Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan választotok általános...

Hogyan választotok általános iskolát a gyereketeknek?

Figyelt kérdés
Kismillió szempontot hallok/olvasok, és kíváncsi vagyok, ki mi alapján és hogyan választja ki az iskolát a gyerekének. Mert ugye az még hagyján (dehogy hagyján! :), hogy el kell dönteni, melyik lehet a megfelelő, de oda be is kell kerülni. Ami (legalábbis Bp-en) nem egyszerű.
2012. jan. 30. 15:50
 1/8 anonim ***** válasza:

Elmentünk férjemmel a kerületi iskolákba, ahová természetesen nagyobb a százalék esély a felvételi megnyerésére.

Ez kemény 6 iskolát jelentett.

Abból 2 gyűjtő iskola volt. Legidősebb tanulója az egyik tanár szerint 6. osztályba jár és 17 éves...


Egyértelmű volt, hogy nem oda írtjuk be! Maradt még 4 iskola. Abból 2 olyan volt, ahol jó az oktatás, de még mai napig nem értem, hogy futás (napi 3 óra testnevelés) közben hogyan tanuljon az első osztályos gyerek számolni..

Utolsó kettőből az egyik olyan volt, ahol ugyan a tanítás rettentően jó és tetszett is, de másrészt nem várom el a gyerekemtől, hogy 24 órából 72-t a könyvével foglalkozzon.


Maradt egyetlen egy, ahol a követelmény 5-ös skálán 4-4,5. A tanárok segítőkészsége órán vagy azon kívül szintén remek. Fegyelem is jó és nem utolsó sorban, nem kell attól rettegnem, hogy a gyerekemtől mindent elloptak még a tízóraiját is.

Nem kívánom a gyermekemtől, hogy Nobel-díjat vegyen át 10 évesen, mert akkora húdeokos és minden, viszont úgy gondolom, hogy egy két tannyelvű iskolában, ahol 2. osztálytól tanulják az idegen nyelvet, jót tesz majd neki.


Aztán majd meglátjuk évek múlva! :)))

2012. jan. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Jól értem, hogy már oda is jár a gyerkőc a választott iskolába?

A kizárásos módszer jó, mi is így szűkítjük a kört, bár még az elején járunk.

Könnyű volt bekerülni a végül választott iskolába?

Csak ti, szülők néztétek meg, vagy elmentetek gyerekestül is?

Kellett járni „előkészítőre”? (Mifelénk most ez dívik, ami szerintem azért fura, mert ha még nem tudom, hová járjon a gyerek, járathatnám egyszerre 5 iskolába „előkészülni”, ami vicc.)

2012. jan. 30. 16:53
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen odajár, már 4-es.

Elmentünk ugye először a párommal körbenézni, majd szűkítettük a kört az iskolák között. Majd mikor meg volt a 2 lehetséges választás, akkor elmentünk a gyerekünkkel is. Végül is az fontos, hogy ne ki is tetsszen. Volt nyílt nap is, az is meggyőzött.

Valamint azért a nem kezdő anyukák között is érdeklődtünk a lakótelepen, hogy mit gondolnak az iskoláról.


Nálunk 2 iskola van, amelyiknek kötelező felvenniük a kerületi gyerekeket. Azaz első kettő, amiről beszéltem.

Itt felvételi elbeszélgetés volt, ahova most jár a gyerkőc. Valamint kértek az óvodából is beszámolót. Tőlünk is és tőlük is. Azaz értékelést. Gondolom magaviselet, figyelem, etc.


Nekünk nem volt előkészítő. Nem is hallottam róla, nem ajánlották fel.

Az óvodai utolsó év volt az iskolafelkészítő. De ott már rendesen napi programok voltak és fegyelem.


Szerencsére a gyermekünk nagyon lelkesen kezdte az iskolát és most is az. Nem mondom, hogy egyszerű.. főleg nem a szülőknek (leginkább anyagilag), de manapság nem mindegy hova járatod a gyereket. Mint, ahogy leírtam az előző hozzászólásban..

2012. jan. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nálunk 3 iskola van a lakótelepen,az egyikbe felvételizni kell,2 tannyelvű és nagyon nehéz bekerülni,a másik sima suli,de tele van roma gyerekkel,a harmadik az a körzetes sulink,ide jelentkeztünk.Nagyon sok sportolási lehetőség,már az órarendben is benne van első osztálytól az úszás,jégkorcsolya,informatika és az angol.

De mindenképpen azt ajánlom,hogy ne iskolát,hanem pedagógust válasszatok!

Én eléggé elszúrtam,mert nem tudtunk elmenni nyíltórákra,így sikerült rossz osztályt választanom:(!

2012. jan. 31. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Állítólag országos szinten a 3. legerősebb az az iskola, ahová majd évek múlva beíratjuk a fiúkat. A férjem is odajárt, egy rokon kislány pedig most végez ott, továbbra is jókat hallani a suliról. Nincs messze, de lakhely szerint nem oda tartozunk, így nem vennék fel őket. Lehet, hogy átíratjuk a lakcímkártyákat a nagypapához, aki viszont ahhoz a körzethez tartozik, és máris elhárul az akadály. (ezt egy tanár javasolta...) De még addig meglátjuk, van időnk.
2012. febr. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az utolsótól kérdem: van lista az általános iskolákról is, hogy melyik milyen erős?
2012. febr. 1. 15:23
 7/8 anonim ***** válasza:

igen, van. Én csak azt tudom, hogy ez az iskola évek óta stabilan a topon van. Nem készíti ki a gyerekeket, de aki haladni akar a tanulással, az haladhat, és jó eséllyel kerülhet be jóféle középiskolákba.

De azt ne kérdezd, hogy melyik suli hányadik a listán, fogalmam sincs. :)

2012. febr. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Van az a bizonyos különös közzétételi lista. Talán valamelyest támpontot adhat, mennyire jó egy iskola.
2012. febr. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!