Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gombfóbia? Miért lehet,...

Gombfóbia? Miért lehet, valaki tapasztalt hasonlót?

Figyelt kérdés
2,5 éves kislányom már azt kell mondjam betegesen fél a gomboktól, de olyan szinten hogy nem ül rá az ágyneműmre mert az gombos, vagy ha meglátja hogy gombos a pulcsija el kezd sírni hogy nem veszi fel... eddig se szerette a gombokat, de most kezdett ilyen szinten félni tőle..
2012. jan. 20. 23:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
Nem tapasztalatból, csak véleményből írom hogy szerintem nem kell ezt komolyan venni. Minden gyerek csinál fura dolgokat :) Amit tudok az az, hogy volt sokminden amit nem szeretett a lányom aztán egyik napról a másikra megszerette, és fordítva volt amiért odavolt aztán most közli hogy nemszereti. Gondolok itt játékra, ismerősre, ételre stb
2012. jan. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
40%
Az én fiam is utálja a gombos ruhákat (pl. inget, olyan nadrágot ami gombos)ő azért, mert az oviban nem tudja ki ill. be gombolni. De volt már, hogy szobanövénytől félt mindig más jön elő. Szerintem ez majd el fog múlni!
2012. jan. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy ez annak számít e, de szerintem a bátyám és én is az vagyok.

Ha jól emlékszem, a bátyám gyerekkora óta irtózik a gomboktól, nem szívesen nyúl hozzájuk, bár a munkája révén inget hord.Ő talán még rosszabb mint én. Az az igazság, erről rég beszéltünk, de majd legközelebb megkérdezem, hogy mi a helyzet e téren.

Én sem lelkesedem a gombokért (42/N), ha lehet, kerülöm őket, de már nem csapok hisztit. A minap vettem magamnak egy paplanhuzatot a turkálóban, és csak azért vettem meg, mert cipzáros! Mikor kimostam, magamhoz szorítottam, és olyan felemelő érzés volt: életem első cipzáros huzata!!:)))

Beteges? Fóbia? Nem tudom! És hogy honnan jött mindkettőnknek?

Van 2 gombos üvegem, tele gombokkal, még az anyukámtól maradt rám, soha, de SOHA ki sem nyitottam őket, ha leszakad egy gomb valamiről, soha fel sem varrom, inkább megy a ruha a selejtbe, mert nem szívesen nyúlok gombhoz, pedig tök jól varrok, csak ne kelljen gombhoz érnem.!:(

Arra még emlékszem gyerekkoromból, hogy javarészt gombos pizsifelsőim voltak, de néha egy-egy bebújós darab megváltás volt a számomra, de anyukám ezt soha nem értette.

Ilyenek vagyunk, mindenki más....

2012. jan. 21. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Kisfiam a zoknikkal van így.

Egyszerűen képtelenség hiszti nélkül zoknit adni rá, látom rajta, h írtózik tőle.

Képes sántítani, sírni, zokogni, h nem akar zoknit, kész rémálom a reggeli öltöztetés.

Három és fél éves egyébként.

2012. jan. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Szerintem próbáld meg játékkal. Gondolok itt olyanra, hogy rajzoltok lapra valami figurát, virágot, vagy ami éppen a kedvence és kiragasztjátok színes gombokkal. Ha ő esetleg nem akarja csinálni,csinálj neki te egy gomb képet, hátha megbarátkozik vele. Vagy fűzzetek gombokból láncot, karkötőt... stb. Valami biztosan ráébreszti, hogy a gomboktól nem kell félni.

Az én lányom két éves lesz, most a legújabb mánia az volt, hogy nem veszi fel a "susogó" nadrágot. Félt a hangjától, de reggel még itthon is abban akart lenni, délután már üvöltött, hogy fél tőle. Napokig "dolgoztam", hogy újra felvegye. Előszr én mentem le sétálni egy susogó melegítőben, másnap énekeltem, táncoltam neki ugyanabban a melegítőben és azt mondtam, a nadrágom énekel. Harmadnap már megnézte a nadrágját a szekrényében de még nem vehettük ki. Végül felvette és azóta az lett az éneklős nadrág, ami mindig énekel ha felveszi. Ma a csip-csip csókát, tegnap a pálkatát....

