok át rá,mert ugye max. évi 120-at lehet.

látom még más is az otp-nél nyitott.ti kaptatok már kivonatot,hogy mennyit fizettetek be?én olyan öt hónapja fizetem,de még semmi

2012. jan. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha babkötvényre fizetsz utolsó, kőkeményen ki van kötve mire költheti és csak 18 éves kora után.

egész pontosan:A Start-számla, azaz a babakötvény lejáratkori összege a következő célokra fordítható a fiatalok életkezdési támogatásáról szóló 2005. évi CLXXIV. törvény törvény rendelkezése értelmében:


felsőfokú vagy egyéb tanulmányok,

lakásvásárlás, egyéb lakhatással kapcsolatos célok

vállalkozás indítása vagy egyéb pályakezdési célok

gyermekvállalás feltételeinek megteremtése céljára,

jogszabályban meghatározott más cél (ezt - egyfajta kiskapunként – a törvényalkotók nyitva hagyták a babakötvény lejáratkori felhasználhatóságának későbbi bővíthetősége céljából).Ez a feltétele annak, hogy az állam is tesz hozzá


Én is pont ezért nem fizettem, mert ha mondjuk a fiam 17 évesen akarna elmenni külföldre egy félévre tanulni-akkor nem használhatja fel. Illetve ha mondjuk világot akarná beutazni ebből a pénzből, ami szintén nem egy haszontalan dolog, szintén nem költheti el rá.

Úgyhogy én hülyeségnek tartom. Én spórolok, állam bácsi meg megmondja mikor és mire költhetem a saját pénzemet illetve a gyerekem.

2012. jan. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

én meg nem tartom hülyeségnek.azért egy 18 éves sok szempontból meg elég éretlen.én nem szeretném,ha valami általam nem fontosnak ,netán hülyeségnek tartott dologra költené.én egyet értek,hogy ezt tanulásra,lakásra költse.ne azért kuporgatok neki,hogy majd elverje valami hülyeségre.

amúgy köszi a helyreigazítást,ezek szerint nem olvastam figyelmesen el a szerződést.de nekem ez csak pozitívum,így tudom,hogy nem költi hülyeségre.

mert mi van ha pl a fiamnak lesz egy barátnője amikor felveszi a pénzt,és az ráveszi,hogy vegyen egy kocsit,vagy szórakozzák el vagy bármi,vagy a barátai,így ezt nem tudja megtenni.

2012. jan. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én nem nyitottam nekik. Mennyit is adott az állam? 65 e Ft-ot? Mire elég az 18 év múlva? 1 kg kenyérre? És én mennyit tudnék mellé tenni havonta? 10 e Ft-ot? Nos, akkor szerintem ennyi lesz az órabér. Jobban jár, ha inkább most költöm a gyerekre.

Anyámék egyébként tettek félre a húgomnak: 18 év alatt 600 e Ft jött össze kamatokkal együtt. Hát, abból lakást nem vesz, de még az egyetemnek is csak az 1. évére elég (utazás, albérlet, rezsi, tankönyvek.) De amit a kormány igérget, hát lehet, hogy még arra sem lesz elég hamarosan.

2012. jan. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
utolsó.ha évi 120 ezret félreteszel,akkor 3 milla lesz 12 év alatt a babakötvénnyel.mondjuk nem tudom ez mennyit fog érni 18 év múlva,de a semminél többet
2012. jan. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Egyik gyereknek sem nyitottam.

A bankok csak az aktuális befizetésre adnak normális kamatot, a tőke részére szinte semmit. Jobban járok, ha más befektetésbe fektetem. Mi a sima folyószámlánkhoz nyitottunk egy megtakarítási számlát. Egyébként magáról a termékről azt gondolom, hogy majd én eldöntöm, hogy mire költi a gyerek azt az összeget, amit én összekuporgattam.

Egyébként meg kísérteties hasonlóság van azzal, ami anno a mi gyerekkorunkban volt. Anyósomék kötöttek mindkét gyerekükre, fizettek, mint a katonatiszt. Az olyan volt, hogy csak lakáscélra lehetett fordítani. 120eFt gyűlt össze, a kezdő 2-3000 Ft-os fizetéshez képest ez gyönyörű összeg, amikor kötötték, ennyi pénzért simán lehetett venni egy önkormányzati lakást. A felhasználáskor mi 9 millióért vettünk lakást, még a hitelfelvétel költségét sem fedezte, az utánajárásról már ne is beszéljünk.

2012. jan. 5. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Oké igazad lenne, ha az életben az embernek csakis 18 év felett és csakis lakásra meg tanulásra lehetne értelmesen elkölteni a pénzt. De rengeteg minden van.

Ha egyébként józanul végiggondolod ma sem kapsz 3 millióért lakást meg az egyetemi tandíjra sem elég, ennyi egy félév az orvosin-mire lesz elég 18 év múlva. Egy taxira a buszpályaudvarról a kollégiumba.


Fenntartom, évi 6 ezer forintért, ne az állam mondja meg mire költhetem a kuporgatott pénzt, hanem legalábbis én. Nem kell ám annak a számlának a gyerek nevén lennie, sőt a gyereknek tudnia sem kell róla, pláne nem a haveri körnek.

2012. jan. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!