Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bölcsi után könnyen beszokott...

Bölcsi után könnyen beszokott gyermeked az oviba? Mennyi idő alatt?

Figyelt kérdés
2012. jan. 7. 15:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Nagyon könnyen. Első két nap úgy mentünk, hogy 9-re érkeztünk, kint voltak az udvaron, ebéd előtt elmentünk haza. A harmadik napon már az volt, hogy a csoportszobában voltak, én megbeszéltem az óvónővel, hogy maximum egy órára el kell mennem, hogy látja a dolgot, vigyem-e a gyereket is magammal, vagy próbáljuk meg, hogy ott marad. Azt mondta, próbáljuk meg, szerinte nem lesz gond. Nem is volt semmi, gyerektől elköszöntem (sose tenném meg, hogy meglógok, szerintem az sokkal rosszabb), mondta, hogy "anya, én itt foglak várni, addig majd játszom", aztán mentem is vissza egy óra múlva, mondták, hogy semmi gond nem volt. Akkor onnantól kezdve már így csináltuk, hogy együtt bementünk, aztán 1-2 órákat már ott volt nélkülem. A következő héttől már fél napot járt simán, illetve a hát második felében már ott is aludt.

Augusztus végén kezdtük az ovit, azóta pár hete volt először, hogy sírt reggel, akkor is azért, mert jött a fényképész, és (ki tudja miért) félt tőle, bár ezt délutánra már letagadta :) Amúgy semmi sírás, meg "nem akarok oviba menni" nem volt. Megszokta a bölcsiben a közösséget is, meg azt is, hogy nem vagyok mindig ott, ahol ő.

2012. jan. 8. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Március 1-én kezdi az ovit a kisfiam. Első nap csak 2-3 órát marad ott egyedül, második nap már egész napos lesz, ha nem lesz gond. Szerencsére még csak 10-en páran vannak a csoportba, nagyon aranyosak az óvónénik is. De ma tudtam meg, hogy van egy sérült kislány a csoportban, aki mindenkit üt, vág, harap. Nem tudnak vele mit csinálni, a fogyatékosok ovija meg nem akarja átvenni. Most van folyamatban az ügy.Ettől tartok egy kicsit, hogy hogyan fogja ezt kezelni a kisfiam. DE hátha megoldódik mire megyünk.
2012. jan. 25. 14:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!