Hát ennyi, ilyenek ezek a kölkök!!!!

2012. jan. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, próbáltam játszani a gombokkal, semmi gond nem volt, megfogja stb. meg elmondjuk 20x nem bánt a gomb, az csak segít összetartani a ruhákat stb. aztán mikor gombos ing van rajtam meg akarom ölelni elhúzza magát, anya ne érj hozzám gombosba vagy... szóval szerintem ez fóbia lesz..
2012. jan. 31. 12:28
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
szerintem kérd ki egy gyerekpszichológus véleményét. jobb elcsípni most a fóbia gyökerét, minthogy hagyot elbujázni a dolgot és később nem mer gombos ágyneműben aludni
2012. febr. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Szia!


De jó, hogy rátaláltam erre a kérdésre!

2 fiam van, 4 és 2 évesek. Mindketten ugyanebben a "fóbiában" szenvednek. Ha valaki gombos ruhában van, amint meglátják, megváltozik az arcuk, le nem veszik a szemüket a gombokról, nézik, nézik, márhogynem riadtan, szóvá teszik, hogy gombos ruha, majd a végén inkább elmennek a közelből. Anyukám gombos mellényét pl. ki be gombolják, gyakorolnak rajta, de amúgy meg szinte rettegnek a gomboktól. A nagy ovis, és a jómúltkor véletlenül olyan váltóhuzatot vittem a kispárnára, ami gombos volt. A gyerek nem aludt, csak miután levették a huzatot a párnáról. Akkor az oviban mondták, hogy régebben volt egy gyerek, aki szintén irtózott a gomboktól. Volt, hogy már a kabátjáról le kellett vágnom a gombokat, inget pl. egyáltalán nem adhatok rá. És ez nem most kezdődött, hanem 1 éves kora táján.

Próbáltam utánaolvasni, de nem sokmindent tudtam meg. Talán ami a legkézenfekvőbb olvasmány volt számomra az az, hogy nem konkrétan a gomboktól félhet, hanem valamitől, amit a gombokhoz kapcsol. Pl. egy személy, akitől megijedhetett, vagy csupán nem volt szimpatikus neki, és gombos ruhában látta. Nálunk van egy ilyen "rokon", akitől kiskorában tartózkodott, sírt amint meglátta, pedig sosem bántotta, mindig jópofizott vele, és ő mindig gombos ingben van. Nem tudom, hogy ez lehet e ténylegesen a háttérben, vagy más.

Minden esetre az biztos, hogy nem azért nem szereti a gombokat, merthogy nehéz ki be gombolni, öltözni, stb... Egyenesen félnek a gombos ruháktól.

Az öltöztetésük nem könnyű, olyan ruhát nem veszek, amin gomb van. Sem nekik, sem magunknak. Ha valaki jön hozzánk, az az első, hogy én megnézem van e gomb a ruháján, és ha van, akkor figyelmeztetem, hogy ne lepődjön meg a gyereken...


Kedves kérdező, ha sikerült valami okosabbat megtudnod, esetleg jártál valami pszichomókusnál, kérlek, írj nekem!

2012. febr. 1. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

27 éves anyuka vagyok. Gombfóbiás. Nálam azt hiszem, később alakult ki, de rettegek a gomboktól. Egyetlen kivétel, ha a lányom ruháján van egy-kettő. De gondolom ezzel nem segítettem, csak el akartam mondani, h fel lehet így nőni :)


Viszont tényleg érdemes pszichológushoz vagy perinatális szaktanácsadóhoz (a kis kora miatt) vinni.

2012. febr. 2. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagyon fura hogy ilyen sok eset van, én még nem is hallottam erről amíg a kicsi el nem kezdte, nem is emlékszem történt e valami ami kiválthatta, nem jut eszembe semmi gombhoz kapcsolható dolog..
2012. febr. 2. 14:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!